Case

Sta fali sto traktor radi manje. Trajace duze. Takav traktor tek sa 250-300kj ratarstva je uposlen. Malo ko radi toliko zemlje. Da imam mogucnosti uvek bi tertao predimenzionisane masine. Poradis casom i onda::suncanje::
 
Teško da bi takav traktor bio dovoljan za 300 kJ. U tom slučaju bi i ferdza bio za 100 kJ. Probajte sa 40 kJ da uradite sve po PS, 100 kJ. Traktorom od 120 KS se ne bi usudio da radim vise od 200 kJ, a i tu bi po nekad bilo stani pani. To bi sve moglo da su vremenske prilike uvek dobre. Agrorokovi su nam mnogo kraće nego pre 30 god.
 
Kad je kod tog francuza radio oko 400 sati, kod mene je prosle godine prebacio 300 sati, tolko ce i ove, jer sam mu sad tek kompletirao prikljucke. Prosle gidine sam zatvarao brazdu sa 578. Ove godine taj traktor mi ne radi ama bas nista, a kejs mi je tek pripremu radio prosle godine pre setvu sa pozajmljenim spremacem od kuma.

Meni je bitno da odradim svoje na vreme sve drugo mi nijectolko bitno...
 
Sa uslugama Maxxum 125 radi cca 250-300kj. Ja ga teram i znam da moze da se uradi. Oranje 40-55min jutro, setvospremac 4.5-5kj na sat, tanjira 3kj na sat jer je tanjiracu nasledio od manjeg traktora. Setvena struktura je takva da se seje 4-5 useva procentualno skoro jednako sto znaci da svake kulture ima cca 60kj. Poradi se bez problema u nasem slucaju sve. Jesenas je stizao i ici usluzno u prevoz repe jedno 10 dana. Vozaci smo nas trojica.

p.s. Nije linearno porediti 40ks i 120ks. Kad se okreces sa plugom sa 120ks ti imas 3x manje okretanja. Na okretanjima se gubi dosta vremena. 539 tesko da moze ispod 3.5h da uzore jutro, sa 120ks ide ispod 1h.
 
Ja sa mojim case jxu 105 pravim godisnje oko 400 sati rada. A radim sve operacije sa njim od oranja, tanjiranja, spremanja, razbacivanja djubriva, setve, prskanja, spartanja. Povrsina koju obradjujem je oko 100 ha. Tako da mi nije jasno kako neko napravi (dosta) sati a radi dve, tri operacije na 7-8 puta manjoj povrsini od moje. Moguce da satovi na svim traktorima nisu isti. Ili su neki ubrzali sate. :haha::haha::haha:.
 
Ko ima deteline, sena, stoke taj pravi dosta vise sati. Ko radi kukuruz, psenicu, soju to poradi casom.
 
Radni sati kada je došao 1.8.2012.

Picture%20007_1.jpg


... radni sati ovog momenta

IMG_20150327_202336.jpg


Traktor je 2012.e počeo sa podrivanjem,duži razrivač,žitnu sejalicu,germinator i plug,i ponekad se druži i sa kamionskom prikolicom u prevozu
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam koliko radi ali samo znam da mi ovi u titanu rekli da malo,malo pa dolazi za ulje i filtere....A menjaju se na 250 sati rada.....
 
Puma je OK, ali sam čuo da su delovi strasno skupi, daleko skuplji nego recimo za JD. Ne mogu da tvrdim da je tako jer nisam nista pazario, ali oni koji jesu kažu tako.
 
Nazad
Vrh