Case

Pozdrav svima !!!
citao sam malo ali je tema velika , pa rekoh da pitam, malo je lakse :D .

treba mi pomoc u vezi traktora CASE IH 1594 , mane i prednosti? I kako je za delove kod nas ?
 
evo te slike gde ima stelovanje plivajuceg na polugama samo treba neko da desifruje ove strucne izraze
page120.jpg
[/IMG]

ima dosta sitnica koje treba da se skontaju. ima u omoljickom pik-u kod panceva modeli 5120,5220 verovatno i neki drugi modeli,hocu reci te starije serije. kada sam zvao da vidim da li neko od majsori ili vozaca moze da mi objasni kako sve ovo funcionise reki su mi da je za sve probleme dolazio nekadasnji VAIT a od vozaca nisam mogao da dobiem moracu da sednem u kola i da odem u selo i da se raspitam da li ima neki ziv vozac. sve sto ste rekli momosaric,druskan i galicije sve je to tacno samo ako negde fali neka zica odma nista ne radi a tesko je pronaci majstoa za to.
a za gospodina trnavca mogu komentarisati samo za delove je sam uzeo neki hidraulicni razvodnik bio je oko 1000 e ventilator kais je 7000 din ja sam nasao za 2000 i evo drugu sezonu pici. ulje hidraulicno je oko 350 din ako se nevaram litra hight tran bas original case-ovo. za filtere nije problem pasuju frad-ovi od jeftiniji varijanti. sta znam drugo nisam nista menjao hvala bogu.

- - - - - - - - - -

ako treba imam neke brojeve tel za delove.
 
Stevane imas Case traktore i u Starčevu, tj u PIK-u, koji i danas rade. Jesu veći od tvojeg, mozda ovi vozači i mehaničari znaju malko oko njih. Ako se budes uputio u Omoljicu, već prolaziš pored njih.
 
Kod novijih traktora , odnosno svih sa ehr-om plavajući rad se ne vrši preko toplinka nego preko senzora na polugama . Taman posla da nemaju plivajući hidraulik.

Momo nisi u pravu,ja imam mc105 sa ehr i senzori sile i opterećenja su na toplinku.Nisam baš oduiševljen rešenjem jer mnogo sitno cima kad je teško.
 
Nije turski,nego farmall A i Jx je serija sa nekom onsnovnom opremom,a farmall U je sa nekom naj opremom a i cena je cinimi se farmall-a 115u oko 45.000+pdv.
 
JX restyling :osmeh: ... Farmal A je sa novim motorima common-rail od 3,4 l, malo jacom hidraulickom pumpom i mogucnoscu da ima el.hidraulicni reverzerom
 
JX restyling :osmeh: ... Farmal A je sa novim motorima common-rail od 3,4 l, malo jacom hidraulickom pumpom i mogucnoscu da ima el.hidraulicni reverzerom
Mislim da gresis.
Farmal A je sa klasicnim motorom NEF iveco a Farmal U je sa common rail motorom.Farmal A ima 12/12 brzina menjac,Farmal U 24/24.Sledeca bitna razlika je zadnji kraj.Farmal A ima planetarne prenose kao zetor, a Farmal U ima ojacan zadnji kraj od svog brata iz grupacije(Steyr).I jos brdo sitnica u unutrasnjosti kabine.
 
Ugradjuju motore u zavisnosti od trzista. Kod nas u vece Farmall A ubacuju 4,5 l kao na bivsoj seriji JXU i italijanskim JX-ovima, a srednji su sa 3,2 l kao na Quantum seriji i najmanji su sa 2,9 l kao sa JX serije 3 cilindra. Dok zapadna trzista se u sve ugradjuje novi motor common rail 3,4 l
 
Ti si ovo oko motora dobro objasnio.Ja sam nedavno bio u Titanu pa sam ove dve serije, sa ovim motorima video pa o tome pisem.Eeee,mi nismo zapadno trziste. :ppozdrav:
 
Ti si ovo oko motora dobro objasnio.Ja sam nedavno bio u Titanu pa sam ove dve serije, sa ovim motorima video pa o tome pisem.Eeee,mi nismo zapadno trziste. :ppozdrav:
Moraju ostati neke rupe da se tu zaciste masine sa starijim motorima i preostale sa lagera bez Ad blue ... a mozda je to i dobro :cool:
 
Dali se neko razume u hidrauliku..na 5150...glavi hidraulika kada se navije volan do kraja...
 
Samo mala ispravka. NEF Iveco (New Engine Family) motori se vise ne ugradjuju na CNH traktore. NEF motori su nastali kao produkt zajednickog rada IVECO I Cummins kompanije i ugradjivali su se na traktore sa TIER II sistemima. U sve traktore CNH grupacije se ugradjuju motori FPT (Fiat Power Train) motori proizvedeni u Torinu.

- - - - - - - - - -

Рецимо комплет за павршифт мењач кошта око 1900 евра...Имаш море ламелица, заптивних гума, пластичних прстенова. Једино што те из титана одеру за руке...
Nadam se da znas koliko je to "sto oderu" u novcu? Imamo servis i to dobar a sve sto je dobro i kosta. Naravno neko to dozivi kao deracinu a neko jos i casti momke sto su posao zavrsili kvalitetno.
 
Nazad
Vrh