Case

istini na volju da bude necu se iznenaditi ako cujem da su traktori radili u sezoni tri smene na dan sad je kupio fendta 936 250.ooo evra,tako se radi u kumanackoj zadruzi,2 traktora rade 5000 kj.misim tanjiranje i oranje.

- - - - - - - - - -
 
Opredelio se za pravi traktor

- - - - - - - - - -

Prijatelj ti je kupio pravi traktor

Prijatelj koji nije clan foruma (malo se slabije snalazi sa kompujuterom) me je zamolio da pitam clanove foruma za misljenje u vezi izbora traktora.
Dilema mu je izmedju 4 traktora od 4 proizvodjaca.
Case Maxxum 125 (126ks)
New Holland t6050 (126ks)
Deutz Fahr M600 (130ks)
Massey Ferguson 5465 (120ks)

Sva cetiri navedena traktora su slicne cene. Razlika je 1000-2000e. Voleo bih cuti misljenje i iskustva sto vise clanova foruma. :ppozdrav:

Da dodam jos. Traktor ce raditi iskljucivo teske poslove. Oranje, taniranje, pripremu i prevoz.
 
@Vlada aka Secondgeneration
Prijatelj je kupio traktor a vi ste postigli dobru cenu ::namigivanje:: Danas je stigao i dok je friska masina treba da se zalije!
Danas planirano da se prska repa, ali kako je masina stigla otisao na aldumas i svako prskanje posle toga bi bilo tesko izvodljivo, tj drzanje pravca bi bila nemoguca misija :osmeh:
Evo i malo slika.

RcJZiei.jpg

5GjlUTu.jpg

p7ChkUa.jpg

plaluOT.jpg

NH t5060 sada deluje kao igracka spram Casea :osmeh:
 
Nema me mesec dana a vi oma napravite neku raspravu. I to zanimljivu.
Par stvari da dodam raspravi sto govori u korist pume 155 (pume 160 ep) i nht6090 (nh t6.200) (pod uslovima iste opreme) Jedini su traktori te snage koji imaju : R42 pneumatike, radar proklizavanja, potpunu automatiku za rad u polju, potpunu automatiku za transport, mogucnost memorisanja operacija, mogucnost memorisanja broja obrtaja motora min i max, zaobljenu kabinu da odbija zvuk sa motora, sendvic pod da odbiju zvuk sa menjaca, 7500 kg tezine i toliku podiznu moc, Intuitivni ICP panel, multifunkcionalnu palicu (promena brzine, kontrola spoljnih izvoda, promena smera kretanja, pozivanje memorije), i naravno najvaznije najjaci razvoj u agro industriji (pod FIAT kapom uz Fiat putnicka vozila, Iveco, Lanciu, Masarati, Ferari, Abarth, Alfaromeo....) i naravno FUL POWER SHIFT i to sve u onovnoj opremi. Ne kazem da su najbolji (to kazu korisnici) samo kazem da ostali to nemaju. Proverite pre nego sto napisete. Zivela demokratija i Poljoinfo forum.
 
Moram napomenuti da sam i prvi Ja prodao. A koliko je dobar svedoci i informacija da mi je vlasnik ove dve masine (uz Stevu) dva puta zivot spasao. Mada se meni najvise svidja onaj Tiguan u garazi.
 
Zato baci Daciu i kupi pravi auto (i pazi kuda teras kada pada sneg) :ppozdrav: NH je sada na oko 1800rh i nista ne curi, ne lupka, ne zvecka itd. Kada je opran ne vide se nikakvi tragovi koriscenja posle 3 godine. Sve preporuke za CHN.
 
Zna Vlada na kojeg Kejsa ja tipujem ali nikako da se sloze kockice :osmeh: Nije trgovano sa Secondgeneration vec sa gospodom Markom i (zaboravio sam kako se drugi zove ali bi ga prepoznao da ga vidim :haha:). Cenu dobijas na pp.:ppozdrav:
 
Dobio je poslednji po toj ceni. Samnom je trgovao oni su finisirali jer sam bio u inostranstvu. Morao sam i njih da ukljicim da vide sta znaci prodati traktor u sedmu republiku.
 
Poslednja izmena:
Dobio je poslednji po toj ceni. Samnom je trgovao oni su finisirali jer sam bio u inostranstvu. Morao sam i njih da ukljicim da vide sta znaci prodati traktor u sedmu republiku.

Koja ti je to 7. republika??????????? Da nije možda Stapar:haha::haha::haha:
Vlado, ajd napravi i meni ponudu, onaj tvoj kolega Zoki Mitić oće iz cipela da me izuje:haha:
 
@secondgeneration
Nova firma odmah i nove cene?!?:osmeh:
Mozes mi dat okvirno cenu Farmall A 95 i napisat nesto o njemu?Gde se on sklapa, sta ima u osnovnoj verziji,doplate...?
JX-a nema vise?
Hvala
 
@Vlada
Prodati traktor u Stapar znaci da ne moze uvek da se proda po ceni iz izloga, vec malo morate da se pomucite. :osmeh:
 
@ Bojcetic Za cega nisam u pravu? Prodati traktor u Stapar znaci da si vrhunski prodavac i da mozes na godisnji odmor. Ali zato kad obecaju onda i ispune.
@ Kamenii smo je jedna sedma republika. Pusti Zokija meni se javi.
@ Drobi nej bas tako treba i za penziju da se zaradi. Salim se naravno. Redovno CASE IH (CNH) poskupljenje + transport
@Vlada Prodati traktor u Stapar znaci da ne moze uvek da se proda po ceni iz izloga, vec malo morate da se pomucite. :osmeh:

- - - - - - - - - -

@secondgeneration
Nova firma odmah i nove cene?!?:osmeh:
Mozes mi dat okvirno cenu Farmall A 95 i napisat nesto o njemu?Gde se on sklapa, sta ima u osnovnoj verziji,doplate...?
JX-a nema vise?
Hvala
Farmall a se ne sklapa proizvodi se. Proizvodi se u Jesi Italija. Ima 4,5 litre motor, elektro rezerzer (za razliku od JX) elektro ukljucenje prednje vuce i zakljucavanja blokade diferencijala (za razliku od JX) cenu 95 nisam pravio pravio sam 105 pa tu cenu imam. Ima jos nekoliko JX95
 
Traktor nije bio prodat kada ste ti i moj prijatelj pricali. Tog dana kada je trgovano da se nije dogovorio sa vama otisli bi u Backi Jarak i kupili Deutz M600 za iste novce. Vas traktor je kupljen jer u dvoristu je vec bio jedan CNH pa zbog kopatabilnosti ulja, filtera je tolerisano da cene budu ISTE. Da nije kupio po toj ceni, vec da je morao da plati uvecanu cenu, definitivno bi sada ja pisao u temi Deutz i kacio slike M600. Ovo ti je iskren odgovor. Verovatno su ti kolege pricale da smo ustajali 2-3 puta i kretali u Backi Jarak.
 
Naravno, nije lako kupiti traktor u danasnjoj situaciji uopste, dobro dodje svakakav dogovor da se malo pomere brojke
 
Nazad
Vrh