Case

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Prva fabrika koja je napravila traktor, po nekoj logici trebalo bi da su i najbolji. Mada su mišljenja veoma podeljenatrenutno, ima onih koji ih vole, ali i onih koji trekatorima ovog proizvođača obavezno pronalaze mane.



 
9-10 litara po jutru na nekih 25 do 27 cm oranja sa tri brazde zahvata 105cm, dok je ursus 904B trosio na istoj njivi i sa istim plugom i na toj dubini nekih 12 do 14l.
 
ako je case stari internacional onda stvarno malo trose jer gazda ima nekog internacionala kao laksi traktor za lakse radove na nekih 200-250ha i isplativ mu je maximalno
 
case ih je napisao(la):
9-10 litara po jutru na nekih 25 do 27 cm oranja sa tri brazde zahvata 105cm, dok je ursus 904B trosio na istoj njivi i sa istim plugom i na toj dubini nekih 12 do 14l.

Vrlo teško za uspoređivati ova dva traktora. Ursus 904 B je stariji, tromiji i ljeniji od Case JX 95. Imao sam priliku malo raditi sa oba uspoređena traktora. Kako u jednom mom New Hollandu imam motor isti kao što je u ovom Case-u mogu reći samo da se taj motor u Case-u jako rado vrti, ima snage, startan je, a potrošnja je pristojna do nekih recimo 1900 o/min. U radu preko 1900-2000 o/min potrošnja poprilicno poraste, no sve ovisi o poslu i koliko tešku nogu imate.

Recimo u transportu New Holland TN95FA (motor kao u ovom Case JX95, 3,9 l) pri 2200 o/min troši gotovo duplo više od rusa MTZ-892. Usporedba i nije neka jer rus ide brže od NH i na manjem gasu (1500-1800 o/min)no htio sam samo reći da su i "istočnjaci" nekad šparni. :D
 
Ono IH iza case znaci Internacional Harvester, e sad neznam zasto su menjali ime iz nekadasnjeg Internacional u Case ih. Ja sam iz Backe a ovde je skoro sva zemlja ko na snimku. Radio sam analizu zemlje i imam 4 procenata humusa, sto je jako dobro.
@ Bećarina pusta koja ti je maksimalna brzima na New Hollandu?
 
@case ih: Na 2300 o/min negdje oko 37-38 km/h. Nije puno zato što je to voćarski model (TNF) koji ima male zadnje gume (420/70R-2:cool: i male prednje gume (280/70R-20) tako da nemože ići brže.

A 4 % humusa je puno više nego dobro. Kod mene bi ti sa tim Case imao i sa plugom 3x12" punu kapu.
 
parite oci mozda kupite jednog dana...

4895e43ad7d9e0.jpg


caseihjx950.jpg



_________________________________________________Post Merge: [time]1233746740[/time]_________________________________________________
kabina sa klimom koja leti hladi do mile volje...

mmcjx95d0.jpg
 
Ovaj sa srednje slike kao da nije cisti CASE...

Drugacije felge naprijed, drugacija oznaka a ispod CASE pise farmall, sto je isto neka stara americka tvornica traktora...

Sto ce reci da case traktori koji dolaze iz razlicitih tvornica i razlicito izgledaju...
 
dobro si video
_________________________________________________Post Merge: [time]1233771282[/time]_________________________________________________
uzecu ti cokoladicu nemoj da se smejes.
boki je napisao(la):
Onaj prvi nema auspuh,drugu ima sa desne strane,a treci sa leve. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
_________________________________________________Post Merge: [time]1233771648[/time]_________________________________________________
nije stos kako traktor izgleda poenta je u tome koliko ces radnih sati da napravis sa njim da nemas nijedan kvar,ili neka veca ulaganja,nije isto 5000 r/h ili 10000 r/h pa i 15.000 r/h,tako da svaki traktor ako nedodje do 10.000 r/h bez generalne nije kvalitetan traktor.........
 
nisu traktori losi al malo mi je unutra pre jednostavan, voleo bih da su malo udobniji
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234277055[/time]_________________________________________________
al sve u svemu ok su , nisu kao john deere al ok
 
Jednostavnost i lakoća upravljanja je odlika dobrih traktora . Što manje prekidača to bolje !
 
bolji je case od john,vidi zasto ima bolje gume,dve poteznice koje vrede 1000 eura jer kad kupis jd dobijes samo toplin ostalo sve treba da doplatis pa ti oderu kozu sa ledja,jd ima dimenzije guma kao imt 577,sto mi se nije svidjalo ali case ima vece pneumatike sto je bolje,bolja je zavrsna obrada jer negovorim vam zabadava jer pre case sam kupio jd 95.nije los traktor ali sve njegove mane je popravio case 95,zato kazem nema boljeg traktora od case jer za te pare nemozes nijedan traktor da kupis kao sto je on kompletiran.dimenzije guma,zavrsna obrada i prateca oprema je pola traktora a to nema nijedan traktor u klasi kao sto ima case 95.jer vam kazem kupim ja prvo jd 95 da ga preuzmem za 6 meseci,posle tri meseca razgodim i kupim case jer vise dobijem za ulozeni novac i bolji traktor po blatu da ga vozim od jd,cini mi se da je i u ostalim klasama bolji case od jd.
 
Nazad
Vrh