Case

Deluje pristojno i cena je ok bar se meni cini tako a pravo stanje jedino se u brazdi moze videti.Nemam nikakva iskustva sa Case markom ali cini mi se nekako lagan kao da mu vise leze povrsinski radovi {prskanje ,setva itd}:ppozdrav:
 
Bojane, ovaj kejs je 20 000 e, a novi turčin oko 24-25000 e. Kejs ima 6000 radnih sati. Zašto da kupi nešto izraubovano ako može novo i još da dobije garanciju.
 
i ja pratim taj oglas interesuje me zbog kasike mislim da mu je realna cena to sto traze bez pdv oko 16 000 skoro godinu dana je na oglasu
 
A na njemu se svaki put mora stisnuti kvacilo za promenu smera kretanja.Ima EHR sto je dobro,nema kompresor ni vazdušnu instalaciju što dodatno košta i jako lepo izgleda spolja za te radne sate.Sediste je presvučeno zbog pohabanosti.Meni jedna 105-ica ima preko 5000 h i sediste je jos uvek daleko od presvlačenja.Prednji trap i most trpe posao sa prednjim utovarivačem a u kakvom su stanju to ne mozes znati.Moze se to delimicno isprobati u voznji ali to nije nista 100% sigurno.
 
Kod nas je preovladala navika da se sve moze popraviti,navikli smo na imt i rusa.Ovde je to malo skuplje i nema majstora koji to umeju :ppozdrav:
Menjac i hidrauliku je veoma skupo remontovati a skoro i da nema majstora za to.
 
Kod nas je preovladala navika da se sve moze popraviti,navikli smo na imt i rusa.Ovde je to malo skuplje i nema majstora koji to umeju :ppozdrav:
Menjac i hidrauliku je veoma skupo remontovati a skoro i da nema majstora za to.

Ima majstora svakojakih samo onih deklarisanih da znaju ovo raditi je veliki znak pitanja.
 
Ima majstora svakojakih samo onih deklarisanih da znaju ovo raditi je veliki znak pitanja.
Uglavnom su to samouki kovaci a sad ovi mladji su kao neki IT-e strucnjaci sa lap topovima.Polazim od sebe kao primer,pomalo se razumem ali bas me nesto i neide majstorija na novijim masinama :osmeh:Naravno imali smo ovde velikog strucnjaka Korisnika koji je umeo samo da priča i da zamenjuje filtere i semeringe.Za johana ima majstora ali cene su astronomske a za ovo ostalo jeftinije je prodati masinu nekoj novoj naivcini :ppozdrav:
 
Gorane sta se stobom desilo pa da je svaki tvoj post pun sarkazma, podsmeha i omalovazavanja ?
Ko kaze da se ne moze kupiti dobar polovan traktor i sa 10000 rs. Onaj ko zna da proceni moze da nadje, a onaj ko ne zna on nikad ni nece.
Svako ima svoju racunicu i teoriju. Neko ce pre kupiti novog kineza, turcina, rusa, a neko oped polovan case, jd, nh...
Svaku tu odluku treba postovati i gledati svoj "posao".
Izgleda mi najbolje znamo tudju racunicu :sta:
 
Pratim i ja ovaj oglas, ali ga videh tek pre par dana, nisam ni znao da je tu godinu dana. Na prvi pogled mi se svideo, ali to što nema orginalno sedište (ili je presvučeno) mi se ne svidja, i po mom mišljenju neshvatljivo sa spoljašnjim izgledom i satima. Sem da ga nije vozio neko sa preko 150 kg, ili namerno skinuo orginalno sedište. A verujem da su opravke paprene, a očigledno da je tamo normalno da traktori od 100 ili manje ks imaju utovarivače. Pa i kod nas je to postalo uobičajeno. E sad što kao i kod vozila, trgovcima su najzanimljiviji očuvani traktori sa dooosta radnih sati.
Za sada, kao i grunt, samo pratim oglase :kisa:, a radim sa belorusom.
 
Običan sihronizovani Ztf sa Torpeda od 120 ks. jos niko nije sastavio a da je on posle remonta sastavio vise od 500motocasova. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh