Case

Demo masine,jos ljudi padaju na te fore...To su zapravo traktori koji se na zapadu rentiraju,iznajmljuju,budu zamenski traktori kod velikih dilera mehanizacije u slucaju kvarova itd.Citajte malo zapadne poljoforume,mnogo stvari ce vam biti jasnije,sta prezivljavaju traktori koji kod nas stizu kao "demo" masine
Tako je Spajki,jedna ogromna firma kao Axial iz Baje po priči sa čovekom koji radi kod njih na prodaji sam reko da godišnje oni dobiju samo 2 (dva) komada DEMO traktora i kombajna iz Nemačke...a ovamo svaki drugi u Srbiji je DEMO...:sta:

Možda mi tumačimo pogrešno reč DEMO.:sjasi:
 
Znam,bio sam da vidim i njega i par John Deera pa sam ipak odustao od te igranke.Svaba od koga sam kupio Case u Nemackoj(890 rh) mi je rekao:Nemci koriste traktor do maksimalno 3000-4500 rh i onda ga menjaju(staro za novo)ako pre tih sati imaju problema,menjaju ih i pre.Kaze posle 5000h pocinju skupi kvarovi a to nikome nije potrebno da placa.Inace Claas predstavnistvo je bilo u pitanju.
 
Ako gledamo ove masine iz Axial-a i AgroParka da budemo iskreni tu nema DEMO masine,to su masine koji oni prodaju od 2000rh pa do preko 10.000rh ali naravno to sve utice i na cenu a i na izgled kako su odrzane masine.
 
Svi kupuju Demo Claas kombajne u Srbiji, verovatno iz celog sveta Demo ide kod nas. Mi smo pametni, a ostali neka placaju pune cene:sjasi:
 
Pa oni kad za nešto daju novce oni to forsiraju dok bar duplo ne zaradi...i onda u Srbistan kao i automobili koji dolaze ovamo,a o priključnoj mezanizaciji da ne pričam.Ni je sve baš tako ali 90% jeste.
 
Znaci po toj logici traktori iz Nemacke idu sa cc 5000 rs u Rumuniju (recimo), pa ih onda nemci ponovo otkupe od njih kad dodju do 9000 rs i prodaju nama, a sve to zato sto nemci nece da popravljaju traktore.
Po nekom mom skromnom iskustvu ovo uopste ni najmanje nije tacno, ali ajde svako zna svoje i za sebe najbolje i ja uvek volim da se drzim parole "zivi i pusti druge da ..."
Traktori se rentiraju i to je tacno, ali se traktori u Nemackoj odrzavaju ne tako da se skarabudzi neki deo vec delovi idu novi. Tamo je radni sat majstora oko 60 evra najmanje i to kosta, a delovi su isto kao i kod nas.
U svakom slucaju ocita je razlika izmedju traktora iz Nemacke i Francuske, pa ko voli nek izvoli, a onaj ko ima para najbolje je da kupi nov.
I da dodam da sam pre neki dan malo sedeo u Case-u jxu 105 i jako se razocarao (oped podvlacim to je moj utisak). Ruku na srce Breznjev od 105 ks je kvalitetniji od njega, a cenovno 2x jeftiniji.
 
Napisao sam da je mali procenat u redu...Ovo ostalo sve rage koje su izraubovane do pm,Ovo pišem jel lično poznajem neke ljude koji se time bave malo ko hoće o tome iskreno da divani ali posle nekoliko špricera evo ih.
 
Da vi vidite šta se uvozi kod nas u BiH/RS...MF 590 sa zavarenim multipowerom, Fendt 108 sa slomljenim prednjim mostom, izgoreli Zetor 7045,navareni i ručnom doradjeni brusilicom zupčanici u prednjem mostu kod Same Saturno, IHC 885XL sa polomljenim krstovima prednje vuče koji su privareni i zabrušeni, Steyr 8080 koji se prevrnuo negdje u Austriji i dovučen u tri komada pa povaren...samo su neki primjeri koje sam vidio lično.
 
Zombi, cist dokaz da svaka roba ima svog kupca...

Da je u pitanju ispravan traktor s pravom cjenom, ne bi ga nitko htio kupiti jer nemaju ljudi para za "dobar" traktor...

Ja ipak poznam DRASTICNO vise ljudi koji su s polovnim zapadnim traktorom zadovoljni nego ljudi koji su nezadovoljni i da pricaju da ih je netko nasanjkao kad su kupovali traktore "vani".

Naravno, svercera ima i gore, tako je kolega isao kod jednog u austriju i pita odakle je traktor dosao, kaze iz jedne zeljeznicke firme, prevlacio vagone po kolodvoru a kuke na podiznim polugama izlizane do kraja. Drugi mu u njemackoj pricao da su traktori kod njega dosli iz Rotterdama i da su prevlacili kontejnere po luci gdje sleperi nisu mogli manevrirati a isto tako poderani hidraulici i lufta ima gje god ga uhvatis.

Kombajne su kupovali po austriji i samo rijeci hvale imaju za neke trgovce, sve je bilo kako su rekli preko telefona, nema izmotavanja nit ista...

Kad smo vec kod CASE traktora, jedan ovdje je prije 15-ak godina uvezao iz austrije CASE IH 855 (ili 856, ne sjecam se tocno oznake) i bas bas uredan traktor. Ganjao ga je bez ikakvog odrzavanja godinama, i to u svakakvim teskim poslovima. vukao je dvije kamionske prikolice na silos, 22 tone zrna plus tezina samih prikolica?!? Jednom prilikom mu se srunila prednja vuca, djelovi ga kostali kao da su zlatni. Znam da je negodovao jako dugo zbog cjene djelova i na kraju je kupio samo ono sto je bas morao a ostatak pokrpao aparatom za varenje i brusilicom, i prodao ga dalje nekome kao uredan traktor koji nije puno radio... I onda je tu "svabo" kriv sto se ovakve stvari dogadjaju.
 
Interesantno je da sam na velikom tematskom forumu iz Njemačke (forumromanum), za vrijeme dok sam se jako zanimao za IHC traktore (856, 844...), naišao na više primjera problema sa prednjom vučom kod istih, konkretno na lom planetarnih reduktora u prednjim točkovima. Svi dijelovi tih reduktora mogu i da se kupe zasebno, ponuda je velika pa i to nešto govori.
 
Ja sam na mom 1056xl isto imao problem sa prednjom vucom, ali sa spojnicama koje spajaju prenos i prednji most. Jako lose resenje jer je sve fiksno i nema nikakve tolerancije i onog momenta kad prednji most dobije i 1/2 mm lufta pocinju problemi. Da su bar namestili da je jedna strana fiksna a druga da moze da "zivi", ali ovako mora biti sve idealno inace puca spojnica.
 
Ja sam na mom 1056xl isto imao problem sa prednjom vucom, ali sa spojnicama koje spajaju prenos i prednji most. Jako lose resenje jer je sve fiksno i nema nikakve tolerancije i onog momenta kad prednji most dobije i 1/2 mm lufta pocinju problemi. Da su bar namestili da je jedna strana fiksna a druga da moze da "zivi", ali ovako mora biti sve idealno inace puca spojnica.
Resenje za taj problem je u stavljanju kardanskog zgloba na jedan kraj prenosa.
 
Paorpaore gotivim te kao jednog od razumnog clana ove internet zajednice, ali izjaviti da JXU 105 je ispod Breznjeva 105 nije adekvatno. Sa oba sam imao prilike da radim, i ta kontatacija ni malo ne stoji.
 
Ja sam napisao da je to moj licni utisak i da tako ja dozivljavam taj traktor koji je po mom misljenju pun lose jeftine plastike, ocajnog sedista i jos stosta sto se meni ni malo ne svidja za te novce. Da je jeftiniji 10k evra bio bi sasvim prihvatljiv, ovako je precenjen. Ja jos manje cenim Beznjeva, ali u ovom slucaju mu dajem predost nad ovim Case-om. Maxum serija je vec nesto drugo i ona je nemerljiva sa rusicem, ali ovaj je da te Bog sacuva.
Oped podvlacim to je moje misljenje i ne moam u opste biti u pravu.
 
Maxxum jeste iznad JXU mnogo. Steta sto jako su slabo zastupljeni Maxxum 110-120, ali njihova cena je verovatno previsoka za nase trziste.
 
Nazad
Vrh