Case

ljudi ja znam samo jedno pricajte sta hocete,ali traktor je na toj povrsini napravio sigurnoo 200rh,to znam hiljadu %,znate li onaj vic kad uhvate dilera sa 130 paketica ukupne kolicine 100 grama,i sada komentarisu to njegovi klijenti i govori jedan "neka su ga uhvatili mamu mu,kad mu gram nije gram,sve zavisi sta se radi,ako ima puno trasporta,kao i obrtaji na kojim se radi,ali eto nebitno,neka bude da ste vi u pravu,moj zadatak za sl godinu je da vam dostavim sliku od 1 januara 2018 na kojoj ce se viditi broj rh mog traktora i sliku prvog januara 2019 sa istom tematikom,kao i spisak svega sto je traktor radio tokom te godine,jer meni to nije neki problem propratiti jer ne radim puno zemlje
 
@angel_fire
Ne moras postavljati. Matematika kaze da 53x trosi oko 2.7l dizela po radnom satu u nekom proseku sto ispada da je taj traktor potrosio ~600l dizela na 2.5ha ili 240l/ha, sa tom potrosnjom kod poreznika nasih placas kaznu pa sve da se radio proizvodnju rasada i sadnica.:osmeh:
 
Meni nije jasno zasto se kupuju novi traktori za 100 sati godisnje.

Vidi,pre sam imao zetora 6211 i sa njime radio sve operacije na oko 40kj.Ako Mc napravi 200rh zetoru je trebalo bar 350rh.Svaki sat proveden u zetoru,koji je inače veoma udoban traktor,teži je za vozača nego 2sata u Mc-u.Za mene i moje godine to opravdava kupovinu novijih mašina (ako se ima para) iako ekonomski nemaju opravdanje.Vredi nešto i čovek nije sve u ::novac::,:ppozdrav:.
 
Vidi,pre sam imao zetora 6211 i sa njime radio sve operacije na oko 40kj.Ako Mc napravi 200rh zetoru je trebalo bar 350rh.Svaki sat proveden u zetoru,koji je inače veoma udoban traktor,teži je za vozača nego 2sata u Mc-u.Za mene i moje godine to opravdava kupovinu novijih mašina (ako se ima para) iako ekonomski nemaju opravdanje.Vredi nešto i čovek nije sve u ::novac::,:ppozdrav:.
E ovo je poenta,svaka čast.Ljudi provedu život u kabini od 577 i hvale da nema bolje,a za to vreme promenu tri auta s kojima pređu po 5000km godišnje.I onda kažu,izgubili zdravlje.
 
Ima i tu nesto samo nije kabina kriva za zdravlje nego sve ono dok ne dodjes do kabine i posle sve kad iz nje izadjes.
 
Moze neko ukratko da mi isprica nesto o ovom Case-u CVX 150, valja li? Sto se tice stanja, traktor je top, 2002 god, 3600 sati, 150 konja.
Banke - 39.900e sa 20%porez, nismo pricali oko cene, ali bi spustio par hiljada



Ako je privatnik moze da ti spusti cenu nesto ali nemoj da mislis da ce ti spustiti 3000 ili 5000e to zabpravi, oni su najvece stipsije tamo.A ako je neka firma jako tesko pusti nesto na ceni to ti kazem iz iskustva.Evo ja kad sam uzeo kombajn preko ni jedan pisljivi evro nisu skinuli, ali zato su mi doterali kombajn iz jednog kraja zemlje do granice sa druge zemlje m, i aj da kazes da sam tu ustedeo oko 2000e plafon na transport ali vise ne, oni kad znaju da je masina u jakoo dobrom stanju ne skidaju nista sunce im.
 
Upravo tako, znas bar sta si kupio. Aj ako ti nije problem pusti u pp tu firmu ako mogu da nahvatam neki traktor sto trazim, ako rade sa traktorima tamo.

Imas ovako :

Agravis u Nemackoj
Baywa isto Nemacka
Axial u Madjarskoj
Kowala u Poljskoj ( oni su jako dobri, masine su im kao nove bukvalno)

Imas jos par firmi ali sad ne mogu da se setim napamet.

- - - - - - - - - -

Jel znate nekoga ko prodaje polovnu kliznu poteznicu za Magnuma? Treba mi prilicno hitno za jednog prijatelja.

Jel ste prodali Magnuma Vlado?
 
Lepo kowala. Prvi oglas traktor 2015 godiste 5800 sati rada. Sitnica. E zato su traktori koje uvoze trgovci povoljni. Radili boga oca pa onda ajd u Srbiju.
 
Lepo kowala. Prvi oglas traktor 2015 godiste 5800 sati rada. Sitnica. E zato su traktori koje uvoze trgovci povoljni. Radili boga oca pa onda ajd u Srbiju.

Sta je to za jednog claas-a,sitnica.

Jedna firma iz okoline Vrsca uzela je ove godine par Horsovih masina iz Kowale masine su stare 1-2godine u pitanju su hors pronto 6dc
 
Stričevi trgovali Dajca tamo, i plug za njega. I opet bi išli da trguju tamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh