Case

Dodji kod mene ja planiro orat sojista za pšenicu, uspio sam cak jedno jutro poorat i odusto slanina samo takva, 120ks 3x14 dusu ispusta, a 90ks i 2x14 umire, volio bih da takvu zemlju imam
 
Sa slicnim traktorom kao Galicije, danas 4kj za 3 sata i 40min rada (samo rad, ne racunam put do njive i nazad). 3x40cm. Na 27cm dubine idem u srednjoj zemlji 9.5km/h na 1900o/min. Vremenski za koliko moze da se uradi hektar/jutro zavisi ne samo od zemlje vec i dobrim delom od oblika parcele. Kad je njiva 700-800m ucinak je odlican.

Mogao bi i sa 4 brazde da radi samo je pitanje kojom brzinom. Na 8,5-9.5km/h jako lepo se rasipa i cini mi se sa manje ima grudvi nego kad teram 7-7.5km/h.
 
Можда би ишао незнатно спорије, али са већим учинком. То треба истестирати па онда написати шта и како. Мада је мој ишао солидних 6,5-7,5км/ч у преносу 2/3 при ~1600 обртаја, у 2/4 ишао је 8,5-9,5км/ч при нешто већем гасу ~1800 обртаја, а у 2/2 целих 5,5-6,5км/ч при ~1500 обртаја. ово што сам снимао је била само проба, касније смо га терали константо и 2/4 и то при 1600-1700 обртаја при око 8км/ч. Остаје да се вид икако ће то ићи у сојишту и како када скинем кукуруз. Ако буде тешко иде доле четврта глава, а цртало ће на праву дубину бити подешено и на правом месту ће онда бити...
 
Ucinak je prilicno maksimalan. Ima cetiri brzine sa kojima ore u zavisnosti od uslova. Od 6.9 do 9.6km/h. Npr ugazeno repiste sam orao vecinom oko 7.7km/h (9 brzina od 16), tu sa cetiri brazde bi morao ici 6.9km/h (7. brzina), a na nekim mestima i sporije, sto ce reci da je to sporo.

Da ne bude zabune brzine ne idu redom. 7 je 6.9km/h, 8 je 8.5km/h, 9 je 7.7km/h a 10 je 9.6km/h. Sve su brzine na 1900-1930o/min. Ne tera se na 1500-1600o/min pri teskim poslovima, zbog podmazivanja motora. Ne gleda se na 1l/kj goriva ako ce suprotno smanjiti vek motora.
 
jel zna neko nesto o traktorima case cs 130 ili cs 150?

To su u stvari Štajeri 9125 odnosno 9145 i osim naziva nemaju puno veze sa Case-om jer ne koriste ni njihov motor jer ima Sisu, a ni mjenjač ZF T 7200 koristio ga je i deutz na agrotronima 135 i 150 a i fendt na 511 do 515 seriji (samo je na njima L verzija s 40 brzina), prednji pogon je CARRARO LTA C 319 KH. Postoji 30, 40 i 50 Km/h verzija ovisno o tržištu za koje je rađen, ali se ove sporije verzije lako "otključavaju" laptopom na 50 Km/h samo je potreban odgovarajuči program (bratu je za fendt serviser uzeo 70 eura za otključavanje fendta s 40 na 50 Km/h) Uglavnom ono što sam ja vidio (bilo case bilo steyr) traktori su OK bez nekih skrivenih mana, ali sve ovisi o bivšem vlasniku.

zavisi nasta lici svabo pravi kola englezi traktore

Promašio si ovaj nijedan nema veze sa englezima.
 
Pozdrav svima forumasima i poznavaocima CASEA,imam jedno pitanje je Case traktori u svojoj ponudi imaju TLS ?HVALA
 
Maxxum koji vozim to nema, a mislim da to prilicno poskupljuje traktor. Koliko je korisno napisace neko ko ima takvog Case.:ppozdrav:
 
Имам друга који има на свом дојцу хидраулично огибљење и то је веома корисна ствар у трнспорту јер трактор када иде 50км/ч не скаче превише...Разлиак код дојца са и без тог ослањања је негде око 3000 евра, што и није много...Не би се то сад уграђивало у нову серију максуам 130 цвх да није добро, као стандардна опрема.....
 
Jedino sto su sva tri Maxxuma iz serije CVX - bestepeni prenos, sa motorima od 4 cilindra
 
maxxum multicontroler 140 je prava masina,i ima 6 cilindara,sto je po meni bolja varijanta za tu KS od 4 cilindra,model na sajmu je bio oko 65000+pdv i jos je imao AFS
 
То стоји, али увек имаш и она три која су са 6 цилиндара, 115, 125 и 140. Мислим да и они имају то вешање предње, али нажалост, не као стандардну опрему, већ као додатну....
 
Taj sa sajma mc 140 ima samo monitor od multikontrolera i sve pripremljeno za ugradnju AFS-a ali nema ugradjenu navigaciju. CVX modeli Maxxuma su sa tim menjacem vise pravljeni za farme, prednji utovarivac, univerzalni traktor. Gledam sad u katalogu 6-ci sa bestepenim menjacem su CVX Pume, od 130 ks pa do 230 ks, to je vec nesto, al mora da je i cena prava :osmeh:

ovako nesto, ili NH auto command
 
Nazad
Vrh