Case

Jel to nemaš "španer" na desnoj polugi ? Kod mene nije došao , pa se pitam jel to neko skinuo ili možda tako ide ?
 
Tomo možda i ima ali ja ne znam gde... Uglavnom to budu gumice fi 25.4mm ali najbolje je da rastaviš pa javiš koje su dimenzije. Sigurno od nečega štima. Primer od Tama 110 smo ubacivali gumice u Imt-a kao i od moskviča od kvačilo cilindra....
 
Зависи који тип шпанера имаш. Али генерално долазе само са једним шпанером, мој има тип шпанер-канџа, на левој полуги, десна је слободна...

Скупи су ти шпанера око 600 еврића кошта мој тип...

- - - - - - - - - -

Auto-Bar-Hole-Stabiliser-With-Float-Position-Cat-1-Case-Landini-McCormick.jpg


Стабилизатор како га зову енглези...што у неку руку и јесте...
 
Takav je i kod mene na malom JD i to je super stvar. Kad su poluge u radnom polozaju one su slobodne, a kad su u transportnom onda su zakljucane.
 
Ako se dobro sećam, ta kandža stoji sa gornje strane i lancem je zakačena za šasiju, tako da kažem, i onda funkcioniše kao što paor reče.
Kada je hidraulik spušten, kandža oslobodi španer, a kada podigneš hidraulik kandža uzubi.

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
 
Nego kad smo već kod poluge , na lijevoj polugi mi se pojelo da tako kažem ležište kugle kačenja , odnosno "kuka" , radjeno je sa neodgovarajućom kuglom vjerovatno pa se kuka raskovala i sada kugla bočno ispada ako me razumijete . Jel neko radio popravku toga ? Jedan stari majstor mi rekao da uzmem neki feder 5-6mm i parče federa-opruge navarim bočno na polugu sa strane kuke .
 
Nego kad smo već kod poluge , na lijevoj polugi mi se pojelo da tako kažem ležište kugle kačenja , odnosno "kuka" , radjeno je sa neodgovarajućom kuglom vjerovatno pa se kuka raskovala i sada kugla bočno ispada ako me razumijete . Jel neko radio popravku toga ? Jedan stari majstor mi rekao da uzmem neki feder 5-6mm i parče federa-opruge navarim bočno na polugu sa strane kuke .
Samo brusilica. Novi kraj poluge saka elektroda i mirna ruka postena :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I ta fabricka bi trebala biti zavarena. Ja sam na Masseyu prije 6 god odsjekao i zavario nove i nikad pukla nije...
 
Nazad
Vrh