Case

То је једна од најлошијих серија кејс трактора која се појавила. Имали су изузетно лош мењач, који им је врло често цркавао. То није кејс повершифт мењач, већ је преузет от ZF, a дорађен је у штејеру. Гледао сам ја један 120 пре него што сам узео 5150 и малко се распитао по страним форумима о њима. Сви су рекли узимај или MXM серију кејса или нешто друго, а то су углавно менглези који су радили на тим тракторима и који их не хвале. Ето сем тог вешања предњег које је плус, све друго и није за похвалу....
 
Ako se malo vise potrazi za svaku marku i model se moze naci da je neko imao problem sa menjacem sto me dovodi do zakljucka da je vise do shofera i odrzavanja nego do marke i modela.A o firmi kao sto je ZF i Steyer nebih trosio reci :)
Kod ovog oglasa sto sam postavio problem(bar za mene) je sto nema vazdusnu instalaciju i ima sumnjivo malo sati (oko 4500rs)

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Ни један трактор који ти дође из француске нема ваздух.

Та серија има подоста проблема управо око тог мењача, не би га људи кудили без потребе да ваља, а то су људи који су радили са њима много и куповали су их нове не половне, за разлику од нас.
 
Ima i za mxm dosta pisano u vezi transmisije... No nebitno
Traktor je iz Slovenije uvezen,ima covek jos i 120-tku sa oko 3500rs isto iz Slovenije,mislim da ni ona nema vazduh

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Uzimaj MXM 6cil bilo koji. Daleko rasprostranjeniji i jeftiniji su ti delovi. CS ti je Sisu Motor, nije Iveco ili Cummins. Menjaci nisu Case vec, su neka kombinacija jer Case nema 6x4 power menjac iz svoje proizvodjnje po dokumentaciji koja se moze naci. Mislim da ti je bolja kombinacija FPT motor sa njihovim 4x4 power shift menjacem u redovnom Maxxum traktoru.
 
Imam pumu 165 sa menjačem 19 brzina napred i 7 nazad. Kada krenem unazad kreće kao da mu proklize lamela ,kazu da nema klasične lamele. Kada naiđe na neku prepreku izbaci u neutral. Šta mislite da je u pitanju?
 
Imam pumu 165 sa menjačem 19 brzina napred i 7 nazad. Kada krenem unazad kreće kao da mu proklize lamela ,kazu da nema klasične lamele. Kada naiđe na neku prepreku izbaci u neutral. Šta mislite da je u pitanju?
Probaj uraditi kalibraciju menjaca. Ako nema napredka onda samo neki majstor ili servis...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Кејсоња са шпендитером:osmeh: и наравно клас, који је у свему овоме не битан....
nqcqhy.jpg
 
Danas zvao titan za hladnjak za 5150.Cena 3100 evra ,ali moze popust 700 evra .....Ove lo..ve treba izbegavati ....nemam vise komentara....kakvi li su drugi
 
Nazad
Vrh