Case

Radi skoro sve , osim što je nešto premošteno oko kvačila tj , nešto mu izgleda nije dobro odradjivalo u vezi reverzera , možda prekidač ili potenciometar na kvačilu pa su spojili direkt ,sada se mora stiskati kvačilo pri promjeni smjera , ali kasnije ćemo gledati šta je to . Da i Mindjušaru hvala na informacijama .
 
Da li je neko menjao uljena Pumi 155 u transmisiji i hidraulici, koliko ide ulja? Ja sam menjao i rekli mi u Titanu da ide 76-78 litara ulja, kod mene stalo 85 i jos bi trebalo dosuti ???
 
Ja sam menjao kod Pume i stane otprilike koliko su ti oni rekli, sutra treba da ih pozovem pa da mi posalju ulje opet.
 
Da li si poluge hidraulike spustio skroz dole kada si gledao nivo ulja?
U knjizi pise da se nivo gleda kada su poluge podignute skroz gore, traktor radi a nivo ulja mi je skroz na donjoj crtici, a trebalo bi da bude izmedju donje i srednje crtice, sipao sam 85 l, inace filter koji su mi dali je duplo veci od ovog koji je bio tu od kako sam dobio traktor, stane u njega dve litre...

- - - - - - - - - -

Ja cu ih isto zvati da proverim ponovo, koje godiste su vase Pume?
Inace u knjizi sam video da pise 82 l da staje...
 
Cekk cek cek nesto tu ne stima. Ti gledas da li ima dovoljno kada motor radi? To je sasvim normalno da nema dovoljno na onom prozoru. Ako ima dovoljno pre nego sto upalis traktor nema sta vise da se gleda kada radi motor.

Hidraulika treba da bude spustena skroz dole !!!
 
Ruke treba da su dole i sa tim manjim filterom bi bilo ok,zar ne treba da se ugasi traktor?
Da pise u knjizi da se podignu poluge, upali se traktor, ugasi i onda se gleda nivo, koji treba da bude izmedju normal i low, ali kada se traktor upali nivo ide ispod low crte, nije mi logicno da je prilikom rada nivo ulja ispod low, drugar je kupio case-a maxuma, kod njega je nivo ulja iznad normal, a kada se upali traktor podignu poluge, nivo ulja bude izmedju low i normal, kao sto pise knjiga.
 
Case 5140 -delovi skupi, ima kvarova, delom mojom greškom, delom zbog traktora. Potrošnja 15 litara/jutru u oranju, trobrazdni plug.
 
Delovi preterano skupi,ali bas,bas... Traktor koji ima veoma moćan motor,dobar menjac (ne svaki),i potrosnju skoro pa najvecu u rangu traktora te snage...

Sent from mTalk
 
Rekli ste i meni u privatnoj poruci da 5140 nenormalno troši , tolko da me zaintrigiralo ba sam mjerio približno , u teškoj zemlji sa jednim vlažnim dijelom , bila je oko 2 lit po hektaru sa zahvatom oko 135cm i dubinom oko 25cm ?? U srednjoj zemlji bi onda bila vjerovatno prilično ispod 2 litre o hektaru .
 
Ako se radi o oranju da ne fali mozda 0? To bi bilo 11-12 l po kJ sto je sasvim u redu :)

Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh