Case

Zato sto sve lazu sto napisu i nikad nije onako kako kazu. Obavezno gume uvale neke ocajne a ne one koje stave na oglas.
 
Još će ova naša srbadija ispasti pošteniji svet od te evropske balaguzije
 
Zato sto sve lazu sto napisu i nikad nije onako kako kazu. Obavezno gume uvale neke ocajne a ne one koje stave na oglas.
Jel bio privatnik taj ili firma?

Ova je proverena firma Kowala, ovi moji zemljaci uzeli 2 horsove sejalice i nakon par meseci otisli za lexiona 780 terra trac opet kod njih, da ne bi bili zadovoljni ne bi otisli opet u tu firmu.To sve zavisi na kog naletis, svi kazu i za nemce da su posteni bla bla bla jesu djoku posteni,eto covek iz mog kraja uzeo od njih massey ferguson 290konja rekli su mu da je sve iapravno na njemu kad je stigao kuci traktor ima 16 brzi a a taj traktor je isao do 12 brzine jedva ga doterali iz grada do kuce bio mu sjeban menjac, on je oper uzeo iz neke firme ali ne bas tako proverene.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne znam sta bi ti rekao, "mi" nismo nikad trgovali sa poljacima, to jest nismo zavrsili trgovinu, bas iz tih razloga. Ja znam konkretno za tri slucaja od kojih je jedan u potpunosti realizovan, pa kad je traktor (jd 6330) stigao kuci umalo se kupac nije slogirao kad je video da su zamenuli gume. Bio sam na jednom placu koji drzi neki Britanac gde su se vodili pregovori za 2 traktora u paketu i bilo sve dogovoreno. Kad smo se vrnuli u SR i kad je trebalo da se realizuje covek se vise nije javljao. Javio se tek posle 20 dana kao da se izvine da je on eto prodao traktore itd itd. Naravno kad smo stigli kod njega gume uopste nisu odgovarale onima na oglasu. Na svako pitanje oko ispravnosti traktora on je samo slegao ramenima i davao sture odgovore. Da ne bude da je samo ovaj prodavac problematican na isti tretman smo naisli kod jos dva prodavca. Mozda ima i kod njih postenih trgovaca, ali eto mi jos nismo naisli na njih. Kod Nemaca je to sasvim drugacije. Oni su po prirodi vrlo tvrdi i negostoljubivi, ali kod njih jos nismo naisli na skrivene detalje. Oni se boje da ih neko ne prijavi pa cak ni racun koji izdaju za PDV retko hoce da koriguju iako oni nista ne gube.
 
Ovo za nemce se slazem sa paorpaor, pretezno masine kupujem kod njih. Nikad nije bilo problema sa njima, kad nazoves i kako mi je receno uvijek je bilo tako, kad ti kaze toliko je para, to je toliko, nemas potrebe da se trudis oko cijene. Za kombajn kad sam isao, i kad smo zvali rekli su cijenu i to je to bilo kad sam dosao da pogledam. Kad smo god isli nesto kupovati kod njih, uvijek smo dobro docekani, a gdje sam sad kupio kombajn ni roditelji te ne bi bolje docekali. I ovo za racun, sa seljakom se i moze dog da napise manji racun, ali sa firmom tesko, mozda bi i oni htjeli, ali oni nisu naucili na to, kod njih je sve po propisu i posteno. Jednu masinu sam kupio nisam isao ni gledati, bila sezona posla, ja nazovem rodjaka, rodjak svabu, svabo reko tako i tako ja uplatio pare na racun. Masinu sam prvi put vidio tek na carini na kamionu, sve je bilo kako je svabo rekao..
 
Nece bas biti da je razlika 1000e.

Bio sam pre neki dan u Rumenci, 70ks je 31.800, 80ks 34.300 sa pdv-om.

Ja sam isto razmiljao o modelu od 70ks, al sto ga vise gledam sve mi se manje svidja, pogotovo sto se na primer doplacuje kompresor 2000e, prednji blatobrani 530e i tako neke zamke za budale...
 
Nece bas biti da je razlika 1000e.

Bio sam pre neki dan u Rumenci, 70ks je 31.800, 80ks 34.300 sa pdv-om.

Ja sam isto razmiljao o modelu od 70ks, al sto ga vise gledam sve mi se manje svidja, pogotovo sto se na primer doplacuje kompresor 2000e, prednji blatobrani 530e i tako neke zamke za budale...

Danas sam bio u Agrovojvodini i gledao Zetora Major 80. Cena 27.500,00 +pdv, ima vazdusnu instalaciju, kabina je untra za nijansu slabija od cesa... servis se radi prvi na 100 a case na 50. Posle servis se radi na 300 sati a kod cesa na 250. Veliki na 500 sati a kod case ne znam. I garancija na zetora je 2godine ili 1800 rs, a cesa je 1 god ili 1000 rs... i razmisljam se da uzmem zetora...
 
Nece bas biti da je razlika 1000e.

Bio sam pre neki dan u Rumenci, 70ks je 31.800, 80ks 34.300 sa pdv-om.

Ja sam isto razmiljao o modelu od 70ks, al sto ga vise gledam sve mi se manje svidja, pogotovo sto se na primer doplacuje kompresor 2000e, prednji blatobrani 530e i tako neke zamke za budale...

To ti nisi nesto dobro video ja kad sam pre neki dan rekao da bi prodao mog jx 95 3 godine sa 600 sati za 30600 eura rekli su mi tu neki da je toliko para nov jx 90
 
To su te cene, covek mi sve ponude ispisao na prospekt njihov pre 3-4 dana.

@Filip Dobar izbor, uzeo ga je prijatelj prosle god, jako lepo radi i ima dosta opreme koja ide pod osnovnu. Meni je samo malo presirok recimo posto ja 80% vremena prolazim izmedju banaka, a taj Zetor ima 2m u sirinu pa gledam nesto izmedju 60-70ks
 
Danas sam bio u Agrovojvodini i gledao Zetora Major 80. Cena 27.500,00 +pdv, ima vazdusnu instalaciju, kabina je untra za nijansu slabija od cesa... servis se radi prvi na 100 a case na 50. Posle servis se radi na 300 sati a kod cesa na 250. Veliki na 500 sati a kod case ne znam. I garancija na zetora je 2godine ili 1800 rs, a cesa je 1 god ili 1000 rs... i razmisljam se da uzmem zetora...

Baš se ne razumijem u nove manje traktore , izgleda da su se neke stvari drastično promijenile ? Znam da je nekad bilo nezamislivo porediti Case i Zetor ?
 
Nazad
Vrh