Case

На једном класу је потрајао 5000рч и онда је црко ,цену нисам запамтио али знам да није јефтина зезанција.
 
Kakvo komplikovano sr...nzm samo sto izmisljaju sve te gluposti,samo komplikuju masine dodatno,jos jedna stavka koja se mora remontovati nakon odredjenog broja sati,jos jedna stavka na koju se daje gomila novca......Najobicniji ventilator hladnjaka je pretvoren u jeb.. spejs satl.
 
Visco jeste prava stvar, jest skup al vredi, on cuva motor!
Ja sam ga uvek menjao za nov!
Na kamionima sam cesto gledao da ga preprave na DIREKTNO, mislim da nije pametno, kida spanere i Kaise! Pogotovo sve veće masine imaju i u alternatoru kvacilo!
Postoje firme za remont ali koliko to kvalitetno moze da se remontuje?
Evo sad trenutno imam problem sa visco na actrosu 1843 slabo (hvata)
Npr mnogi kombajni ĐĐ DF cak i neki Zmaj 190 su spržili motore zbog visco, oni su imali neki DEUTZ sistem gde ulje iz motora ulazi u kuciste od visco, mnogo puta smo na DEUTZ probavali da zaustavimo ventilator letvom pritisnemo onu glavcinu u sredini i od stane ako je los
A i izbacivali smo to kvacilo na DEUTZ u a i to nije pametno

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Kako to cuva motor bolje od obicnog ventilatora ?,cemu potreba da se okrece sporije dok motor nije zagrejan dovoljno ?.Koja je uloga termostata onda ?.
 
Citam vasa objasnjenja i dolazim do zakljucka takodje da je to samo jos jedna komplikacija u cilju da se uzmu pare. Postajemo robovi masinama, umesto da masine nama sluze. Za Claas je svaki deo nenormalno skup. To kada kupis onda definitivno samo fabrika ima koristi a tvoja dobit je labava.
 
Na JXU 105 koji sam kupio u Nemačkoj imam visco ventilator.Na JXU 105 kupljenom u Srbiji ga nema,direktno ide remen i pogoni ventilator.
 
Kako to cuva motor bolje od obicnog ventilatora ?,cemu potreba da se okrece sporije dok motor nije zagrejan dovoljno ?.Koja je uloga termostata onda ?.
Prosta ekologija. Kad visko radi ispravno ustedi se neka kolicina energije X ogroman broj radnih masina = ogromna usteda energije
To je trulom zapadu tako gledaju i tako racunaju, a za nase prilike to je ipak malo veci luksuz.
 
Pogledajte u Pan motor ili nekoj drugoj firmi koja uvozi aftermarket delove. Ako nemaju mogu da nabave u roku od nekoliko dana. Pogledajte i po tipu motora. MMoguce da se podudara i sa nekim Iveco kamionom ukoliko nosi njegov motor.
 
Visko plus jednosmjerna remenica alternatora je odlična i obavezna stvar na novijim traktorima. Nekad je mogao klinasti remen bez španera ali kad je alternator bio male amperaže , bilo na traktoru par sijalica i to je to . Pogledajte kolike su amperaže alternatora sada na novijim traktorima.
 
Ima li netko od Vas kolega na starijim case xl traktorima čitavu naljepnicu u kabini kraj ručice za spore/brze brzine, žute je boje i označuje nekakvo upozorenje, mislim...
Imam tu naljepnicu ali je izlizana i ne mogu ništa pročitati na njoj, pa ako mi netko može reći šta piše.

Hvala
 
Nisam 100% siguran, ali je od sjedišta najudaljenija, iza ručice koja kontrolira zadnje kopčanje.
Slikat ću sutra pa postaviti ovdje
 
https://imgur.com/a/qdkKGq1

Evo slike naljepnice


zdT433q.jpg
 
Nazad
Vrh