Case

sto se tuce ruznice, to je ne bitno, jer taj magnum je zver od traktora.

A cene delova, jbg opet su jeftiniji nego delovi na fendtu...
A kako nas prijatelj i mehanicar koji idrzava u zadruzi dirive, kaze da su fendt i case traktori klasa za sebe pa onda ostali idu. Jedino sto su delovi za ta dva traktora skuplji od konkurencije. To je ujedno i njihova mana, ako se to tako moze nazvati.

Po meni sve su to dobre masine i svako ce kupiti ono sta on zeli i sta mu se svidja, ma koliko to kostalo.
 
Meni se sa druge strane ovi veliki CASE baš svidjaju iako djeluje da su im gume male u odnosu na ostatak. Lično, najljepši traktor po meni dolazi upravo iz CASE porodice i to je IHC 1455XL.
 
Ima smisla, medjuosovinsko rastojanje mnogo znači no danas ga nadoknaduju ogromnim tegovima naprijed. Moderni traktori su mi baš zbog toga ponekasd ružni, ogromni i snažni a kratki kao da su se zabili u zid.
 
Ko ima novaca da kupi Pumu ima i novaca da ga odrzava. Kad smo kod lepote meni su Claas Celtis bili jako lepi, kad su ubacili crne trake na maskama nisu mi vise tako. A slazem se sa nekoliko pre mene postova da je DF najlepsi ovi novi modeli.
 
Sa uslugama Maxxum 125 radi cca 250-300kj. Ja ga teram i znam da moze da se uradi. Oranje 40-55min jutro, setvospremac 4.5-5kj na sat, tanjira 3kj na sat jer je tanjiracu nasledio od manjeg traktora. Setvena struktura je takva da se seje 4-5 useva procentualno skoro jednako sto znaci da svake kulture ima cca 60kj. Poradi se bez problema u nasem slucaju sve. Jesenas je stizao i ici usluzno u prevoz repe jedno 10 dana. Vozaci smo nas trojica.

p.s. Nije linearno porediti 40ks i 120ks. Kad se okreces sa plugom sa 120ks ti imas 3x manje okretanja. Na okretanjima se gubi dosta vremena. 539 tesko da moze ispod 3.5h da uzore jutro, sa 120ks ide ispod 1h.
Kad si se ponovio?
 
Moram da napisem da tako kazem zamerku na titan servis,mada mogu reci i celu firmu jer servis je samo deo jedne firme. Kao sto sam pisao pre traktor mi je bio kod njih na popravci zbog kvara u menjacu. Odnesen je mislim 1 novembra a doteran nazad pocetkom decembra. Po dolasku sam odmah uocio neke probleme (curilo neko ulje iz klime,puknut intercooler,grejanje ne moze da se ugasi,radio ne radi,plivajuci polozaj neradi,to mi sad pada na pamet,mozda je bilo jos nesto),pozvan je sef servisa koji je rekao da ce poslati servisere.Nisu dosli duze vreme a traktor mi stoji jer ne mogu da orem bez plivajuceg. Kada sam ga opet pozvao bili su izgovori da nemaju majstora,jedan nije tu,drugi bolestan... Nakon rasprave obecano da ce doci u sto kracem roku i dosli su kroz 4-5 dana. Plivajuci polozaj popravljen,radio popravljen,intercooler kao nisu oni krivi pa da popravim sam (3000 popravka i opet pusta ali puno manje) grejanje kazu slavina otisla kupi drugu,radio oksidirao osigurac... uglavnom mogao je traktor da radi. Nakon uzoranih 50-60 jutara vidim da je traktor sav masan odozdo,curi negde ulje ispod kabine. Obavestim ih o tome kazu doce cim bude lepse vreme. Otac ih zove pre vise od 2 nedelje,kazu nisu znali dal mogu uci do nas i tu se opet posle rasprave dogovore da ce se javiti u ponedeljak da se dogovorimo oko dolaska. Od tog ponedeljka ce evo biti 2 nedelje i niko ni traga ni glasa. Otkad je traktor stigao kod mene nadolio sam 60 litara ulja u menjac! Pri tome kasnije smo videli na racunu iz servisa da je obracunato nekih 9000 vise za nekog majstora koji mi uopste nije ni popravljao traktor. Zatim 2 i 4 brzina izgleda ne uzubljuju dosta jer ponekad zna da izbaci. I jos da kazem da ja nijedan zamenjen deo iz menjaca nisam dobio nazad! Planiram od nedelje da odem do njih da vidim sta ce biti. Jedan veliki minus ne za traktor nego za firmu i servis! Nemam lepe reci za njih! Obratite paznju ako zelite da saradjujete sa njima
 
Pisao sam i ja u ovoj temi vec sto se tice servisne sluzbe gore pomenute firme. od mene odavno MINUS debeli
 
Може слободно да обеси мачку ореп ту тужбу, сем ако не нађе неког зајебаног адвоката који ће их ваљано поткачити. С друге стране, они могу да наведу бар једно 100 разлога што није трактор пдрађен...

Оно мало радника што је у том титану вредело отишло је одавно и раде за неке друге сервисе...
 
Zato moze sve na kradit, na lizing, na pusing, na p.m.
Puma od 210 ks kosta kao polovan JD iste snage stariji 10 godina. Samo nosi, a za placanje cemo lako.
 
Nazad
Vrh