Case

Ta serija maksuma je naslednik serije 5100. Unapredili su neke stvari na njima, najvise u elektronici i menjacu. Dok je moj vise mehanicki mx serija ima mnogo vise elektronike u sebi. Ali kao sto sam vec rekao dosta stvari je na toj drugoj seriji maxxuma i ispeglano i ispravljeno.

Generalno to su dobri traktori, jedini je problem naci valjanog koji ce raditi bez ozbiljnijih kvarova, tj. raditi bez kvarova duze vremena sto je za polovnjake retkost.

Cena je dosta jaka za njega, ali dok se ne proba ne mozes znati da li mu nesto fali ili ne (pod probom mislim da se upregne da radi)
 
Koliko ks ima Case internacional 956?
Drugar je kupio taj traktor.Covek koji mu je prodao kaze da ima 105 ks,na ​TractorData pise 95,a nalazio sam neke oglase pise 100,negde 97...:sta:
 
Ова серија би требала да буде конкуренкт ЈД 7280R као и другим произвођачима трактора до 300 кс из тог неког средње вишег сегмента.

Много ми се свиђају фарови и ова решеткаста маска истог...

- - - - - - - - - -

CKTL_XmWsAAam5h.jpg


сличност са Ајрн ман манском...
 
Као прво оба та ваша нису Кејс Интернационал, већ су само Интернационал трактори. Као друго ујак ми има Кејс интернационал 956ХЛ, малко млађи је од вашег и он има 95Кс. Испаде да су ваши јачи од његовог, што је врло мало вероватно.
 
Kao trece Galicije moram primetiti da nisi upucen u istorijat Kesja i Internacionala, a takodje ni u standardima za merenje snage.
 
1984. године Teneco купује International harvester пољопривредну дивизију, да би се по уједињењу те две фирме родио Case IH. Трактори почињу носити име Case International испрва и то од 1985. године, да би касније негде средином 90-тих бренд добио данашњеи назив Case IH. Стога не видим у чему сам ја уопште погрешио када сам рекао да СУ њихови трактори из '83. и '84. Интернационал, а не Кејс ИХ.

Стандард за мерење снаге мотора је Ват или ти Watt, ако више волиш ову латиничну енглеску номенклатуру. Коњске снаге или ти КС које ми овде форсирамо нису по СИ станрадру већ су се одомаћили код многих народа. 1kW=1.3596ks стим да су ово метричке јединице и долази до малог одступања у разлици коњске снаге када их користе англо-саксонци.
 
Bolje da je pravio cene 2013. godine nego sada, jos malo pa je 2016. a on prodaje traktore iz 2013.Dokaz o alavosti i nerealnim cenama svega kod nas.
 
Nazad
Vrh