Arenda- pravila, obicaji....

Moze li mi neko reci da li ako ja napravim ugovor o zakupu sa komsijom i ne navedem tu parcelu u setvenu strukturu da li moze komsija da je uvede u svoju strukturu i ostvari subvencije?
 
Ozbiljno pitanje:
Kako se ili koliko se isplati na prosecnoj Banatskoj zemlji dati 250e/kj zakup ?
U obzir uzeti da imas sve svoje masine,da repronaterijal uzimas po dobroj ceni i da solidno obradjujes njive.
 
Исто питање могу и ја да псотавим за моју чалмаску пескушу...дошли из други села озбиљни играчи и дигли на 250-300 евра/кј...ди они налазе рачуницу не знам ал изгелда да је имају док толико дају..или се намирују на други начин па им ово дође као додатак, што је врло вероватно...
 
Ja stvarno ne znam gde je tu zarada...Koliko to kod vas treba da rodi po hektaru da bi se isplatila arenda....Kod mene je zemlja "dvocifrene klase" ali je arenda 50e/hektar a ima dosta i za dzabe da ne raste korov.Ova moja zemlja ne moze toliko manje da rodi od vase da pokrije razliku u arendi od 400+ e da j.... jeza u ledja....Zato sam i poceo da obradjujem vise zemlje videvsi racunicu bas u ovome.Kad se sve sabere i oduzme ja imam daleko bolju racunicu po hektaru u Sumadiji nego vi u Vojvodini sto je ludost,ali je ralnost.Jedini je problem usitnjenost parcela i stara mehanizacija,tu Vojvodina ima daleko vecu prednost ali ako bog da pa dodje neki pametan na vlast i uradi komesaciju a za mehanizaciju ce se vec nekako snaci.
 
Диклофен ја се то питам задњих 10 ак год.....Писао сам већ задњих годину дана мало се испумпава балон са 200 е за кј на 150-180....Цена нанавек са 7000е на 5500е код мене мој атар....Све ће то полако да дође на своје већ долази.
 
Kod mene 10.000e kj na vecito
Arenda od 250-500e a u zadnje vreme prosek zakupa je 400e kj
 
Ozbiljno pitanje:
Kako se ili koliko se isplati na prosecnoj Banatskoj zemlji dati 250e/kj zakup ?
U obzir uzeti da imas sve svoje masine,da repronaterijal uzimas po dobroj ceni i da solidno obradjujes njive.

Naravno da se isplati pa to je još i jeftino ja sam čuo i 300e/kj a možda i malo preko je plaćen zakup. To sve rade gladni seljaci nikad im dosta samo dižu arendu da bi oni radili.
 
Ozbiljno pitanje:
Kako se ili koliko se isplati na prosecnoj Banatskoj zemlji dati 250e/kj zakup ?
U obzir uzeti da imas sve svoje masine,da repronaterijal uzimas po dobroj ceni i da solidno obradjujes njive.
Ozbiljan odgovor:
Ta cena zakupa se isplati samo i isključivo ako je svaka godina rodna, ali samo tada! I kada kažem isplativa to znači da radiš i da ti nešto malo ostane, a ne da ćeš se obogatiti na tu cenu arende u rodnim godinama... A ti što daju 400evra, treba biti malo strpljiv i sačekati da više ne budu kreditno sposobni, da krenu banke da stežu i da im tetke iz Kanade umru, jer 400 evra za jutro sigurno ne plaćaju od roda sa tih njiva...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zadnjih 10 i vise godina se postavlja pitanje o racunici arende. Ocigledno neko moze dati i vece cene arenda, da li iz para koje nisu stečen iz poljoprivrede ili su prejaki pa mogu da preplate nekoliko kj. U svakom slucaju veca riba jede manju a polako sve manje ima ljudi koji se bave poljoprivredom. Za nas obicne sve preko 150 je prevelika cena zakupa po kj. Za neke druge cena i 400 je realna.
 
Precizno vodim evidenciju unazad 10 godina. Arenda od 250-300 se isplatila samo kada repa zaradi 1000e po kj. Kukuruz, soja i psenica je samo da se pokrijes i onda cekas repu na 2-3 godine da ti zaradi. Sada kako je repa u bunaru sta ce biti ne znam.
 
Ja stvarno ne znam gde je tu zarada...Koliko to kod vas treba da rodi po hektaru da bi se isplatila arenda....Kod mene je zemlja "dvocifrene klase" ali je arenda 50e/hektar a ima dosta i za dzabe da ne raste korov.Ova moja zemlja ne moze toliko manje da rodi od vase da pokrije razliku u arendi od 400+ e da j.... jeza u ledja....Zato sam i poceo da obradjujem vise zemlje videvsi racunicu bas u ovome.Kad se sve sabere i oduzme ja imam daleko bolju racunicu po hektaru u Sumadiji nego vi u Vojvodini sto je ludost,ali je ralnost.Jedini je problem usitnjenost parcela i stara mehanizacija,tu Vojvodina ima daleko vecu prednost ali ako bog da pa dodje neki pametan na vlast i uradi komesaciju a za mehanizaciju ce se vec nekako snaci.

Na slicnom terenu sam terenu i slicnim uslovima ali mislim da nije to 400+€ bas cista razlika, sve ostale stvari idu debelo u korist Vojvodjana, pocevsi od daleko boljih uslova nabave repromaterijala jer roba sto ide dalje sve je skuplja, pa preko obrade zemljista jer uglavom moramo imati 20 KS jace traktore zbog loseg terena da bi vukli iste prikljucke a tu se osjetno povecava potrosnja goriva i odrzavanje masina, dalje kad dodje zetva kod njih je mreza prodaje daleko razvijenija.


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Za 1kj kukuruza:
Seme 8000din
Djubriva 10000din
Hemija 5000din
Obrada u vidu nafte 6000din
Grubo racunato oko 30000din bez rada,amortizacije...
Prosek zadnjih 5 god oko 4200kg x 16 din=67000dinara
Znaci da kazemo da ostane 35000 dinara.
Od tih 35000din odbijmo zakup od 200-300 evra????
Pa nije mi jasno kako ljudi svesno ulaze u minus.
 
Nazad
Vrh