Arenda- pravila, obicaji....

Zmaju, nisam obraćao preterano pažnju na taj oglas, zna li se na koliko godina traje zakup?
 
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu tako da vas molim da ne zamerite ako sam postovao na pogresnom mestu... potrebna mi je informacija koliko se krecu cene arende po jutru/hektaru za zemlju na potezu Besni fok - Sefkerin (opstina Lepusnica), u neposrednoj blizini zrenjaninskog puta i 10-ak kilometara od Pupinovog mosta? Inace zemlja je 2. i 3. klase (30%/70%) ima 3.17ha pri cemu je 1ha zahvatio bagremar. Takodje me zanima da li bi neko od forumasa taj bagremar ocistio, i koja bi cena bila za ciscenje... pozdrav i hvala unapred!
 
Ciscenje.bagremara prepustiti nekom bageristi ipak su opremljeniji nego forumasi. A verovatno sefkerinci ili čenćani bi platili 300-350 evra po hektaru zakup ako nije mocvarno.
 
Ja danas dobio na 3 godine da koristim 1.5 hektar blizu kuce pod uslovom da okrcim od siblja i trave koja dvije godine nije kosita...Nije bas za oranje svake godine posto je poprilican nagib pa ce se sve radit na zalaz al kontam ovu godinu namucit se i posijat kukuruz a poslije posijat travu i ogradit u cuvara
 
Kako stoje stvari ako iskljucimo proslu godinu, arenda ne bi trebala imati vecu vrednost od 100 e/kj ( Ove godine 50 e maksimalno).
A mi se takmicimo ko blesavi, umesto da se borimo da je oborimo na minimum.
 
Nismo bas svi u istom fazonu ima nas i drugacijih, jedan primer:
@Skal i ja radimo od jednog gazde-gazdarice pola povrsina on-blize Padini, pola ja-kod sela. I sad umesto kao vecina da nabijamo cenu i preotmemo jedan drugom drugu polovinu zemlje mi se dogovaramo, da ne dodje do toga kao sto je starija gazdarica radila, sada pokojna...Zove mene kaze, Dragane ''padinac'' daje vise para moracemo da podignemo arendu! Zove ''padinca'' kaze, Kozjacan mi daje vise moracemo... Ja se zderem sto da mi nabija cenu kad ga nisam dirao, niti mi treba njegova zemlja, znam da nisam alav toliko, moracu to da resim skracenim postupkom! Sretnem ga slucajno (tad se jos nismo poznavali) i dodjemo do toga da nas matora zavlacila, al smo to kao ljudi resili i ostali drugari na dalje i visak novaca u dzepu. Sad sa mladjom gazdaricom izlazimo lakse na kraj :ppozdrav:
 
Без бабе нема дубоке бразде

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Na brdu plaćam od 60 do 70 evra po hektaru, dok u ravnici 100 evra, izuzev nekih parcela gde plaćam 120 evra po hektaru zakup (sve je druga klasa blizu reke). Svi se držimo tih cena godinama.
 
Dali ima negde primerak ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljista ali nesto sveze, nemogu nigde pronaci, hvala unapred?
 
Pre neki dan u selu placena arenda 440e/kj... Sta ce on tu imati jer seje soju,nije mi jasno...
 
Nazad
Vrh