Arenda- pravila, obicaji....

Imam ja da izdam u arendu 7kj u komadu, na 100m od glavnog druma, njiva ima bunar 80m dubine, fi 125, letos je radio po 24h sa tifonom bez pucanja vodenog stuba. 3000e.
Ako gleda neki duvandzija iz Kukujevaca ili neko slican nek se slobodno javi.
 
Da ljudi plaćaju .plaćaju , e sad što neki neće da priznaju to je druga stvar , niko nikom ne daje zato što ga voli već zato što dobro i redovno plaća, ako ja ponesem novce unapred za x cenu i čovek kaže neće ,jer ovaj drugi više plaća ja sad treba da mislim da mu je on lepši , ili da mu familiju, a najbolji primer gde se sve vidi je državna zemlja koju dotični plaćaju na videlo da svi vide,a još i zemlja ne valja, pa što onda ne bi dali za dobru zemlju toliko puno, e sad ,svako ima svoju matematiku, ja vidim kako radnici kod gazda drže po ceo dan traktor da radi, a ja ga gasim čim se ukaže prilika pa toliko radnih dana puta, pa plata pa x troškovi i oni kažu da im je ulaganje po jedinici manje...čudni su putevi kapitala i putevi novca, nekome se i kapija ždrebi a nekome kobila ne može .........SELA VI -takav je život!
 
I redovno se ispravljaju neke riječi bez obzira što se u nekom kraju kaže tako , ali ne . Ako neko kaže da se sadi kukuruz ili repa odma se ispravlja , šta ima veze ako ljudi tako govore . Dok naprimer drugi kažu za red ili vrstu - brazda , iako to nije oranje pa da je brazda , ali to se ne ispravlja.
 
Gde se nalazi ta zemlja kad je placas 700 evra po hektaru?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

U Šabackom ataru, odmah je uz mene , imam bunar u mojoj njivi tako da mogu da navodnjavam.Moralo je biti tako, komsije se raspitivale.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 000 post, ima li neki zlatni sat od foruma??
 
I redovno se ispravljaju neke riječi bez obzira što se u nekom kraju kaže tako , ali ne . Ako neko kaže da se sadi kukuruz ili repa odma se ispravlja , šta ima veze ako ljudi tako govore . Dok naprimer drugi kažu za red ili vrstu - brazda , iako to nije oranje pa da je brazda , ali to se ne ispravlja.
Zna se šta se setva a šta je sadnja.
 
Danas cujem prvo spustanje arendi u selu. Sa 250 na 225e/kj. Prinosi soje jesu bolji nego ostatak Srbije, ali su manji nego sto se mislilo. Tek mozda 20% je prebacilo 2t/kj. Prosek je oko 1600kg/kj
 
Cujem da su Padini zasedali navodno da smanje cenu zakupa, samo da ne nasednu ovi manji paori sto imaju par jutara zakupa pa da ih ovi GLADNI sa par stotina jutara zakupa preveslaju i otmu im i to malo sto rade! Ej alavo je to na sve su spremni!
Ti mali nisu ni podizali zakup, al su zato dobri kad zatreba ''kritice mase'' tako je to.
 
Kukate na drugim temama kako ste pukli na suncokretu,kukuruzu,soji....itd...a ovde pisete kako placate arendu 300-450e po kj,pa koliko vi onda zaradite kad placate toliko... a opleli ste po drzavi kako vam neda nista
Evo ja cu svoju zemlju da vam dam po 350 evra po kj,pa da uzmem lovu ni oro ni kopo::novac::::samo odmor::::samo odmor::::samo odmor:::pecanje:
 
Kod nas kazu:budalu i krivo drvo ne treba da tražiš. Gde god pogledaš tu su.
Ja sad za drvo gledam kroz terasu a za budale ću definitivno gledati u ovoj temi.
 
Nazad
Vrh