Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas poludeli za zemljom nemozes da nadje ispod 230-250e za 1kj sto manje rodi sve vise i vise placaju .
 
Sta li seju ti >naucnici<kad im se isplati dati 400e po k.j za arendu...Verujem da je tu vise ono ko ce vise zemlje raditi od drugog:haha::haha:
 
Nudili mi ovog momenta neku zemlju u arendu za 300 evra po kj. i daaa pare unapred,ako može već do kraja nedelje,pa sad razmišljam šta da radim...:haha:
 
Robi zar ti sumnjaš u mene da sam tolika budala???Ja ove godine ako skinem bruto sa mojih njiva toliko biću najsrećniji čovek u Srbobranu i u krugu od 50 km...(reko sam i njima):cvetic:
 
E ja nisam od tih...:ppozdrav: Nego mi je interesantno kako su krenuli na vreme sa izdavanjem čim su videli da je upržilo napolju...:haha:
 
Kod nas je nekada islo 400dem za jutro za godinu kosenja.
Ovo sada 400e po jutru...
Kod nas arapi posejali lucerku ,lupam 20 ha (ima i više) dobili na osnovu konja (kobajagi) i izdaju je ha na god 800 evr,prvi otkos pročle 250 ove 300 evr sa pdv-om,drugi ne znajem koliko je bio a treći uzela firma iz bačke topole bavi se semenima za seme kolko to je tajna jer rade par god zajedno.
E sad meni nije jasno prodaješ dr. zemlju ili usev sa te zemlje a da je nisi ti skinuo usev sa nje,zar to nije davanje u pod zakup?
 
To po tebi znaci da ja ako radim drzavnu zemlju ne smijem nikome "platiti u robi" da mi pokosi usjev. Bila to djetelina ili psenica, nebitno... Davanje u podzakup je drugi par opanaka, bar na papiru se drugacije gleda a danas je samo papir bitan.
 
Nudili mi ovog momenta neku zemlju u arendu za 300 evra po kj. i daaa pare unapred,ako može već do kraja nedelje,pa sad razmišljam šta da radim...:haha:

Priča mi juče I*** da su mu tražili 380 e/kj za produženje arende. Navodno toliko im neko nudi. On im je rekao da pošalju te koji toliko plaćaju da izda svoju zemlju...
 
Nazad
Vrh