Arenda- pravila, obicaji....

У србистану ти је стандард ко у јевропи, оној западно-северној...Што би наши стари рекли:''Има се, може се!'', па уопште ме не чуде те цене аренде. Мислим да би требало да се заокруже на 500 јевропејаца по кј, лепше звучи.
 
Desavalo se za nekemale parcele da se izdrkavaju ali sad na 60 ha toliko nikom nista nije jasno.

- - - - - - - - - -

У србистану ти је стандард ко у јевропи, оној западно-северној...Што би наши стари рекли:''Има се, може се!'', па уопште ме не чуде те цене аренде. Мислим да би требало да се заокруже на 500 јевропејаца по кј, лепше звучи.
Lepse zvuci i lakse za racunanje.
 
Sjetim se odma , kad se pominju ovakve nenormalne , i budalaste arende , našeg kolege Kisha : neko odma komentariše : taj će da propadne , a kish kaže : kad će već jednom da propadnu , opet nisu ...

P.S, dje je kish ?
 
Ма то мора да су неки школовани ратари:haha:...знају како да извуку увек максимум из свега...па отуда и та рачуница да је 800 јевропејаца таман за'ектар земље...
 
To su ti lajavi što s*ru kako imaju 6t pšenice po kj i 3t soje po kj dok svetla rade a kad se ugase onda ujedaju sami sebe i one koji su osuđeni pored takvih budala da žive.
 
Ma odmah im damo svu zemlju na zakup...ako placaju toliko...uzmes novce i nemas nerviranja da li ce pasti kisa,da li ce skociti cena ovoga-onoga...
 
Ne uzbudjujem se, svestan sam koliko moze da se zaradi i koliko sam spreman da platim. Sve sto ide preko toga, nek je radi ko hoce, inace svaka njiva u ciji sam posed ulazio je bila u ocajnom stanju i prve godinu-dve se nisam napio ladne vode na tim zemljama. Tako da 300-350e po kj samo izvolit placajte i radite.
 
Cena arende u selu ja pala na 250 evra.Danas me zvali ljudi kojima radim zemlju i ja im kazem da nije vise 300 nego 250.Tako su skocili,imao sam osecaj da sam ih uvredio.KAzu ispod 300 ne daju,makar parlog ostalo.
 
Poslednja izmena:
Nije niko platio .A i pera ce da plače za koju godinu.dala baba dinar da udje dva da izadje.zarobili su i sebe i decu,i miran san i sve ostalo.
 
eeeeeeeeeeee 60 *800=48 000 evra da das za godinu .e kad covek nezna de ce pare, tako je da je kupio lokal ,i po 350 evra mesecno milina.
 
Nazad
Vrh