Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas se placa po skidanju useva. Ima novopecenih gazda koji nece da plate arendu, ako gazda parcele nece da iduce godine da istom coveku pod zakup. Hteo sam jednu tablu od 4 h da uzmem pod zakup, krajem prosle godine, kada mi gazda rece, nesmem da dam drugom, necu dobiti novac od ovog za proslu godinu. Neznam kako da ovog ''odviknem'' od ove parcele. Kako vi to resavate?
 
Ni ovako nema zemlje,jos ako bih ponudio da platim po skidanju...mislili bi ljudi da ih zaj...
Ima samo de su dugogodisnje arende da se placa na rate,dodjem ti,po skidanju... Kad bi zakupodavci davali da se plati po skidanju lako bi arenda skocila na 300-350e,jedino sto te pare ne bi dobili ni posle 3 rocista.
 
Sacekaj da ti drzava plati zakup, pa onda napravi ugovor. Nemoj da te navedu na poledicu. :haha:
 
Znas sto jedan posto,a zamisli da kazes ARENDASU jbg pola srbije placa unazad
a ovaj mu stoji ispred kapije i mase parama
 
Kod mene u selu ima jedan takav i dosta je korektan i diskretan,ne ide po selu i ne preotima,a sto mu se ponudi to uzme ili ne uzme.
Inace Banat nek cuti da placa tek po skidanju useva,ima nekih iz mog kraja koji bi na Mesec isli da rade,samo kad bi znali da mogu raditi bez da plate unapred,a i arende bi digli. :osmeh:
 
Situacija u poljoprivredi sve neizvesnija,repromaterijal sve skuplji,subvencije sve manje,zarada sve manja,klima sve nepovoljnija,a potaznja za zemljom sve veca...Nije mi jasno... :sta:
 
Nazad
Vrh