Arenda- pravila, obicaji....

Zato je najbolje ako moze da se napravi ugovor na duze kod nas je u zadnje vreme od 5 do 15 god ugovor o zakupu kod ovih sto daju na 15g neki dodaju aneks ugovora o uslovima za kupovinu zemlje ako vlasniku zapne i sl pocelo je pre par godina i sad je zazivelo :ppozdrav:
 
Jeb.. ti selo i ludake ne zna se ko je veci dal oni sto "placaju" arendu ili oni sto daju.
Sad smo cale i ja hteli da uzmemo koje jutro u arendu racunamo da platimo 150e/kj u napred i bez subvencije jer cale nema uslov i pitamo jednog coveka ima 10-ak kj,kaze ja ne dam bez 180e toliko mi placa ovaj sadasnji,(prica ide o ovoj godini covek je radio a nije platio i ovrsio je a nije platio) lepo kaze caletu on mi toliko daje al mi je za sad dao samo 300e ostatak preko zime(al dobice da ne kazem onu stvar kasnije). Sad sa rekao caletu nek mu ponudi 150e u napred ili 180e kad bude imao a ne bude mi trebalo pa nek se slika.
 
ljudi bre pa sto tolko placate zakup?kako ovamo niko ne da vise od 100 evra.gor bi trebalo da ide obrnuto mlogo njive a malo ko radi .treba da budete slozni pa da kazete evro i kraj.barem tako mi radimo.pozdrav sa juga
 
U Golubincima duvandzije nabile cenu.Placaju 300e po KJ,za neku vecu tablu pored puta daju i 400.Neki su cak busili i bunare na tudjim njivama i to za 10tak hiljada evra.
 
Na jugu, nema ko da radi, ovde u Vojvodini se otimaju o zemlju. Kada se nudi na prodaju, pojavi se po 15-20 kupaca za jednu pacelu, tesko je naci i u arendu. Pogledaj na forumu temu o zakupu drzavnog zemljista, otimacina opsta za zemlju, plodna zemlja, jake cene poljoprivrednih proizvoda, veliki novac.
 
E bas zbog tih duvandzija cena arende je toliko visoka.Meni juce otkazao zakupodavac jednu njivu od 6kj,placao sam mu 150 e/kj,verovatno daje nekom duvandziji.
 
Od ratara koji proizvode kukuruz,soju,suncokret a pogotovo psenicu retko ko moze da zaradi cisto 400e/kj:ppozdrav:

@Dusan A
Sta bi sa tolikim parama:osmeh:
 
znaci onaj ko ti da u zakup 10 ha ti njemu 4000 evra on ima komotno da zivi tu godinu da ne radi, tesko vama a blago njima.
 
Opet su najkrivlji ovi sto nude arendu,do ove godine je u selu isla do 150e/kj sad je 180-200e/kj reetko 150e/kj,ko je kriv ??
Budale sto nude toliko !!
 
Pa ljudi da nema interesovanja,ne bi ni arenda bila tolika.Nas problem sto treba da zagrizemo,gledamo u nebo i to ne samo nase ,vec u celom svetu.Onda stupaju ovi nasi i frljaju se sa cenama.Sve u svemu rizik je veliki,kao i ulog,a moze i da se zaradi uz mnooogo srece i sklopljenih kockica.
 
taj sto daje 180-200 jel bar neki veliki gazda i plati na vreme ili nikad neplati
 
Nazad
Vrh