Arenda- pravila, obicaji....

Da nije on uzo, naso bi se neko drugi za 10 min. to je ko da je platio jesenas 400e i orao onda.
 
citajuci vase postove o placanje zakupa,poceo sam i ja kod mene da podizem cenu zakupa, pa ostali konkurenti oce da mi buse gume:osmeh:,izgleda da je prelazna bolest,samo vi mnogo terate,ja do 200e ha i cao
 
Kod nas Brdo 100 evra po hektaru, ravnica 150-200evra...
Ove brdske njive nisu nesto ima tu pored njiva bagrema sume, hladovine. Ove u ravnici su ekstra ali one su vec davno zauzete pa ja kao neko ko je skoro usao u vode poljoprivrede uzimam u zakup ove brdske njive nema druge, nisu za kukuruz ali dobre su za psenicu,jecam...
 
Kako malo kukuruz 600x27 je 16200 a pšenica 600x26,5 to je 15900 što mi dođe 32100 odnosno 287e/kj.


aaa ti das 600 i jrdnog i 600 drugog za jedno jutro. onda je ok

- - - - - - - - - -

citajuci vase postove o placanje zakupa,poceo sam i ja kod mene da podizem cenu zakupa, pa ostali konkurenti oce da mi buse gume:osmeh:,izgleda da je prelazna bolest,samo vi mnogo terate,ja do 200e ha i cao


svaka cast koga zajebes za te pare
 
Izvini a odakle ti znas kakav je kvalitet zemljista kod mene,da nisi mozda vidovit?:sta:
A izvini što si ti ironičan toliko ?
Ne nisam vidovit.Nisam imao namer da ništa loše da kažem.
Jednostavno se već godina poteže po forumu priča kako je kod vas na jugu lošija zzemlja od naše na severu (iako je moj atar loša zemlja).
Jedno vreme kukate kako povrtari plaćaju abnormalne cene a jednom kako je lošijeg kvaliteta i ne vredi puno pa su shodno tome i cene takve.
Recimo primer
oldajmer je nave u temi neku kalkulaciju i pinos od 10t po ha zrna.
Ja sam naveo isto kalkulaciju sa otprilike istim troškovima repromaterijala ali prinos 8 tona.
A u Srbiji sa takvo agrotehnikom bi recimo prosek bio 6-7 tona. E to sam hteo da kažem.
A po čitanju foruma zaključujem da vam je sve osim nafte skuplje nego kod nas.
 
A izvini što si ti ironičan toliko ?
Ne nisam vidovit.Nisam imao namer da ništa loše da kažem.
Jednostavno se već godina poteže po forumu priča kako je kod vas na jugu lošija zzemlja od naše na severu (iako je moj atar loša zemlja).
Jedno vreme kukate kako povrtari plaćaju abnormalne cene a jednom kako je lošijeg kvaliteta i ne vredi puno pa su shodno tome i cene takve.
Recimo primer
oldajmer je nave u temi neku kalkulaciju i pinos od 10t po ha zrna.
Ja sam naveo isto kalkulaciju sa otprilike istim troškovima repromaterijala ali prinos 8 tona.
A u Srbiji sa takvo agrotehnikom bi recimo prosek bio 6-7 tona. E to sam hteo da kažem.
A po čitanju foruma zaključujem da vam je sve osim nafte skuplje nego kod nas.

Ocigledno da pogresno zakljucujes.
 
Ima kvalitetne i rodne zemlje i na jugu.A ja sam jos steko utisak i da je mnogo laksa za obradu.Nikome ne treba traktor od 160ks da vuce 3 brazde i rasipa naftu.Sedne covek na 539 i 2x10 i pici.
 
Ima kvalitetne i rodne zemlje i na jugu.A ja sam jos steko utisak i da je mnogo laksa za obradu.Nikome ne treba traktor od 160ks da vuce 3 brazde i rasipa naftu.Sedne covek na 539 i 2x10 i pici.
I koliko pici?2-3-5 ha godisnje.I kako uzore.Kad bi on dnevno trebao 5 ha da uradi pitao bi ga da li treba jak traktor ili ne.I da,nista manje goriva taj 539 ne potrosi od traktora od 160ks da uzoru istu povrsinu.
 
Ocigledno da pogresno zakljucujes.

Grešiš mislim da zaključak nisam pogrešan doneo!
http://poljoinfo.com/showthread.php?539-Cene-veštačkog-djubriva-u-vašem-kraju/page88
Evo ti link pa se pronađi se strana 88 post 1753 i još po koji.
Pa vidi da li ja pogrešno zaključujem ili neko ne govori istinu.

Zemlje ima svuda i bolje i lošije kada pravimo ove podele valjda smo svesni da se priča generalno o regionu a ne o tvom selu i tvojim parcelama.:ppozdrav:
 
Grešiš mislim da zaključak nisam pogrešan doneo!
http://poljoinfo.com/showthread.php?539-Cene-veštačkog-djubriva-u-vašem-kraju/page88
Evo ti link pa se pronađi se strana 88 post 1753 i još po koji.
Pa vidi da li ja pogrešno zaključujem ili neko ne govori istinu.

Zemlje ima svuda i bolje i lošije kada pravimo ove podele valjda smo svesni da se priča generalno o regionu a ne o tvom selu i tvojim parcelama.:ppozdrav:

Gde sam ja tu pisao o kvalitetu zemljista,jesi li ti nekad bio do Nisa i juznije pa da sudis?
 
Nazad
Vrh