Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas više od pola poorano.
Kakve veze ima i da poseje žito ako pola pojede voda,a druga polovina nije nizašta(i da je dobra neće izvući prosek onoj polovini što je poplavljena)
 
@milos D.T imenjace i moje misljenje je isto. Samo mislim da nece javno priznati, nego ce se samo pokupiti i otici. Kad vidim, da provlace vestak u onim dzambo vrecema, prosto mi ga dodje zao.
 
I ja se ovih dana lomim.Ide drugi krug licitacije i ostalo je nešto parcela.Uglavnom se svodi da su to livade i pašnjaci uz koje ide i nešto obradive površine lošijeg kvaliteta.Te parcele se rade i pomalo se odorava od tih livada i pašnjaka.Konkretno ima parcela od 29,5ha po ceni od 7300din/ha ,a obradivo je samo nekih 5,8ha.Dalo bi se tu još nešto podriti i tek za iduću godinu pripremiti.Zakup izađe ddosta za takvu klasu zemlje pa se još lomim dali uzeti ili ne.
 
Da li na tu izliciranu cenu za zemlju, npr 20000din /ha ,ide i PDV da se plati, (i koliki) ili ne?

@diklofen najbolje da sad obidjes traktorom tu parcelu i procenis koliko bi se moglo prosiriti tih 5,8 ha, ko sto kazes podrivac bi dosta pomogao, ja bi je uzeo.

Cak i da ostane da se radi na tih 5.8 ha, racunica je jasna (30 ha x 7300din)/ 5.8 , izadje ha oko 35000 ....uzimajjj
 
Cena je sa PDV-om.

Uploaded with ImageShack.us
Plavo je parcela u mom vlasništvu ,a žuta je ta što je mislim uzeti.Ledina levo od te parcele je cela na licitaciji uz nju.Moglo bi se sigurno nešto uraditi.
 
@diklofen
Kako hoces, ali samo uzmi u obzir. Ova godina je pogodna, moces da obradis vise od tih 5.8. Sta ce se desiti ako dogodine budu vode, a treba placati zakup? Da li ces onda moci i pocetnih 5.8ha obraditi?
 
Bili smo da vidimo.Tu je odorano i dodato njivi sve što je moglo.Znači nema više od nekih 6,5ha.Loša zemlja na tom delu do livade jako.Do puta je dobra i to je ono što mi uvek vidimo ali taj drugi deo katasrofa.Definitivno je to za mene puno da platim i radim tako lošu zemlju.
 
Veruj mi da ce se bas to i pokazati kao presudno.Neki likovi iz Holandije sa kojima sam razgovarao pre par godina su me pitali za vece parcele koje su hteli da zakupe u arendu na period od deset godina ali su trazili da se na tim parcelama minimum 5 godina nije sejalo nista i da nisu tretirane .
Kada sretnes opet te Holandjane posalji ih kod nas,imamo fantasticne povrsine,bas to sto njima treba:osmeh:.
Pisao sam pre o gospodinu Arsenogicu i toj zemji sto je uzeo kod nas.Poslednja infornacija je da je uzeo 550 hektara.Bacaju rusku 16-ticu i zaoravaju,nisu sejali nista zita.Bio sam neki dan u tom kraju atar.I snimio sam jedno lepo parce zemlje mozda 15hektar.Moglo bi se uzeti,ne plavi a i oni taj deo nisu uzeli.
 
Polovina od te zemlje je vec 2 god kukuruz a ova druga polovina je vec 3 godine parlog.To znaci da je zemlja relativno "cista"tako da moze da seje sta god hoce!!!:haha:
 
uzo sam u zakup zemlju.po 100 dinara po aru.pod zakup i kome sad sleduju subvencije?dogovor je 1oo din po aru i polovina od subvencije?al nije to mlogo?
**
da dam gazde??u pitanju je 1. ha 50 ari
 
Subvencija sleduje onom ko je dovoljno vešt,domišljat,bezobrazan i bezobziran da se nje domogne.Trenutno je tako ,a kako će biti ćemo videti.
 
Nazad
Vrh