Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas od 150 do 220 evra i ima je u ponudi.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
ti i ja ko da živimo u različitom mestu, ja plaćam zalup od 200-250 i nema ponude, dajem povremenoi oglase na oglasnoj tabli, niko ne zove, nikome dužan nisam ostao , i svima na vreme plaćam, nekima i pre vremena, a pouzdano znam da se plaća i do 300 eura ako je u pitanju veća tabla ili njiva pored.....ako ja lažem ,ti pošalji te po 220 e kod mene!?
A što se tiče prodaje na večito , pored mene se prodavala 3 kj kuždin , tražili 9000 od mene, ja davao 7500 , bio Voja trgovao pa odustao, a na kraju kupio Notar , znači makar za 8000
 
@bojčetić pitaj ga za zelene što vozi da li su mu se pokazali najbolje u takvim ekstremnim uslovima eksploatacije,da li mu država daje neke povlastice na kupovinu tih mašina i kako gleda i da li dozvoljava da ima u svom posedu i nešto drugo što se ne boji u zeleno?
 
Ludnica je sa tim njihovim merama. Ceo svet koristi SI sistem mera, samo oni imaju svoje mere. Galoni, milje, inci, busheli, akre. Akra je 0.4ha to ide lako. Bushel je 35l zapremine. Pa koliko stane kukuruza ti prodajes bushele. Tesko shvatljivo za nas ali je tako. Elem uspevaju u tom kraju i 200 bushela tj oko 15t/ha ali je najcesce 150 bushela/acra tj 10t/ha.

dozvoljavaju naravno da teras sta hoces. NH/Case/Acgo masine su jeftinije ali svi teraju Deer-a. Prosto to je traktor ostalo su pokusaji. Cak i prikljucke samo Deer (sejalice, prskalice). Najveci fazon je sto JD ima dilera na svakom koraku i sve je lako resivo dok za druge je teze i to je znacajno. Takodje kada prodaju polovnu JD masinu mnogo bolju cenu postize i lakse se proda nego New Holland npr.
 
Ludnica je sa tim njihovim merama. Ceo svet koristi SI sistem mera, samo oni imaju svoje mere. Galoni, milje, inci, busheli, akre. Akra je 0.4ha to ide lako. Bushel je 35l zapremine. Pa koliko stane kukuruza ti prodajes bushele. Tesko shvatljivo za nas ali je tako. Elem uspevaju u tom kraju i 200 bushela tj oko 15t/ha ali je najcesce 150 bushela/acra tj 10t/ha.
znaci imaju 10 tona na hektar vlaznog zrna?dok ga propusti kroz sušaru tu ostane mala zarada
 
ti i ja ko da živimo u različitom mestu, ja plaćam zalup od 200-250 i nema ponude, dajem povremenoi oglase na oglasnoj tabli, niko ne zove, nikome dužan nisam ostao , i svima na vreme plaćam, nekima i pre vremena, a pouzdano znam da se plaća i do 300 eura ako je u pitanju veća tabla ili njiva pored.....ako ja lažem ,ti pošalji te po 220 e kod mene!?
A što se tiče prodaje na večito , pored mene se prodavala 3 kj kuždin , tražili 9000 od mene, ja davao 7500 , bio Voja trgovao pa odustao, a na kraju kupio Notar , znači makar za 8000
To u svakom mestu po defaultu nekim porodicama se uvek nudi u ponudu.Verovatno su taj respekt stekli svojim ponašanjem u prošlosti.Recimo i ja sve svoje obaveze izmirujem uredno pa opet mi retko nude uglavnom rođaci(ženini) Dok ima ljudi koji nom stop ima ponuđača na vratima.Ti po pravilu manje plaćaju tj na se recimo npr bolja zemlja 200 lošija 100 e, hoćeš- nećeš ćao.
Evo i ja de se pohvalim uzeo oko 8 kj u Jermenovačkom ataru cena 200 epo kj,zemlja domaćinska od strica (ženinog).
 
Da, zato i jeste tanka lova. Imaju dosta podvnog terena gde tokom godine zna kisa da ugusi pa propadne usev. Zna da im krene da budjavi kukuruz i da moraju jedan deo da daju u fabriku etanola po naravno nizim cenama... Ima njiva koje imaju depresije pa i u sred leta kada prska se zaglavi itd. U tim depresijama je los usev jer voda ga gusi.

Ono sto mi nemamo a oni svi imaju je neograniceni novci. Imaju navigacije, satelite, mapiranje njive po prinosu, po karakteristikama zemlje. Ulazu u sve to, jer ako ne prate i ne izvlace maksimum iz njiva pojesce ih konkurencija.
 
Каква црна акра/и...

Acre се изговара ан енглеском ејкр и то је јутро у преводу, малко мање него наше...1 буше=25 кг куркуруза. Ако том лику роди 200 бушела просек по њиховом јутру које је 0,4Ха лако се да израћунати колики му је род по хектару то би му било око 12,5т/ха кукуруза чија влага није мања од 18/19%, па чак је и већа обично....
 
to je i bojan rekao
evo tablice
4 046.85642 square meters
Corn (56# bu)

1 bushel/acre = 62.77 (63) kilograms/



hectareWheat/soybeans (60# bu)

1 bushel/acre = 67.25 (67) kilograms/
hectare

 
Kod nas i dalje ako mislis da nesto uzmes moras istresti bar 300. Bukvalno postoje par ljudi koji sta god da se ponudi bilo u arendu bilo za navek odma uzimaju. Cujem da je i najveci domaci "privatni" pumpadzija krenuo na zemlju i da su ljudi za njega ovde nakupovali dosta...
 
Kod nas i dalje ako mislis da nesto uzmes moras istresti bar 300. Bukvalno postoje par ljudi koji sta god da se ponudi bilo u arendu bilo za navek odma uzimaju. Cujem da je i najveci domaci "privatni" pumpadzija krenuo na zemlju i da su ljudi za njega ovde nakupovali dosta...

U nasoj opstini je dobio 1800h i sve preprodo
 
Ako ugovor o zakupu napravi clan P.G. da li ta zemlja moze da bude u setvenoj strukturi, i ostvaruje subvencije?
 
Nazad
Vrh