Arenda- pravila, obicaji....

Dolaze i kod nas. Vise od 400 ha u dve parcele u Dobricevu, kako sam nacuo, uzeo neko iz Dolova. Cena je bila negde oko 17 - 18 000. Preprosli vikend prosli gruberom, prosli vikend drljacom, sa dva Fendta.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Dolaze i kod nas. Vise od 400 ha u dve parcele u Dobricevu, kako sam nacuo, uzeo neko iz Dolova. Cena je bila negde oko 17 - 18 000. Preprosli vikend prosli gruberom, prosli vikend drljacom, sa dva Fendta.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

To je Andjelkovic iz Dolova,firma DUlence Doo. Mada sumnjam da su uzeli oni licno,ali rade puno usluga gde ih zovu tamo idu,sigurno su to usluge za nekog.

Imaju horsov terrano od 3m, i jos one rotacione plugove
 
Usluzno tu rade za jednu firmu iz Jagodine. 18-19000 je izlazio zakup ranije, kako sam cuo ove godine je izaslo preko 30000 jer su se dvojica borila oko te zemlje. A tu je inace smonica. Imali su u srecna vremena dok je poljoprovredno dobro radilo i kisna krila i brdo mehanizacije, ali nakon privatizacije je to sve rasprodato, pokradeno itd. Po prici drugih ta zemlja jedino vredi taj novac (30000+) jer u 3-4 table ukupno 700ha (ali se licitira po parcelama 40-50ha). Od bombardovanja je tu je godinama isla repa i suncokret a slabo djubreno pa samim tim i dosta slabije radja. Ja sam mogao jos pre par godina da licitiram makar za jednu parcelu na osnovu stoke ali je preveliki zalogaj za toliko izrabljenu zemlju. Da mogu da uzmem na 5+ godina sigurno bi se isplatilo. Ovako nista.
Inace vlast nase opstine planira da na par stotina hektara te zemlje izgradi industrijsku zonu i shoping park. Pretvorice nekad izuzetno plodnu zemlju u beton dok se kod vas u Vojvodini bore poljoprivrednici za svaki hektar zemlje
 
Poslednja izmena:
Tast dao jesenas svoju zemlju u arendu.Dobio 340€/kj, i ostale njemu subvencije.Koja je tu matematika,ja stvarno ne
znam.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Za 1 kj kukuruza
Seme DKC 5031 -10200 din
Djubrivo 200 kg 3x16 ruska 8400 din
200 kg An 6800 din
Hemija 5000 din
Gorivo za sve 8000 din
Radnik koga stalno placam kad preracunam po jutru 4000 din
Amortizacija-ovde racunam gume i delove,godisnje me po jutru kosta 3000 din
Porez i odvodnjavanje 1500
Knjigovodja 700 din
Tehnicki,servisi,mehanicar,elektricar i registracije kad podelim po jutru 3000 din
Sve ukupno 46600 dinara po jutru BEZ ARENDE.

Mislim da treba dodati i cenu osiguranja po jutru.
 
Cena za 1ha kukuruza

Zakup 12000
Vrsa. 12000
Seme 15000
Nafta 12000
Hemija 5000
Djubrivo 200kg map,300kg uree 25 000

Cifra 81 000 din

Prinos od 2 do 12t po ha zavisno od godine, prosek 7t,cena 15din ....

Tu sad dolaze jos brdo solucija,moraz uzeti ppdjednako zemlju u dobrom i losem delu atara da bi mogi da uhvatis prosek,pa onda izrabljena zemlja usled lose obrade predhodnog zakupljivaca,pa ciscenje od korova da dodteras da to bude ok,pa onda ti gazda ukrade neki ar prilikom prijavljivanja povrsine i tako sve u svemu kad ostane 200e po ha,sutiramo sami sebe u **greška od srece....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pozzz svima,imam ponudi sa uzmem jednu parcelu od vlasnika u zakup,on kaze da mu ugovor o zakupu sa sadasnjim zakupcem trajw do abgusta,i da ce meni izdati ,ali nema kopiju ugovora,sadasi zakupac medjutim kaze da je ugovor na 5 godina,sta ako kod notara utvrdim da ugovor jeste na 5 godina,a vlasnik zemlje meni hoce da izda istu,a nece predhodnom zakupcu,bez obzira na ugovor,koja je procedura??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ako je ugovor na 5 godina, a u njemu ne postoje uslovi eventualnog raskida onda je za tebe mrka kapa. Ako zakupac neda pritanak ugovor se ne moze raskinuti.
 
Pozzz svima,imam ponudi sa uzmem jednu parcelu od vlasnika u zakup,on kaze da mu ugovor o zakupu sa sadasnjim zakupcem trajw do abgusta,i da ce meni izdati ,ali nema kopiju ugovora,sadasi zakupac medjutim kaze da je ugovor na 5 godina,sta ako kod notara utvrdim da ugovor jeste na 5 godina,a vlasnik zemlje meni hoce da izda istu,a nece predhodnom zakupcu,bez obzira na ugovor,koja je procedura??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Idi u trezor sa velikom milkom da ti kazu do kad traje ugovor.
 
Nazad
Vrh