Arenda- pravila, obicaji....

Nama su ga baš lepo uterali, porez oko 6500 po hektaru, a subvencija 4000 (ako je uopšte budem dobio, tek iduće godine), tako da se svi spremaju da raskinu ugovore, pa će svako ponaosob od zakupodavaca sam da otvori novo gazdinstvo (zašto da ne iskoristi priliku, kad mu to "banana" već omogućuje), tako da će se iduće godine enormno povećati broj gazdinstava.
Toliko o brižnoj politici vlade o nama koji stvarno radimo poljoprivredu, opet će da mešetare muljatori, a pošteni uvek naj...
 
Ako se to uvede, odmah cu raskinuti sve ugovore i na poverenje raditi. Kako je uvedeno 4000din takodje nista ne overavam jer to sve kosta jako puno.
 
Za sada šalju samo ovo novo što je rađeno kod notara, a u najavi su kontrole po svim osnovima poreza.
Sada smo došli i mi nared da nas unište, pošto su već sve ostalo rasprodali :zli:
 
Ne, ovo je "Beogradski" (tamo idu pare), i postoji godinama, ali se do sada kod nas nije primenjivao na poljoprivredno zemljište za registraciju gazdinstva, pa su sada uveli, kao pošto se radi kod notara, mora sve po evropskim pravilima, jedino neverujem da ćemo dovoljno poživeti, da i subvencije budu evropske.
 
Po postu bih rekao da ga plaća zakupac a ne onaj koji izdaje zemlju u arendu?
 
Po pravilu kupac placa pdv na svu robu, uslugu, rentu...
Ako to zazivi + obaveza svih gazdinstava da su u pdv-u onda ce biti kolaps. Sa i ovako velikim zakupima je vec problem, a ne ako na to dodamo jos 20ak %
Mnoga gazdinstva ce se ugasiti ostace samo oni koji su spremni na sve. Naterace ljude da ili pobegnu, ili predju preko nekih pragova.
 
Koliko sam razumeo, da od nove godine sva gazdinstva moraju da vode knjige, ale ne moraju biti u pdv-u, ali opet će sve morati da ide prelo knjiga i knjigovodja, a razlika za ono što se nema računa, ide porez na zaradu 20%.
Lepo bagami, taman da nas sve ugase !!!
 
Gde ste pročitali ovo o čemu pišete?Nisam baš pratio forum ovih dana pa sam mozda nesto preskočio.
 
A Uroš je valjda rekao da ce više o tome biti u njegovoj emisiji koja je na tv-u...kad? Danas,sutra...?
 
Ako je sve u porezu/PDV/knjigama, kako porez na imovinu kada je to osnovno sredstvo za rad? Kada treba da se uzme sve moze.
 
Pa znači da će se voditi knjige, ulaz-izlaz, a na razliku da se lepo plati porez na dobit. Znači na sve što se kupi bez računa, tipa: polovna mašina, polovni delovi, delovi sa pijace, radna snaga, usluge majstora,..., biće oporezovano sa 15-20%.
 
Nazad
Vrh