Arenda- pravila, obicaji....

Produzio sam arende i za sledecu godinu, cene sam redukovao za 20%, ali i dalje je to jaka cena, spram cena zitarica.
 
Smanjio naravno. Bio sam spreman da odustanem od arendi da zakupodavci nisu prihvatili te uslove. Nemam racun da radim za DZ:ppozdrav:
 
E to je vec cvrst stav i ja to volim i cenim.Kad bi svi tako u selu i cene bi bile realnije ali....uvek ima neki koji daje vise da se kao kur....i
 
Kod nas ista prica svake godine. Svi trube kako ce cene ici dole, a na kraju prc. Ima nekih koji to rade zato sto su neiskusni, a ima i nekih koji rade iz inata. Ko ce na kraju odneti pobedu ostaje da se vidi.
Ceracemo se jos.
 
Nema racuna raditi jutro zakupa i da mi ostaje sica. Desice se belaj (jos losije cene, led, lose nicanje i milion drugih rizika koji se mogu desiti) i casom odes u minus. Ovo je za mene bilo jedino resenje.::novac::
 
Kod nas dosta ljudi otkazali zemlju,ne radi im se za dzabe,bolje da rade samo svoju i da se stegnu malo nego da ulecu u kredite za repromaterijal a na kraju nista.
 
Ako stavite cenu, morate platiti 20% poreza na dobit drzavi od te sume. Tako da ako ste se dogovorili 200e/kj, vama sleduje 160e a drzavi 40e.

Vi ste duzini kad budete obnavljali gazdinstvo na kom je bila ta zemlja da je izbrisete, a kasnije zakupoprimalac ce je upisati na svoje gazdinstvo sa ugovorom koji ste overili u MZ.

Koliko znam nije 20% od punog iznosa nego 20% od 80%.

Tako da državi ide 32e od 200e.

Ako sam pogrešio neka me ispravi neko.
 
Trazi mi zena pored mene za 24ara 150€ arende,ili 4000€ da kupim vecito.
Do sada sam radio placao 100€ arendu za tih nepunih pola lanca ali sada necu vise preterala je skroz,ona je cula da to tako ide i blablabla.
Nemoram ni da ukrupnjujem nije mi oglavu,na dobro jeste mestu ali sa tom cenom sto se tice vecitog bih bio rekorder u mom selu.
Definitivno odustajem.
 
Ako je dobra njiva ja bih je kupio jer greota je da se ne uzme nesto sto je pored njive koju imas u posedu zemlja je trajan kapital .Ja sam tako ukrupnio sve svoje parcele sto se sada pokazalo kao dobra investicija .
 
Ako je dobra njiva ja bih je kupio jer greota je da se ne uzme nesto sto je pored njive koju imas u posedu zemlja je trajan kapital .Ja sam tako ukrupnio sve svoje parcele sto se sada pokazalo kao dobra investicija .
Znam druze platio sam tako na par njiva ceh doduse vece povrsine u pitanju.
Sad je preterizam to mu dodje 8000€ lanac jos niko nije platio u mome selu da ja znam vise od 6000€ lanac.
A i baba ima 24ara manje od pola lanca, ili manja cena ili odustajem definitivno.
 
Znam druze platio sam tako na par njiva ceh doduse vece povrsine u pitanju.
Sad je preterizam to mu dodje 8000€ lanac jos niko nije platio u mome selu da ja znam vise od 6000€ lanac.
A i baba ima 24ara manje od pola lanca, ili manja cena ili odustajem definitivno.
Pa koliko je to babi pola lanca kad ima 24 ara manje od toga?
 
Nazad
Vrh