Arenda- pravila, obicaji....

Da je po jutru pisalo bi... Ovako šta piše tako i jeste... Njiva nije prva klasa...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
De pošalji koju ovcu kod mene...šta im radite kad vam daju po toj ceni, moji još i dižu u odnosu na prošlu godinu:cool:
Nisu ovce ovi što daju zemlju već ovi što plaćaju 450-500 evra po jutru... Probali i moji da nešto dignu, reko samo vi dajte po toj ceni slobodno ja toliko da platim ne mogu... I kada bi se tako svi postavili ne bi bilo astronomskih cena arende. Do 200 evra ko hoće hoće, a bogami ima ih, svake godine po nekoliko njih se ponudi...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne zezam se pisem kako jeste,pored mene je zemlja placena 450e i posejana soja,nije ni ospartana a sirka koliko ti volja...
Niti imamo reke niti kanale,sve se zaliva iz bunare,seje se i povrce ali vise soja... Ali kontam da nisu cista posla,koliko kontam neko pere pare...
 
Drug mi pre neki dan ponudio 4j zemlje u arendu 270evra po jutru. Detelina posejana. Malo mi to skupo, uglavnom nisam pristao na to.
 
Pošto su ovih dana kod nas krenuli sa naplatom poreza na zakup, pitanje za iskusnije u ovome:
Koju cifru stavljate u poresku prijavu, onu sa ugovora, ili onu koju je odredila lokalna poreska kancelarija, i koju vam na kraju cifru priznaju, tu iz ugovora, ili tu njihovu?
Inače je kod nas trenutno opšti haos po ovom pitanju, niko sa sigurnošću ne zna šta, kako i ko treba da podnese te prijave, samo je bitno da se nekako otmu pare od nas:zli:
Definitivno nas teraju da batalimo ovaj posao, i da bežimo iz ove banane glavom bez obzira.
 
Od kada su subvencije pale na 4000 i ukinuli overu u mesnoj zajednici, samo usmeni dogovor i to za sada lepo funkcioniše... Ne isplati se drndati po katastru za papire i plaćati takse pa posle kod notara u grad jer ga u Kaću nema pa plati notara... Sve to ide na moj trošak a za bedne 4000, neka hvala... Napišemo neki papirić čisto izmedju nas da imamo i to je to...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne upisuje se nigde. Imam par ljudi još odavno koji su čuli za kojekakve prevare sa tim potpisivanjem, i kad im spomeneš da idemo da potpišemo ugovor oni odma viknu NE! Ništa mi ne potpisujemo. Ako hoćeš radi tako, ako ne ostavi...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh