Arenda- pravila, obicaji....

Zna li neko postoji li zakonom neka odredba kod ograđivanja njive koliko minimalo mora biti odvojena ograda od susedne njive?
 
Nikako na samu granicu , ako je poljoprivredno zemljiste ograda mora de se povuce preko 0.5m ,koliko tacno ne secam se .. Ja sam hteo da ogradim vocnjak i ovako mi je rekao i geometar i u katastru ,necu da lupim kolika je tacna mera ,ali sam se iznenadio da mora toliko da se pomeri ograda ,kod poljo.zemljista
 
Drugar je ogradjivao njivu prosle godine,ostavio je po 1m sa svake strane a u katastru su mu rekli da nema odredjene mere.
 
Da se parcele obrađuju dokle zaista jesu ne bi bilo problema.Ovako pošto su putevi preorani moraš da se uvlačiš unutra ako misliš da ti neko ne sruši ogradu i stubove.Žalosno.
 
Zna li neko postoji li zakonom neka odredba kod ograđivanja njive koliko minimalo mora biti odvojena ograda od susedne njive?
Do komsijske medje 70cm da moze tocak od traktora da prodje,a od puta 100cm toliko je bilo kada je komsija ogradjivao njivu do moje.A na medju moze plac da se ogradi ali samo ako je ograda pomicna to jest zicana dok vec zidana mora da se uvuce valjda 50cm!
 
Kod mene jedan postavio stubove i zicu na samu medju. Kaze da mu to zakon dozvoljava, sad po novom. Nisam zalazio u zakon, prosao sam tik uz njegove stubove podrivacem(pazeci dobro da ne predjem granicu) i znate sta se desilo? Vise od 50% stubova nakrivilo se na moju stranu. Nista ne govori vec ispravlja jedan po jedan. KO MACEM SECE OD MACA I GINE !
 
@stari vujadin
Mislim da se morao pomeriti. A ako mu je u vocarstvu bitno 0.5m onda bolje da se ne laca posla.
 
Овако, издао бих земљу у аренду, данас сам се договарао са закупцем, договор је да се земља изда на 6 година, с тим што бисмо после 3 године ревидовали цену уколико буде померања цене аренде више од 10%. Исплата наравно унапред за сваку годину, прва по потписивању уговора, остале до 01. септембра сваке године.
Ступање у посед 11.10.2015, а излазак закупац тражи 01.11.2021. (ако и после 3 године остане закупац).
Све ми је мање више у реду, само размишљам да није мало касно да из њиве изађе 01.11?

Молим оне који имају искуства да кажу своје мишљење, и евентуално неку сугестију.
 
Stavi "po skidanju useva". Ne možeš ga juriti ako npr nije skinuo kukuruz zbog vremena i vlage . Za ostale kulture nije problem stižu ranije.
 
Stavi "po skidanju useva". Ne možeš ga juriti ako npr nije skinuo kukuruz zbog vremena i vlage . Za ostale kulture nije problem stižu ranije.

Хммм, овај садашњи арендаш је тражио (од претходног власника, а ја се сложио да не би било компликација) 10.10. управо због кукуруза, будући арендаш би сејао луцерку како је рекао, тако да не знам д али му за то треба баш толики рок.
 
Nazad
Vrh