Kukuruzni adapter u suncokretu

Montoya, a jel bi mogao da radis bez one mreze sto imas na adapteru? I ja sam uzeo ploce od brtke. Ali ja nemam tu mrezu....
Dobra odluka,nećeš se pokajati
Može i bez mreže naravno,takoreći i nije neophodna

- - - - - - - - - -

Ovo je odlicna visina kosenja,cuva gume na masinama,i sta ako ulaze stapovi to kombajn ne oseti,sve se samelje...
Upravo tako,visina je odlična i uopšte ne smeta gumama
mada 142-ka gazi između redova ali i kod okretanja gde obara tarupane stabljike dovoljno je visoko da se ne zabada u gume
 
U principu zavisi gde odseca stabljiku,da li na pocetku ili na kraju hedera,zavisi gde je postavljen noz.Drugar je vro neki suncokret polego 60% i na siljke na kukuruznom adapteru srafio letve drvene da se bukvalno po zemlji vuku da bi mogao sto bolje da pokupi,ali kad on popada nema od tog posla nista,cisto mucenje.
Jos sto sam odustao od kukuruznog hedera u suncokretu jer mi se desavalo gde je malo navaljen suncokret tocak mi obarao....uzak heder a tockovi cesaju vrstu.
 
Da li neko zna zasto mi se dasavalo ovo?
imag0218.jpg

kada stigne do flaha, zaglavi adapter. Probao sa da skratim nozeve ali ne vredi. Na prazno radi lepo, ali kada udje u suncokret desava se i to bas cesto.
 
Povuce ga stabljika za sobom i zato glavi jer verovatno ti je lanac labav ili previse istegnut pa se uvija!
 
Pa imam, ali ovo sam radio pre nego sto je stigla adaptacija. Jel ima neko ideju kako da resim problem, posto necu da sejem mnogo, pa mi vise odgovara ovako da radim, sa lancima....
@ Tomo VS Nozic ulazi pod letvu i onda zaglavi na onaj flah sto je varen izmedju ploca. Ovako izgleda uvijeno zato sto sam vracao adapter, da bih odglavio.
 
Pa lepo su bili naspanovani. Cak sam probao i da ih jos dotegnem. Jedino da majstor nije nesto dobro odradio. Stavljao je pola noza na svaku drugu.
 
A jel ti onaj klizač gde se španuje lanac klizi, da ga nije majstor pretego ili je ušla prljavština pa zaglavljiva tojest nevraća se nazad?
 
Taj flah koji stoji gore, izmedju ploca, zar ne treba da bude pod nekim uglom? Ovde vidim stoji "vodoravno", mislim da bi lakse sekao stabljiku suncokreta daje pod nekim uglom.
 
Ja ako se dobro sećam na imanju smo mećali na svaku "kašikicu" nož, mislim da je malo na svaku drugu pa nestiže da odseca lepo.
 
Kod mene nije problem odsecanje. Nego se lanci zaglave i blokiraju ceo adapter.
 
Zato se i zaglave sto je na svaku drugu kasiku noz.Kada stavis na svaku,dodje mu da svaki noz sece po jedan stap u odredjenom momentu,ovako mu dodje dva ili vise stapova na svaku kasiku,velika je sila koju lanac treba da savlada,zato se i krive.Naravno nozevi treba da su ostri,lanci treba da su dobro zategnuti i spaneri da "rade". Problem je i ako su jako istegnuti lanci.
 
Ne zaglavi se kada stigne do stapa. Nego noz od pocetka prodje ispod suprotne letve, kada stigne do flaha on zaglavi. Znaci kao da lanac tezi da ide prema drugom lancu. Da li me razumete?
A izgleda ovako zakrivljen, zato sto sam vracao u kontra smeru, da bih odglavio adapter.
 
Ne zaglavi se kada stigne do stapa. Nego noz od pocetka prodje ispod suprotne letve, kada stigne do flaha on zaglavi. Znaci kao da lanac tezi da ide prema drugom lancu. Da li me razumete?
A izgleda ovako zakrivljen, zato sto sam vracao u kontra smeru, da bih odglavio adapter.
nevidi se na slici naj jasnije ,mozda ti beracki valjci povlace stabljiku pre odsecanja .da li si rasirio maksimalno beracke valjke i na kojoj je visini kontra noz ,ili je moguci nedostatak nozeva posto si vario na svaku drugu.to je neko moje skromno misljenje.poz.
 
Nazad
Vrh