Kukuruzni adapter u suncokretu

adaptacija

2ite0l.jpg
2a6shhd.jpg
30jlpn6.jpg
ako nekom treba imam adaptaciju za suncokret za geringkof 6 redi sa grickalicom isti kao par postova nazad sve informacije na pp
 
24lpt76.jpg


i ja sam spremio adapter za suncokret,nemam u planu ove godine kruniti pa sam poskidao i valjke.Pre sam vario kontra noz a sad cu probati ovako kako je na slici na srafove
 
66et1x.jpg
ovako sam ja resio adaptaciju za suncokret.mozda nekom pomogne kao ideja.slike mi stalno izvrce a u kompu su u redu,ne znam sto.sacuvajte sliku pa je mozete rotirati.
 
srafovi su u kvalitetu 10,9 f5mm x2 kom a i burgije za busenje su koriscene ruko-ve(za malo cvrce materijale)

292s9pf.jpg

2gtc21j.jpg

2z3tmbm.jpg

209k6rr.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

2njhcm0.jpg
 
ovako ja radim suncokret

- - - - - - - - - -

ovako ja radim suncokret

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

stavio sam plocu 4mm debljine na njoj kontra noz pored osovinicu sa lancanikom i nozevima...

- - - - - - - - - -

 
Evo moje adaptacije za suncokret danas zavrsio i isprobao,suncokret je dosta visok i trebala je ograda biti jedno 20 cm vislja nego sada jer odseca nize a stapovi visoki pa prave problem malo.Ploca je napravljena nova iz jednog dela sa kontra nozem nekako mi bilo to bolje nego da varim flah za ploce od kukuruza
img3022.jpg
[/IMG]
img3023.jpg
[/IMG]
img3012.jpg
[/IMG]
 
Kupio sam nov Calepllo sa adaptaciom za suncokret i interesuje me da li moze da radi bez ograde ili moram neku ogradu da napravim.
 
Sve je to lepo al ja nebi imao zivaca da teram 4reda suncokreta.
i jedna naj bitnija stvar u svemu ovome da ulaze stabljike 40-50cm, a kod zmajevog uredjaja za sun. samo glavice.
 
Sve je to lepo al ja nebi imao zivaca da teram 4reda suncokreta.
i jedna naj bitnija stvar u svemu ovome da ulaze stabljike 40-50cm, a kod zmajevog uredjaja za sun. samo glavice.

Ali ide dosta brze,nego kod kojeg to zmaja ubacuje samo glavice?Ja sam imao zmaja 143 on nije mogao mnogo da digne zitni heder pa kad je visok suncokret uvlacio je i duze stabljike od 40-50cm . .
 
Bas kad je visok suncokret pretezno ulaze samo glave u kombajn jer najveci posao odradi grudobran.Sa kukuruznim je lakse da se vozi ali daleko vise mase ulazi.Pre 3 dana smo uporedo radili drugar sa Z142 i kukuruznim adapterom i ja sa klasicnim pa smo uporedjivali.
 
Ali ide dosta brze,nego kod kojeg to zmaja ubacuje samo glavice?Ja sam imao zmaja 143 on nije mogao mnogo da digne zitni heder pa kad je visok suncokret uvlacio je i duze stabljike od 40-50cm . .
Imas i kipovanja vise,a kad je suncokret slabiji tad ce adapter i uredjaj ici istom brzinom jer ne mozes ici brze nego sto moze adapter da prihvati, ipak glavice prave guzvu.
kod svakog zmaja koji ima original uredjaj sa malim vitlo 90% ulaze samo glavice, ko radi sa velikim zitnim vitlom to nije slucaj, tu ulazi i duze stabljike preko 70%, sto je veci suncokret taj procenat se smanjuje u korist glavica.
 
Idu stapovi dosta dugacki ali mi nepravi problem suva masa vec zelena i mora da se uspori kad se naidje na zelenu masu jer je ove godine sazrio na nekim mestima brze od velikih temperatura a stablo zeleno i mokro.Sa zitnim hederom bi imao samo jedan red vise i neistarupiranu njivu.
 
Zavrsena je zetva suncokreta prosek 2500 kilograma po jutru.Zadovoljan sam sa ovim nacinom rada nema posle borbe sa stapovima moze da se lako zaore bez tanjiranja ili tarupiranja njive.
 
Dal to pase na svaki adapter,dal bi moglo to kod mene na DBF-u da se ugradi,jbt zvao Botosa iz Ade,on sad pravi hedere za suncokret,trazi 12500e+pdv za 6 redi,a za kes isto samo bez pdv-a.
 
ovo je original za olimac,znam da ima i za kapela e sad dal ima za dbf moras da se raspitas......
 
Dobro ljudi ajde dajte sada neko koju sliku adaptacije koja pase na zmajev adapter?
Ona slika adaptacije sa prve strane je za capello adapter, ima kum isto to samo sto je sive boje. Uzeo od njega da probam cisto da uporedim dali bi mozda to moglo da se malkice preradi za zmaja-NEMA SANSE, nebo i zemlja.....
Mada gledajuci ovu adaptaciju naseg druga Dangera ovo bi mozda i moglo da se metne na zmaja uz male prepravke, ili da se napravi nesto poput toga.....
 
Nazad
Vrh