Kukuruzni adapter u suncokretu

Na zmaju se valjda skinu otkidački valjci,da se smanji rastur.
 
Evo da malo osvezimo temu...Radio sam nekoliko godina usluzno na vecim ekonomijama sa mojim Univerzalom i prepravljenim kukuruznim hederom i rastur je bio mnogo manji nego kod suncukretovog hedera sto su pratili agronomi sa NS instituta posto je bilo i semenske robe...
Sa hedera su poskidani otkidacki valjci i stavleni limeni poklopci na kucista,na svaki drugi prst privodnog lanca zavaren noz kose sa zitnog hedera a u gornju zonu privodnog lanca stavljen konta noz u obliku slova V ,jos je dodana i povisena ograda od nekih 40-50 cm visine na zadnji deo hedera da odsecene glave nebi preletale heder.
 
Mi ništa ne skidamo sa kukuruznog hedera samo stavljamo druge lance na koje su zavareni na svaki prst pola noža od kose i stavljamo limove iznad odkidače u celoj dužini i na zavšetak lima je stavljen kotra nož i funkcioniše dobro.
 
ne da radi dobro nego sam prezadovoljan ne prosipa skoro nista,cak mnogo manje nego normalan zitni,a extra radi u suvom suncokretu .
 
I ja sam radio sa malim zmajem sa kukuruznim hederom.Vario sam na svakom prstu pola noza,zatvorio sam odkidacke rolje celom duzinom stavio sam flah sa navarenim nozem na pocetku.i ogradio sam adapter:)ja sam prezadovoljan
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:23 ---------- Prethodna poruka je at 21:22 ----------

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:26 ---------- Prethodna poruka je at 21:23 ----------

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:26 ----------

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:32 ---------- Prethodna poruka je at 21:28 ----------

filimon: ono prvo ti je flah sa navarenim nozem na kraj,sa njime sam zatvarao otkidacke rolje.Flah je duzine 41cm...Na svaki prst sam vario pola noza od kose,mada moze i na svaki drugi...Na levu i desnu stranu adaptera sam stavljao lim visine 50cm do siljkova,a na celo adaptera sam stavio ogradu od rabet zice...ako imas jos neko pitanje,izvoli!?

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:32 ----------

e jbg.tek sad vidim da nisam dobro namestio noz kad sam slikao,ja sam posekao nozeve da bi mogao da radim kukuruz,pa sam sad samo postavio da bi slikao,slikacu sutra opet.mada kako sada stoji noz na slici samo treba da se zaokreneda secivo bude napred...ja se izvinjavam....
 
Zavisi od sirine hedera i da li ti treba samo uredjaj ili zitni heder sa uredjajem za suncokret.
 
Ja sam na uvodne lance navario ceo noz od kose,zbog toga da mogu stavljati na obe strane mislim nema vise levi ili desni lanac .Isto zatvorim prorez stim sto valjke prosirim na maximum i na kraj lima kontra noz koji docekuje i jako lepo odseca .
 
Zanima me adaptacija za suncokret planiram da skidam kukuruznim adapterom i za koji dan krecem sa pripremom.Za namestanje nozeva za uvlacni lanac mi je sve jasno ali me interesuje dali bi bilo najbolje da valjke skinem i kolika treba da bude duzina ploce na koju cu da navarim kontra noz?30-40-50cm?
 
steva 1984
Ne moras da skidas valjke ali moras da ih rasiris,kontra noz navari skroz gore pri vrhu otkidackih ploca! Pre nego sto navaris noz skupi otkidacke ploce!
 
Gde ubaciti kontra noz skroz na samom pocetku ako se skidaju valjci ili da stavim na polovinu reda?Meni je taj prostor gde su lanci tj. valjci sa burgijom 90 cm duzine.Mozda da skinem valjke pa da stavim kontra noz sa plocom na 50 cm ostaje mi 30 cm duzine da ulazi stablo?Pitam te sitnice jer nebih nesto da pogresno odradim pa da usred sezone prepravljam

- - - - - - - - - -

Nekako mi se ovo najvise svidja kako je odradjeno mislim da je adapter clana @ Zrenjaninac
http://poljoinfo.com/showthread.php?120-ZMAJ-kombajni/page53
 
Ove godine su suncokreti dosta vislji nego sto je to bilo do sad,a s obzirom da Z142 nema mogucnost da digne bas visoko adapter obratite paznju na to koliko ce stapova da ulazi u kombajn.
 
2v00gnm.jpg


danasnji radovi na adapteru,poskidani valjci i zatvorene rupe,za danas dosta:spavam:
sutra nastavak radova sprema se za suncokret
 
Nazad
Vrh