Kukuruzni adapter u suncokretu

Pitanje za jbrtka
Jel postoji mogucnost da se napravi drugacija varijanta, tako da se ne moraju skidati otkidacke ploce, kao na npr. Capello adapter?
Ovo je po meni za*ebancija, treba pola hedera da se rastavljla, skida ploca, postavlja nova, i posle sve ponovo vraca za kukuruz. Znam da je problem kod Zmaj adaptera posto na kraju otkidacke ploce postoji navareno parce gvozdjeta/armature, sto kod capella nema.
Mislio sam da to ubacimo ako moze sa ovom varijantom, posto imam adapter sa roto seckom, pa da ne moram terat tarup posle sa traktorm, vec ovako iz jednog prohoda sve.

Mi na capellu menjamo otkidacke ploce.
 
Mislio sam da se na capellu ne skidaju, moja greska, ali verujem da je jednostavniji postupak u odnosu na zmaja, gde pola hedera treba rastaviti.

Pa druze, ti ako teras i sa kukuruznim, ostace stapovi da stoje. Ne kao za zitnim hederom, ali ce ostati.
Ostace, ali dosta kraci, taman da ne mora tarup da radi posebno, vec tanjiraca to isece.
 
U svakom slučaju ove ploče je lakše namontirati nego limove na žitni adaptre, dvojica namontiraju za sat, sat i po. Ja sam se dvoumio dal da kupim još jedan heder ili ove ploče i izbor je pao na njih. Mogu da se i nerazvuku odkidački valjci pa da se adapter i putri malo niže, međutim tu majstor-vozač treba da bude dosta vičan, da nemili kombajim i onda radi kao bilo koja ta strana adaptacija.
 
Ja se I dalje dvoumim, da li da radim sa kukuruznim ili da stavljam kljunove na zitni.
Plasim se za kukuruzni, da ce vise raditi. A I kombajn nosi vecu tezinu.
A I sa kukuruznim teram 4, a zitnim 6 reda.
 
SA ova 4 reda može brže da se ide. Meni je problem soja, ko će te limove skidati pa ako ostane nešto suncokreta pa opet stavljat. Izmađu ostalog je i zbog toga pao izbor na ploče.
 
U svakom slučaju ove ploče je lakše namontirati nego limove na žitni adaptre, dvojica namontiraju za sat, sat i po. Ja sam se dvoumio dal da kupim još jedan heder ili ove ploče i izbor je pao na njih. Mogu da se i nerazvuku odkidački valjci pa da se adapter i putri malo niže, međutim tu majstor-vozač treba da bude dosta vičan, da nemili kombajim i onda radi kao bilo koja ta strana adaptacija.

Ne stavljam kljunove, posto imam adapter za suncokret, zbog toga mi ove ploce predstavljaju dilemu. Mislim, ne isplati mi se za nesto malo suncokreta tolika za*ebanija.

Ja se I dalje dvoumim, da li da radim sa kukuruznim ili da stavljam kljunove na zitni.
Plasim se za kukuruzni, da ce vise raditi. A I kombajn nosi vecu tezinu.
A I sa kukuruznim teram 4, a zitnim 6 reda.

Ne znam sta se brines za heder, to je samo gvozdje, konstruisan je za taj posao. Od 3 hedera, kukuruzni mi se najvise naradio, promenjeni su skoro svi lancanici za privodne lance, lanci kao i lezajevi. Nema tu sta veliko da se kvari ako se redovno odrzava.
 
Pitanje za jbrtka
Jel postoji mogucnost da se napravi drugacija varijanta, tako da se ne moraju skidati otkidacke ploce, kao na npr. Capello adapter?
Ovo je po meni za*ebancija, treba pola hedera da se rastavljla, skida ploca, postavlja nova, i posle sve ponovo vraca za kukuruz. Znam da je problem kod Zmaj adaptera posto na kraju otkidacke ploce postoji navareno parce gvozdjeta/armature, sto kod capella nema.
Mislio sam da to ubacimo ako moze sa ovom varijantom, posto imam adapter sa roto seckom, pa da ne moram terat tarup posle sa traktorm, vec ovako iz jednog prohoda sve.
nemoze,bez skidanja ploce,jer na zmaju privodni lanac ide jako blizu ploce,i kad bi se jos dodala adaptacija na plocu,mnogo bi bio izdignut lancanik koji nosi noz,pa bi spadao privodni lanac,i sad se desava da neko ko je menjao lancanike priovodnih lanaca,a nisu odradjeni kako treba,recimo na pogonskom lancaniku je rupa za civiju izbusena nize,i slicno,da spada lanac...

- - - - - - - - - -

zxk5d2.jpg
[/IMG]
2e6dafm.jpg
[/IMG]
30mx0kh.jpg
[/IMG]
Zasto menjate,zar nije na kapelu kao i na olimaku da se samo doda izmedju dve ploce kontra noz i doda treci lancanik sa nozevima.....
 
@Druskan kod mene je adapter kompletano remontovan, ali bukvalno, ostali su samo otkidackih valjci njegovi. I vrli dobro znam koliko para ode za remont kukuruznog adaptera. A jos bitnija stvar, je da se ti lancanici I lanci ne rade od kvalitetnog materijala. Pa mnogo,mnogo brze propadaju nego fabricki lanci i lancanici.
 
Valda sam potrefio temu?Procitao sam sve i opet neznam sta da radim?????????Sta je bolje zitna varijanta sa kljunovima ili kukuruzni adapter da se adaptira za suncokret?142 je u pitanju.Cuo sam da sa kukuruznim moze da se radi kada je stablo zeleno a vlaga 10 do 12 a zitna varijanta malo teze.Opet kukuruzna varijanta ima veci rastur na adapteru.Jel obavezno malo vitlo ili moze da ostane veliko i da se poskidaju zice?jel treba da se smanjuju obrtaji na adapteru?Imam jos pitanja al bice previse.
 
Ko ti je rekao da kukuruzni adapter ima veci rastur nego zitni heder?
To po meni nije tacno pogotovo ako imas otkidacke ploce za suncokret.
 
Mi smo radili godinama sa adapterom kukuruznim,ali sad bi ove godine mozda kupio adaptaciju za suncokret na zitnom hederu,da probam.Ipak kod nas vecina radi sa zitnim,a glavni razlog sto bi probao sa zitnim hederom,jeste sto je adapter jako tezak,i svega 4 reda hvatam,mnogo mazalica za podmazivanje,a takodje jedan bitan razlog jeste sto zitni heder odseca stabljiku vislje nego sa adapterom,nzm kako ,verovatno ono malo vitlo,i lim ispred savija stabljike suncokreta ka dole,pre nego sto ih odsece kosa,valjda...ja sa kukurznim adapterom secem maltene na pola visine,suncokret 2+ metra....Jedino sto me donekle odvraca od kupovine adaptacije za suncokret,jeste sto mi treba 2 dana da to montiram na zitni heder,maltene pola hedera moram rasklapati,ako se hoce i vitlo menjati,pogon istog,i sta vec treba.Idealno bi bilo drugi heder,posebno samo za suncokret :D.
 
Mi smo radili godinama sa adapterom kukuruznim,ali sad bi ove godine mozda kupio adaptaciju za suncokret na zitnom hederu,da probam.Ipak kod nas vecina radi sa zitnim,a glavni razlog sto bi probao sa zitnim hederom,jeste sto je adapter jako tezak,i svega 4 reda hvatam,mnogo mazalica za podmazivanje,a takodje jedan bitan razlog jeste sto zitni heder odseca stabljiku vislje nego sa adapterom,nzm kako ,verovatno ono malo vitlo,i lim ispred savija stabljike suncokreta ka dole,pre nego sto ih odsece kosa,valjda...ja sa kukurznim adapterom secem maltene na pola visine,suncokret 2+ metra....Jedino sto me donekle odvraca od kupovine adaptacije za suncokret,jeste sto mi treba 2 dana da to montiram na zitni heder,maltene pola hedera moram rasklapati,ako se hoce i vitlo menjati,pogon istog,i sta vec treba.Idealno bi bilo drugi heder,posebno samo za suncokret :D.

Pa koliki ce stapovi biti na glavama i biti uvuceni u kombajn zavisi koliko ga otkudacki valjak povuce na dole pre momenta secenja.Ja sam ponesen iskustvom od prosle godine danas skratio kontra nozeve.To sam uradio da bi mi stap suncokreta dosao do uzeg mesta gde se preklapaju otkidacki valjci.Oni ce ga onda vise povuci na dole pre nego li ga noz odsece.Nisam smeo puno da skratim jer ce onda da valjci naglo povuku stap i moze da se desi da rastresu zrna sa glave kad opale glavu u otkidacku plocu.
 
Mogu da probam to,kod mene su skoro preko celih valjaka ploce,bas iz tog razloga da ne bude prosipanja ako je malo zreliji suncokret.
 
Mi smo radili godinama sa adapterom kukuruznim,ali sad bi ove godine mozda kupio adaptaciju za suncokret na zitnom hederu,da probam.Ipak kod nas vecina radi sa zitnim,a glavni razlog sto bi probao sa zitnim hederom,jeste sto je adapter jako tezak,i svega 4 reda hvatam,mnogo mazalica za podmazivanje,a takodje jedan bitan razlog jeste sto zitni heder odseca stabljiku vislje nego sa adapterom,nzm kako ,verovatno ono malo vitlo,i lim ispred savija stabljike suncokreta ka dole,pre nego sto ih odsece kosa,valjda...ja sa kukurznim adapterom secem maltene na pola visine,suncokret 2+ metra....Jedino sto me donekle odvraca od kupovine adaptacije za suncokret,jeste sto mi treba 2 dana da to montiram na zitni heder,maltene pola hedera moram rasklapati,ako se hoce i vitlo menjati,pogon istog,i sta vec treba.Idealno bi bilo drugi heder,posebno samo za suncokret :D.
Adapter isti broj obrtaja kao za kukuruz ili ste smanjivali?
 
Kod nas je baš obrnuto, mi smo godinama radili sa sa adaptacijom na žitnom hederu, a prošle godine smo uzeli adaptaciju za kukuruzni heder i u principu, nema neke prevelike razlike što se tiče prosipanja, jednia razlika je u vremenu montaže, za žitni adapter ti treba 2 dana a za kukuruzni 2 sata...

Ove godine takođe čemo raditi sa kukuruznim adapterom...
 
Nazad
Vrh