Kukuruzni adapter u suncokretu

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.878
Lokacija
Vrsac
pocinem ovu temu jer je ove godine kod nas mnogo radjeno kod nas . i ja sam ovro nekih 3 lanca i svidja mi se izgleda kao da je tarupano.kako je kod vas ?
 
Odg: kukuruzni adapter u suncokretu

Pri vrsidbi suncokreta sa kukuruznim adapterom rastur zrna je dosta veci nego u radu sa uredjajem za suncokret :cao:
 
Odg: kukuruzni adapter u suncokretu

Ima rasipanja zato sto se suncokret vrši kada je relativno suh ko barut. Onda najviše dojde do rasipanja na raketama gdje njega podrmati i povuče dolje.
Ima riješenje za to. Ugradi se jedan adapter koji tera lanac.
abcd0006i.jpg

Inače ih ima sa dva noža,tri noža i četiri noža. Kolega ima od 4 noža. Odlicna je stvar.
Mislim da je kupio u Mađarskoj i platio je oko 180 sa pdv-om jedan komad. Inače dosta je skupo.::novac:: A vjerujem da bi se dalo kopirati i napraviti to.
Po meni je bolje to nego navarit noževe na lancevima. ( slika je posudjena )
 
Odg: kukuruzni adapter u suncokretu

pozdrav svima.u adi ima jedan lik koji vec godinama vrsi suncokret sa kukuruznim adapterom.na uvodne lance je vario neke nozeve koji odseku glavu suncokreta,Mityooo ga poznaje(Boja A)
 
ima rastura ako je suv, kod mene je bio vlazan oko 20 % i nije bilo rastura. a video sam i kada se vrse suv oko 8% tu ima rastura, ali ima rastura i kada ides sa adapterom za suncokret, ranije sam u pik beceju video da su na 190 imali adaptere za kukuruz sa kojima su vrli suncokret,a normalni heder im je istrulio od nekoristenja. ali i preporuka strucnjaka je da se vrsidba suncokreta pocne kada vlaga padne ispod 20 % zbog rastura bez obzira na adapter
.
 
zasto bi ljudi izmislili suncokret adaptaciju ako moze da se radi sa kukuruznom? neko ko ima malo suncokreta tom se ne isplati da kupuje adaptaciju pa uradi sa kukuruznom. ali vec ko ima vise....hm.
Zrine ako sam dobro shvatio komad je 180e sto znaci 4x180=720e. za te pare imas polovnu sigurno a mozda i novu adaptaciju! ispravite me ako gresim.
 
Uredjaj za vrsenje suncokreta je izmisljen 62do 64godine.i tada nije jos postojao adapter za kukuruz(barem ovde kod nas).a i beraci ako su bili nisu imali ovakav sistem valjaka vec kao 220 vucni.i da napomenem da je prvi uredjaj za suncokret napravljen kod nas u zadruzi 'POKROK'.probacu da nabavim slike negde sam ih video.
 
pozdrav ljudi,ja radim suncokret sa petorednim geringom,al onaj sa grickalicama skupim ploce iznad otkidackog valjka i udri,ima rastura al nista vise od klasicnog koji ima problema npr kad polegne
 
sinisa1979 je napisao(la):
Zrine ako sam dobro shvatio komad je 180e sto znaci 4x180=720e. za te pare imas polovnu sigurno a mozda i novu adaptaciju! ispravite me ako gresim.

Tako je. Dobro si izračunao. Ali taj uređaj ( ajmo tako to nazvati ) ide na geringhoff,capello,Oros i tako dalje. Znači za poznate hedere.
Ja kažem da bi to mogao napravit neki bolji strojar, bravar ili iskusni majstor za jeftinije pare. Samo treba kopirati taj sistem i prilagodit na hederu za kukuruz.
Ima tu svoje prednosti i mane. Za mene je bolji kukuruzni jer kada ima jako puno trave i korov onda on to sve proguta i vrši jako čisto. Pa čak i nema puno rasipa ako pogodite vrijeme vršenja. Dakle da nebude previše suh a ni vlažan.
 
zrine892 je napisao(la):
Ima rasipanja zato sto se suncokret vrši kada je relativno suh ko barut. Onda najviše dojde do rasipanja na raketama gdje njega podrmati i povuče dolje.
Ima riješenje za to. Ugradi se jedan adapter koji tera lanac.
abcd0006i.jpg

ova sprava po mome nije naj bolje resenje,sece odma na pocetku i glava padne na lanac u dok dodje do spirale puno zrna ispadne.mnogo bolje resenje na lanac navariti noz od kose(sa zitnog hedera)i sto brze voziti.jer taj noz sece vec pri kraju okidava i glava suncokreta skoro da i ne pada na lanac nego odma kod puza(manje dodiruje uvlacni lanac)
 
Kod nas nema puno suncokreta ali i ko ga vrse, taj radi sa adapterom za kukuruz. Uglavnom se navare nozevi od kose na svaki drugi prst privodnog lanca.
Kod drugara na Fantini adapteru koji ima roto secku na fabrickoj nalepnici stoji da je predvidjen za kukuruz i suncokret e sad posto nije sa njim radio suncokret ne mogu vam preneti utiske..
 
Bubu je napisao(la):
Kod nas nema puno suncokreta ali i ko ga vrse, taj radi sa adapterom za kukuruz. Uglavnom se navare nozevi od kose na svaki drugi prst privodnog lanca.
naj jeftinije i naj lakse uraditi,i ne smeta dali je travnato ili nije :ppozdrav:
 
robert je napisao(la):
ova sprava po mome nije naj bolje resenje,sece odma na pocetku i glava padne na lanac u dok dodje do spirale puno zrna ispadne.mnogo bolje resenje na lanac navariti noz od kose(sa zitnog hedera)i sto brze voziti.jer taj noz sece vec pri kraju okidava i glava suncokreta skoro da i ne pada na lanac nego odma kod puza(manje dodiruje uvlacni lanac)

Robert, nisi u pravu. Ta sprava ne ide na početak. Nego tamo na kraj,blizu pogonskog lance. On se tamo montira.
 
ja sam uradio noz da mi bude na pola oklagija skoro,a navario sam nozeve od kose na svaki prst.....em sto ne ubacuje travu,em nema rasipa vec 4godine radim tako........................ :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kod nas u selu niko ne radi suncokret sa kukuruznim. u okolini ima ko radi ali malo njih. mi cak iznajmljujemo nas adapter za suncokret jer ga ne koristimo i to coveku koji ima kukuruzni a ima i delove za suncokret adapter ali ga mrzi da srafi. apsurdno zar ne?
 
dokle god je lenj dobro je za tebe, imas koristi od hedera em ga razradi,podmaze i jos ti plati ge ces bolje
 
Ja vrsem suncokret sa adapterom za kukuruz(Z 141) i stavim kukuruznu korpu,malo jaci suncokret vrsem tako da smanjim gubitak zrna ali kada je zreo onda ima dosta gubitaka! U nasem ataru je problem cicak u suncokretu tako da je adapter jedino resenje da se uspesno ovrse!! :ppozdrav:
 
ovako izgleda vrsidba suncokreta specijalizovanim adapterom za suncokret [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xXDh87N3nVc&feature=related[/youtube] vidite ima slicnosti sa kukuruznim adapterom
 
Nazad
Vrh