Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?

Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?


  • Ukupno glasača
    152

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Pokrenuo sam ovu anketu da bi video vase misljenje vezano za marke i da bi svi zajedno pomogli ljudima koji su resili da kupuju novu motornu testeru.



Molim sve posetioce ove teme da glasaju.
 
Nisam stručan ali za ovu marku sam čuo da je hvale iz prve ruke, radio sam sa starijim modelom, radi kao sat.

vevuxe.jpg
 
ja posedujem partnerku, ujak ima still,tast still,drugar husvarnu, ako ti treba za kucu uzmi vilager najmanje para a kvalitet ok ima i delova ,agromarket se ozbiljno upustio u to.jedino uzmi dolmar lanac ili nekog od boljih proizvodjaca nemoj still.
 
Makita jedan od najvecih Japanskih i svetskih proizvodjaca elektricnog alata . Cak slobodno mogu reci da je to trenutno najbolja marka elektricnog alata na svetu. Svi koji profesionalno koriste elektricni alat uglavnom biraju ovu marku.

Sto se tice motornih testera , ja licno nisam upucen u kvalitet nove makitine linije . Makita je pre 2-3 godine kupila fabriku motornih testera dolmar koja je bila pred zatvaranje i podigla je na noge. U toj kupo-prodaji obe strane su imale velike koristi . Dolmar je ponovo stao na noge , a makita je dobila pristup dolmarovoj tehnologiji izrade motornih testera, koju su dugo godina razvijali i uspesno cuvali.

Makita je takodje jedna od boljih marki motornih testera. Fabrika sa dugim iskustvom u izradi alata .
Post je spojen: [time]1287944459[/time]
_________________________________________________
Ja sam inace veliki fan husqvarne , pocetkom avgusta ove godine sam kupio novu husqvarnu 450e . Pre kupovine ove husvarne 3 godine sam koristio jednog kineza ( koji jos radi) , on lici na einhell rojal 1.7kw , razlika izmedju te dve testere je samo u boji plastike. Pre tog kineza sam imao dolmar 112 kome je otisao klip cilindar i radilica.
 
Ja kada sam kupovao testeru , gledao sam i tu huskvarnu 142 . Mada moram da kazem da se nisam odluci za nju samo iz razloga sto kod mene se sece uglavnom bukva i jelka , odnosno drva veceg precnika pa je zato nisam uzo vec ovu 450e .

Postavicu ti jedno pitanje u temi : motorne testere .
 
evo nekog mog misljenja....glas ide za Husqvarna (( licno moj favorit 365 od modela a nadam se da cu je skoro uzeti) a trenutno imam staru H 61)...razloga ima dosta ali evo npr jedan koji je meni bas jak utisak ostavio...sa jednom Husqvarnom ne znam tacan model moj kolega je osekao 11500 kubika drva,kad je skinuo i video karika tanka kao papir ali nije pukla...to je za mene dovoljan razlog.. :D
 
DULEmajstor je napisao(la):
Makita jedan od najvecih Japanskih i svetskih proizvodjaca elektricnog alata . Cak slobodno mogu reci da je to trenutno najbolja marka elektricnog alata na svetu. Svi koji profesionalno koriste elektricni alat uglavnom biraju ovu marku.

Sto se tice motornih testera , ja licno nisam upucen u kvalitet nove makitine linije . Makita je pre 2-3 godine kupila fabriku motornih testera dolmar koja je bila pred zatvaranje i podigla je na noge. U toj kupo-prodaji obe strane su imale velike koristi . Dolmar je ponovo stao na noge , a makita je dobila pristup dolmarovoj tehnologiji izrade motornih testera, koju su dugo godina razvijali i uspesno cuvali.

Makita je takodje jedna od boljih marki motornih testera. Fabrika sa dugim iskustvom u izradi alata .
Post je spojen: [time]1287919259[/time]
_________________________________________________
Ja sam inace veliki fan husqvarne , pocetkom avgusta ove godine sam kupio novu husqvarnu 450e . Pre kupovine ove husvarne 3 godine sam koristio jednog kineza ( koji jos radi) , on lici na einhell rojal 1.7kw , razlika izmedju te dve testere je samo u boji plastike. Pre tog kineza sam imao dolmar 112 kome je otisao klip cilindar i radilica.

Makita je dobar alat ali ni blizu najboljeg , ja bi možda na prvo mjesto stavio Festo ,makita mu nije ni do koljena , a što se motorki tiće otkad se sthil pravi po kini ja sam prešao na husqvarnu i nije mi žao ni malo , kupio sam motorku husqvarnu 365 i kažem vam ludnica , i onda kad mi se potrgao trimer i njega sam kupio husqarna . Mojs savjet ti je Husqvarna ,košta kaoi i stihl ali je bolja.
 
Reci cu iz svog ugla , servisiranje velikih Husqarni je skoro duplo jeftinje od Stihl-ki slicne velicine , za manje je svejedno.
 
Meni se ne svidja sto sad husvarna ugradjuje maceve sa kanalom 0.3 , slabije je podmazivanje . Moracu da kupim nov mac sa kanalom 0.5 da zamenim . Stihl ugradjuje mac sa kanalom 0.5 .

Ali to nije razlog da smatram da je stihll bolji od husqvarne , ipak mislim da je bolja husqvarna.
 
Jel pricamo o profi upotrebi ili..? Primetio sam da mnogi ovde pricaju o nekom kineskim still testerama. stihl testere sa oznjakama 5200. 4658 8239, znjh i ostalo se ne racunaju u terstere. :haha: :haha: :haha: Svi znamo oznake stihl testera i starih i novih modela. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]петак, 29. октобар 2010. 06:49:59 CDT[/time]
_________________________________________________
Evo nesto interesantno da pogledate.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rztm0HM9XzE&feature=related[/youtube]

Po meni, slazem se sa mnogima ovde. Stihl i Husqvarna su vrh. smenjuju se na prvom mestu u zavisnosti od kategorije. Sve ostalo je ispod. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]петак, 29. октобар 2010. 13:52:02 CDT[/time]
_________________________________________________
I moj favorit [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LH08k5Kf4AI&feature=related.[/youtube] :ppozdrav:
 
Milina gledati, kao kroz puter. :bravo:

Bato moj, samo osenči link sa yt kad ga staviš na post i klikni youtube tag dugme, imaš ponuđeno, i onda gledamo direktno na forumu, kopirao sam za primer da bude. :ppozdrav:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LH08k5Kf4AI&feature=related[/youtube] Makina je extra!
 
Nazad
Vrh