Tikvice

Ostavio sam malo sjemena od prošle godine neznam koja je sorta ali sjeme je f1 bilo, klijavost je bila slaba najbolje bi bilo da je sjeme odležalo jednu godinu na foliju sam stavio čisto iz radoznalosti.

Folija je od jagoda gusto je sađeno trebao bi biti razmak bar 70/80 cm imam samo 10 tikvica u vrtu za nas dvoje je dovoljno, prošlu godinu nisam koristio nikakvu zaštitu pa se nadam da neće trebati ni ovu prije par dana slikano.

 
jesi li i prosle god. imao takve fleke na liscu? kao da je bolesno(mozaik) a i paradajz je gust on bi trebao na bar 5o cm
 
Da i prošle godine je takav bio, (jedna stranica unazad ima slika od prošle godine) jedino je malo led otukao pa ima oštećenog lista danas gledam plodovi su krenuli, pošto je ovo sjeme ostavljeno od prošlogodišnjeg hibrida nadam se da če biti dobro.
Da paradajz je na foliji od jagode nekih 20-ak komada na 30 cm čisto za probu.
 
Evo par slika od mojih tikvica na otvorenom, led ih je dva puta otukao jako loše bilo vrijeme ali sada napreduju jako brzo.
Nikakvog posla oko njih čak ni prihrana nije vršena zadnjih 30 dana.

Ovo je sve za branje ali ih je malo previše.





 
Posadio sam nekoliko tikvi i tikvica na gomili stajnjaka izuzetno napreduju, dali može da im škodi toliko đubrivo?
 
treba mi pomoc..imam problem sa tikvicama u plasteniku. veoma su bujne, cak i precise listovi zeleni i deformisani bez "sivih flekica" sto je sortna osobina scilly tikvice, plodova skoro da nema samo cvetovi, i po koji deformisan plod.... eo slika... da ne duzim vise....
 
treba mi pomoc..imam problem sa tikvicama u plasteniku. veoma su bujne, cak i precise listovi zeleni i deformisani bez "sivih flekica" sto je sortna osobina scilly tikvice, plodova skoro da nema samo cvetovi, i po koji deformisan plod.... eo slika... da ne duzim vise....
f2 generacija,neko ti je podvalio povadjeno seme,ovo nije hibrid-f1,slobodno to reci prodavcu semena,tj Agroarmu,oni ga uvoze...
 
istina da sam naceo novu konzervu, nije bilo razlike u semenu od ranije... ali ni meni ne pada na pamet sta bi drugo moglo biti osim falsh semena.
 
Slabo je provetravanje u plasteniku a nema ni insekata da odrade oplodnju, tako da cvetovi ostaju ne oplodjeni.. Trebao bi da glumis "bumbara" :) Uzmi par cvetova pa sa njima idi i udaraj po drugim..
 
Nazad
Vrh