Claas

Ina super 3 sipam u imt-ove i menjam na 200 sati bez problema...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Петронасово уље Акцела одличног квалитета, цена око 500 динара по литри....сипам га од када смо узели кејса у све машине и одлично се показало, задњих 5 година...
 
Toliko je i ovaj agrimot claasov...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Obična plastična kutija koja stoji ispod zadnjeg stakla i sluzi da se kroz nju provlače kablovi u kabinu...

- - - - - - - - - -

Evo ovde se vidi kuda ide kabel...
claas-arion-640-6.jpg
[/IMG]
 
Još i to? A, ne, nek sad ostane ovako!
Inače mi je kolega podigao ovu gumu u dućanu jer mu je bilo usput, kaže- "ti si lud što to kupuješ, pa mogli smo odrezati petu sa stare gumene čizme, isti ku... je to." Bome je bio u pravu! :)
 
Obična plastična kutija koja stoji ispod zadnjeg stakla i sluzi da se kroz nju provlače kablovi u kabinu...

- - - - - - - - - -

Evo ovde se vidi kuda ide kabel...
claas-arion-640-6.jpg
[/IMG]



Mixer
kako si zadovoljan Claasom
U fazi sam pregovora oko kupovine novog sličnog, no muči me dvojba 510 ili 460, ista cijena, oba imaju hexashift, proactiv osovinu, amortiziranu kabinu i CIS opremu, jedino što 510 ima Load sensing pumpu od 110L i 50K getribu; a 460 ima 20 KS više (nema Load sensing niti 50K)
I naravno 510 je tonu teži,
Koji uzeti ???????????????
 
Sve zavisi šta zadovoljava tvoje potrebe. Ako ti taj dodatak opreme ne znači mnogo ja sam uvek za koji ks više.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Koja je cena tim traktorima?
Jel ide neko od forumasa u posetu fabrici claasa u nemacku sad u nedelju?
Cena sa opremom koja je navedena je 65.000 evra +/- 5%
Iskreno 510 mi se više svidja, izgleda močnije, jedino me muči težina koja je u navedenoj opremi oko 6,5 tona, više tereta,veća potrošnja i veće gaženje zemlje,
Kako planiram i na njega uske točkove zabog prskanja, neznam niti sam što je bolje
Dali ima netko iskustva sa čipiranjem tj, podizanjem snage za 10-15%, što mislite o tome,
lp
 
U novoj 400 seriji Ariona sam sedeo a 500 seriju sam samo zagledao. Iako je taj veci model slabiji, mislim da je bolje njega uzeti jer nije prenatrpan i zguren spolja kao 400 serija i ipak ima menjac za 50km/h.
 
Ako kupujes traktor za površinske radove, gledaj da je što pregledniji i što okretniji. Serija 500 je po meni velika za te opcije, jedino je ok ako imas ogromne površine kao i Autopilot navigaciju.
 
Ako kupujes traktor za površinske radove, gledaj da je što pregledniji i što okretniji. Serija 500 je po meni velika za te opcije, jedino je ok ako imas ogromne površine kao i Autopilot navigaciju.

Ma nisu toliko velike površine da bih imao autopilotai sl. čuda, jest blizu 100ha ali u jednako toliko komada,
Od površinskih radova mi je kritično prskanje jel sam polučio prskalicu 1200 l koja sama ima 1 tonu(15m), a nemam trenutno čime da je nosim
Ostali poslovi bi bili uglavnom oranje i rotodrljača 3m
lp
 
Nazad
Vrh