Claas

I serviseri kada su bili da rade servis na 100 rh i oni imaju nešto improvizovano, rebrasta armatura oko 40-ak cm i na kraju zavarena ta četvrtka...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Naravno da ne daju, nista od alata ne daju jer su svi vodjeni time da treba da zoves servis. Kod mene na Axosu je cep redovan, kljuc 16 ga odvrce a na prednjoj vuci su cepovi sa cetvrtkom ali ulazi redovna od 1/2 cola. Imam jednu bez kuglice odavno tako da nisam morao nista da prepravljam.
 
Malo čeprkam po netu i našao sam ovako nešto... Samo gde bi to moglo da se kupi?

1580-left.jpg
[/IMG]
 
Standardna četvrtka na gedori je 12x12 ili 13x13 nisam siguran... Juče sam pravio taj ključ od starog klina od drljače koji je bio 16x16. Ja ga obrusio na 10x10 i sve izvario i napravio ključ, i ajd sad da probam, kad ono on se uvijo ko kifla a čep ni da mrdne... Loš kvalitet... Rekao mi je jedan majstor da su takvi šrafovi na francuskim automobilima i da to ima da se kupi kao nastavak za gedoru...?
Kao što sam napisao, manji setovi koje mnogi nose u autu su 3/8", nešto manje od 10 mm. Na kosačici imam.takav čep i ulazi bez problema jer se kuglica skroz uvuče unutra.

885e3a2f80e45eb04e7951ceb2c65fc9.jpg


Na francuzima je četvrtka 8 mm (bar na mom starom pežou 309). Evo alata koji sam tad koristio. :osmeh: Šaraf je bio od kočionih kliješta čini mi se, malo kvalitetniji materijal.

77e594a4001aada4587850ed9cb1f964.jpg
 
Drugu Zoranu krepala osovina na dominatoru 150 a ležaj se lepo okreće a ona pojedena,biter osovina sa one strane gde se vadi biter vani.kako saznaje služba u almexu nova 200 000 din.
 
Prikolica bila otkačena a ćale nije video. A sve stojalo na bregu, prikolica išla lepo za njim dok nije hteo da skrene... Sva sreća bila je prazna, da je bilo 15 tona u njoj bilo bi još većeg sranja...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Imas kod mene u selu coveka koji vari plastiku. A staklo goran staklo pancevo. Rade i obla stakla,samo im treba vremena da naprave kalup i srede to.
 
Znam da su serviseri koji su greškom polomili zadnji blatobran na nekom case traktoru oko 150ks platili 600€...
Ako je do te cifre mozda se razmislim i uzmem original... Sutra idem u almex pa će biti izveštaj...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Parce plastike da kosta tolike pare pa to nije normalno,ako to fabriku kosta vise od 50evra da napravi ja lajo na banderu.Izvini Mixer nebi da ti stajem na muku ali sto je mnogo mnogo je.Mozda bi stvarno mogao neko da napravi zamenu
 
Nazad
Vrh