Claas

Kolega ima Ares 640 rz. I posto je to Gima menjac zanima me gde se nalazi senzor brzine. Malo brljavi s vremena na vreme. Pa bi da ga proverimo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Cena im takva kakva jeste. Kupio sam 3 obicne ali na axosu nema pristupa za njih, ne mozes da pridjes rukama da guras mehanizam da oslobodis kuglice da bi moglo crevo da udje. Ovako u ove samo sa dve ruke guras crevo i to je to. Iste takve parkerove spojnice su i na zetoru proxima 100, a u njihovom predstavnistvu im cena oko 8600din/komad, a u almexu 7000+ din/komad.
 
Ju sunce ti... Jesu ovi normalni?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Na puno mesta pises da Arion 400 nema vise od 16x16 brzina , arion 400 stari i novi model mogu da imaju i 24x24 cak mozes da narucis 32x32 brzine...
 
Ajde da čujem od iskusnijih vlasnika Claas traktora, šta koristite za odvrtanje čepa na karteru? Čep je sa rupom 10x10mm...?
 
Nastavak nasadnog ključa 3/8 dođe negdje oko 10 mm. Ako smeta ona kuglica nađe se neki nastavak za otpis, obrusi na potrebnu mjeru i imaš alat za ubuduće. Ako nema i nastavka posluži kratak šaraf koji se obrusi opet na četvrtku pa sa njim u kombinaciji sa odgovarajućim ključem.
 
Standardna četvrtka na gedori je 12x12 ili 13x13 nisam siguran... Juče sam pravio taj ključ od starog klina od drljače koji je bio 16x16. Ja ga obrusio na 10x10 i sve izvario i napravio ključ, i ajd sad da probam, kad ono on se uvijo ko kifla a čep ni da mrdne... Loš kvalitet... Rekao mi je jedan majstor da su takvi šrafovi na francuskim automobilima i da to ima da se kupi kao nastavak za gedoru...?
 
Nazad
Vrh