Claas

Taj novi Atos je mala maca za Axosa. Samo cu reci da su klipovi i ramena hidraulike kao kod Torpeda 90 a kod Axosa su kao na dosta vecim traktorima.

Ne znam zasto bi gledao traktor od 75 konja kad nije puno jeftiniji od svog najveceg brata?
 
Elios je vocarski valjda. Jos manji. To su traktori SDF grupacije. Od Ariona pa na dalje je Claas.
 
Danas je Arion malo išao kroz atar... :ppozdrav:

20160528-163624.jpg
[/IMG]
I evo malo snimka zvuka iz kabine koliko sam mogao i uspeo da snimim. Još plastike malo naležu pa se na nekim obrtajima čuje škripanje, ali posle Brene brate ovo je preporod... :ppozdrav:
 
6cil ima, oznake 5xx imaju 4 cil a snage su do 150ks. Zadruga obliznja imaju Arion 530, jako mi se dopada kako radi i ide. Najbolje je 50km/h menjac u prevozu u selu ne mozes da ga obidjes jer rizikujes kaznu za brzu voznju :osmeh:
 
https://www.kubota.com/assets/product/comps/M7Series/M7_151_Prem_KVT_comp.pdf

Treba prebaciti u temu kubota, ali imam jako veliku zamerku na tacnost podataka iz ove tabele. Nedopustivo je da nisu naveli obrtni moment za traktor od 150ks, kao i podatke za hidrauliku kod konukrenata koji su za najslabije varijante. Uz Autocommand NH ne verujem da ugradjuje na 150ks 3650kg sistem, vec se ugradjuje ili 7.8t ili 8.x tona je sledeca varijanta. Mislim da kod malih traktorcica mi deluju OK, ali sa ovima ne znam kako ce se izboriti.
 
Nemam slika, ali malo pre sam bio do šupe, i okinuo jednu sliku, verujem da te ovaj deo zanima
5e14a8c062ae0301fcd73b8e645b3a70.jpg

ab2321d7e75d813d6f0690bd0df0be2c.jpg

d41ab25c5ec820c39421fb02f7a6606c.jpg

Mračno je u šupi, pa nisu baš neke slike.

@mixer87kac zadovoljni smo traktorom, udoban je i mogu reci kvalitetni urađen. Za onaj period kad je kupljen, i oprema je korektna, i danas da kupujemo, verovatno bi se odlucili za sličnu varijantu opreme. Menjani su potrošni delovi, španer i AC pumpa za sav ovaj period.
 
Poslednja izmena:
Super se vide slike! Fala lepo!

Znaci to je fakticki prethonik Ariona serije 500 sa CIS opremom ali bez multifunkcionalnog naslona za ruku. Steta je sto Arion 400 sada vec stari model koji ima istu kabinu kao tvoj, nema taj menjac 24x24 vec 16x16.
 
Nazad
Vrh