Claas

Danas u Pećincima
1ymgwg.jpg
4hwehc.jpg
2laxxer.jpg
i5ni1v.jpg
2mfdg02.jpg
2m5hv6v.jpg


- - - - - - - - - -

Danas u Pećincima.
4hwehc.jpg
1ymgwg.jpg
8.tinypic.com/2laxxer.jpg[/IMG]
2mfdg02.jpg
 
Baš tako. Ovde voda stoji nakon kiša koje su usledile posle završetka žetve. Malo se povukla kad sam bio da totališem, i sad što je skoro padala kiša, opet pliva. Uslovi za oranje ove godine su blago rečeno katastrofa. Nisam snimao jednu parcelu gde se zemlja zdravo teško orala, i to štrnjika, masno i samo se kovitla, za dubinu me je i sramota reći, ali ipak, bolje bilo kakvo zimsko oranje od prolećnog.
Kako ce tek na kukuruz ici, tek cemo da vidimo...
 
Novi model sa sajma iz Bolonje, sa SDF-ovi motorom, modeli od 310 do 350 ... naslednik Axos-a
24pmcjo.jpg
 
Prijatelju na Axosu 340 imao problem kad ubaci u jednu brzinu u rikverc culo se kao neko kuckanje u menjacu. Posle nekih peripetija traktor otisao u almex, otvorili ga i jedan zupcanik se istanjio za 50%. Traktor stojao tri nedelje tamo, iako je istekla garancija dosao poslodavac iz nemacke i nista nije placeno. Kazu da nije bio slucaj sa tim nikad ni sa jednim traktorom koji je proizveden. Nista nije placeno, sipano cak i novo ulje i nov filter dobio. Sve pohvale za ovako nesto::super::
 
Prijatelju na Axosu 340 imao problem kad ubaci u jednu brzinu u rikverc culo se kao neko kuckanje u menjacu. Posle nekih peripetija traktor otisao u almex, otvorili ga i jedan zupcanik se istanjio za 50%. Traktor stojao tri nedelje tamo, iako je istekla garancija dosao poslodavac iz nemacke i nista nije placeno. Kazu da nije bio slucaj sa tim nikad ni sa jednim traktorom koji je proizveden. Nista nije placeno, sipano cak i novo ulje i nov filter dobio. Sve pohvale za ovako nesto::super::
Zar je i to moguce u ovoj zemlji Srbiji. :bravo:za Almex i Claas
 
Jedno pitanje,da li u operacijama kao sto je npr oranje koristite spore brzine ili sve prvom brzom sa odredjenim rangom?
 
Poslednja izmena:
Pa krenes manjom i povecavas ako mu je lako, dok ne dodjes do optimalne brzine za rad, a i traktor da se ne muci.
Mada, koji je to menjac u pitanju?
Znam za te sa poljima,A,B,C,D.... pa se obicno ore sa B poljem(rang po izobru), a neko i sa C1, zavisno od izbora brzina, dal je menjac 16x16 ili 24x24.
 
Nazad
Vrh