Claas

Cici prvo cestitam na ponovi! Drugo, zasto je odluka pala na Claas a ne recimo NH t5.120? Kod nas je stigao t5.100 na prvi pogled koliko sam se vozao u njemu jako je to velik korak u odnosu na t5060/Axos. Mozes i na pp ako smatras da ne treba javno.
 
Pozz, jel moze neko da mi kaze sta znaci kod greske E924? Javlja se na displeju na axosu 330, i kad se pojavljuje taj kod cuje se sa strane gde su osiguraci... hvala
 
Na kojem dijelu displeja uopće izbacuje greške? Na vrhu, u sredini ili dole? Meni je donji dio crko.
 
To je isti zahvat sto ljudi rade na Claas Axosu. Dobiju umesto 102, 107ks i manju potrosnju a odziv gasa kao auto.
 
Verovatno promenom vremena bregaste i drugi parametar je ekscentar brega .Vreme se meri stepenima njenom zamenom se.menja ceo ciklus otvaranja zatvaranja ventila i same smese goriva i vazduha Ekscentar označava dubinu otvora ventila koliko ulazi u cilindar
 
Bregaste sa razlicitim uglovima, pa se i ciklus menja i dobijes zivlji motor, pa i manju potrosnju,a motoru ne smeta nista.Cista turpija tjuning sto bi rekli :osmeh:

Pretekao me kolega :osmeh:
 
Tim motorima je mana da lome bregaste sto se i desilo kod mene pa sam morao da promenim. Sa fabrickom bregastom traktor dimi svaki put kada pipnes gas, prilikom kretanja, promene pravca itd, a taj dim nestaje kada se stavi stari tip bregaste. Takodje postaje dosta agresivniji motor.

GAwjFz1.jpg
 
Ja sam za taj hirurški zahvat zamene bregaste čuo od Dežike iz Srbobrana kada sam bio kod njega jednom prilikom.Ne znam da li su samo delovi ili je sve sa rukama bilo 800-900 evra,zaboravio sam tačan podatak.Uglavnom dobije se skroz drugi traktor.
 
Eto.Ili nisam dobro razumeo ili je hteo da nas obradi pošto je sa nama tada bio drugar koji ima Axosa pa se zbog toga i povela diskusija oko bregaste.
 
Znam za 2 Claasa kojima je bregasta menjana. Jedan je 102ks a drugi 75ks. Kod oba se dobilo da je traktor smanjio potrosnju a povecao odziv na gas. Ovaj od 75ks kad se zaleti vuce pune zmajevke 30km/h.
 
Nazad
Vrh