Claas

Jel to znači da bregaste sa starijih modela daju bolji efekat od novijih, iste marke? Prosto da čovek ne poveruje ali kad vi kažete. Umesto da tehnika ide ka boljem,ekonomičnijem,jeftijijem,jačem, ono..
 
Traktor ima skoro 500 sati i juce je prvi put upregnut. Na 8-9 cm dubine vuce tanjiracu od 3.5m sa 11.5 km/h.

J2UonUQ.jpg
..,.
 
Danas sam merio potrosnju Ariona u tanjiranju. Napunio sam rezervoar do cepa i uradio parcelu od 10 kj, obe uvratine sam radio 4x sirinu tanjirace i u povratku kuci na jednoj parceli napravio jedan krug na medji. Sipano je 42,5 lit goriva a voznja u tanjiranju je bila na 1900 obrtaja brzina 11.2 - 11.3. Prezadovoljan sam sa potrosnjom od 4l/kj.
 
Meni se svidja kako te kratke rade i kako je sa njima isto tako lako raditi. Nikako da ubedim cacu da i mi nabavimo jednu, a da ovu vucenu udomimo. Pokazivao sam mu snimke kako radi upravo ova cicijeva u kukuruzistu, al je on malko skeptik dok to ne vidi uzivo...jedino resenje je da ga odvedem do cicija pa da se uveri licno u posao koji ta kratka odradjuje....
 
Jeste da je u transportu malo teža za vući i boriti se sa njom ali mislim da ipak bolji uradi zemlju od tih manjih nošenih tanjirača.
 
Danas sam merio potrosnju Ariona u tanjiranju. Napunio sam rezervoar do cepa i uradio parcelu od 10 kj, obe uvratine sam radio 4x sirinu tanjirace i u povratku kuci na jednoj parceli napravio jedan krug na medji. Sipano je 42,5 lit goriva a voznja u tanjiranju je bila na 1900 obrtaja brzina 11.2 - 11.3. Prezadovoljan sam sa potrosnjom od 4l/kj.
Cici kolika je potrosnja po kj kad je vuce NH?
 
Jeste da je u transportu malo teža za vući i boriti se sa njom ali mislim da ipak bolji uradi zemlju od tih manjih nošenih tanjirača.
Није је проблем вући у транспроту, напротив трактор то ни не осети, јесте мала борба за окренуто, поготово ако је реч о Х тањирачи, јер онда нема у круг без дизања на увратини, али далеко од тога да она боље спрема, бар не ова моја која је грубијанка....фино нема шансе да спреми, можеш терати пар пута и даље је то далеко од идеалног као спремају ове кратке, које нису ни мало лагане нити мале...то су све преко 1600к+г тежине што је у рангу са нашим из мале првреде....наравно да нису тешке као ове вучене, али нису ни лагане...
 
Mišljenje i iskustva sa Claas Axos traktorima?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Imam ga godinu dana, napravio oko 700 sati, sve dobro osim motora, šugavi Perkins troši ko tenk, a slab je i lijen.
 
Mene interesuje da li bi sanjim mogao da radim osnovnu obradu i predsjetvenu pripremu? Kontkretno sam gledao axos 330 cx

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Da, znam, mislim da je @cicimoric to platio 300 eura. Kod nas treba dodati još jednu nulu. I sam razmišljam o tome, ali radije bih se riješio traktora.
 
Nazad
Vrh