Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

mucobieno

Član
Učlanjen(a)
3 Dec 2008
Poruka
4.393
Lokacija
Kukujevci
mislim da na forumu jos uvek nepostoji ovako neka tema.

mi smo do sad koristili kercher 2,94 ali se jadan mali raspao skroz, pritisak mi je jako opao, i sad smo kupili drugi, ne nov, vec remontovan iste firme kercher, model HD1050
radni pritisak 180 - 190 bara, protok vode 1000 litara na sat
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Kako mu obezbediš toliku vodu? Kod mene na 3/4 cola vodovod, ima 500-600 litara na sat leti.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

neznam, jos nije upaljen. toliko zahteva.
i kod nas je 3/4 cevovod, ali za dva sata nam napuni cisternu u kojoj vucemo vodu u prskanju. kapacitet je 3000 litara.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

mucobieno toj mašini treba dotok vode oko 16l u min, netreba joj pritisak nego samo dotok, a može i iz cisterne prirodnim padom.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom

Ova tema bi valjda trebala da bude u oblasti : " Poljoprivredna mehanizacija " .
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

nisam znao gde da ju stavim, nek to moderatori prebace na adekvatno mesto :cao:
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Traktore obicnom vodom,a auto i skuter teram u servis de perem profi keserom,ubica velik,ima grejac za vodu i kad greje tad trosi naftu... i ono sto je bitno i on vuce vodu sa gradskog vodovoda kroz cevi 3/4,zna i farbu da skine sa auta,koroziju sa auspuha ali nikad ne bude baretina pod njime malo vode trosi.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

kercher hd-820s-ws bije i do 190 bari ,hladne vode ,nema grejac.ali ne pustam pritisak preko 110 moze da napravi ostecenja
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Milanche je napisao(la):
kercher hd-820s-ws bije i do 190 bari ,hladne vode ,nema grejac.ali ne pustam pritisak preko 110 moze da napravi ostecenja
Milanče 'ajde slikaj tu mašinu da vidim nešto (slikaj pumpu).
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

stihl re-117,kao sto mu ime kaze oko117 bara maksimalno,sasvim dovoljno za mehanizaciju...
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

H2O :D
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Kosjerac je napisao(la):
Milanche je napisao(la):
kercher hd-820s-ws bije i do 190 bari ,hladne vode ,nema grejac.ali ne pustam pritisak preko 110 moze da napravi ostecenja
Milanče 'ajde slikaj tu mašinu da vidim nešto (slikaj pumpu).
slikacu cim stignem tri klipa na trofaznom motoru 5,5kw klasika kercher
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Do nedavno Karcher 2.95 ali siroma izgoreo od muke :haha: .Trenutno očekujem da mi donesu prinovu,ne znam da li će biti Karcher ili Wap videću kada stigne.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

danas sam malo prao traktor, za 20 min sam mu skinuo svo blato... ruka me boli, pistolj sam stalno drzao sa dve ruke, za razliku od starog na kome sam sa dva prsta to mogao...

evo slike masine:




 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

ja sam dobio neku mrcinu staru bar 20g trofazni motor a sama pumpa je kao cela ova cela mašina gore mislim da je dvoklipna dvojica je jedva nose jer ima ram za nošenje crevo ima 12m dotok vode nebi bio problem jer u selu svi imamo hidrofore al je problem trofazna struja koju nemam :haha: tako da mi mašina stoji
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Najcesce ga bog pere :haha: :haha: :haha: a pred tehnicki dobije detaljno pranje a motor ivasolom u 3 puta natopim i zatim nekim minivosem minijaturnim ali opere ok.
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

Izgleda smešno, a košta još smešnije.
Nisam hteo da kupim ni jedan aparat za pranje pod pritiskom, jer najjeftiniji košta 100EU, a meni treba 10-15puta godišnje. Kupio sam "pištolj" za baštensko crevo, koji košta CELIH i neverovatnih 300dinara, a šteluje mu se širina mlaza. Napravi pritisak od 10-tak bara, baštensko crevo prikljušin kupatilu na lavabo, pustim vrelu vodu, pre toga naprskam bilo kojim sredstvom (tipa famina, nakd čak i običan FERY) i nema toga šta nisam uspeo oprati sa malo vode i praktično bez ikakvog ulaganja...
:ppozdrav:
 
Odg: Sa cim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> peraci pod visokim pritiskom.

kerher 5.600 :D
 
Aparati za pranje pod visokim pritiskom

Koje koristite, koji su najbolji... Sta mislite o villageru 110, ili onom na benzin?
 
Nazad
Vrh