Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

A kolika treba da bude pauza između cugova i koliko cugova u toku dana je dozvoljeno?
 
Pa na primer operes traktor za 40 minuta i to je to za taj dan, ako hoces da traje duze vreme masina a inace moze on i duze ali mu se skracuje vek i cesce kvari.Tako je meni objasnjeno.
 
To je na ljubazan nacin objasnjeno da nije da uzmes i 5-6 sati bez prestanka peres jer nije za to masina zamisljena i nebi puno od nje ostalo...mada sigurno je dobra praksa i za profesionalnu seriju.
 
Evo jedan klip gde se porede pumpe iz različitih seija Karcher puromata.

 
Drugaru je u garantnom roku plastična glava na karcheru zamenjena aluminijumskom. Mislim da je poslao u BG na reklamaciju.
I ja sam se do nedavno krpio sa malim peračima Bosch, Sistema.... Pre jedno mesec dana sam kupio možda i nepotrebno veliki perač ali dosta mi je pranja (krvarenja) satima. Uzeo sam polovan Karcher HD 1090, 150-200 bari, 15-16 lit/min potrošnja vode.
 
Ma kenjaju sa tim ogranicenjem vremena koriscenja, imao sam k2 onaj kao kuferce, prali smo kombajnu po sat vremena, pa izredjamo po 4prikolice 3t od stajnjaka, to je I vise od 1h vremena, trajao je 7god. Da napomenem da rucica nikad nije bila fiksirana izolir trakom, tek zadnju godinu se zalecao kada je I pukl plasticna glava, svaka mu cast na izdrzljivosti!!!
Sad koristim mx720 isto perem do besvesti samo sto je rucica fiksirana trakom.
 
Ja imam HD5/15C a kad sam ga kupovao prodavac mi je rekao da fiksiram rucku vezicom a posle pranja da neiskopcavam dovod vode bar minut dva da se ohladi glava.
 
Ja imam einhelov 15 tak godina vec dan danas radi pištolja par zamjenio.
Radi i radi jednostavno se pogodi .
A peres po sat vremena što je to na hladnu vodu.
 
Ma ima neke istine da osetljivi na stalno `strakanje` i to vezivanje rucice...mada ni to nece da ga spase ako naumio da ode kod boga Zeus-a da on na nebu nesto plakne puromatom.
 
Imam ja ovakav. Nista posebno, odradjuje posao u kucnoj varijanti. Ako imas 40e vise uzmi 720. Verujem da ima razlike. Uzmi i roto diznu.
 
Mogu ti sutra proveriti.ili i danas,ako mi se javi.mislim da je model 105.
Sad sam se cuo,ima covel masina najbolje da ga pozoves,dacu ti broj ako zelis.dobijes i garanciju,a za coveka ti mogu garantovati.,da nije prevarant i.
 
Nazad
Vrh