Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Poceli su da ih fuseriraju meni na ka 5 vec se odvalila brza spojnica u njemu od creva za pusku i to unutra od pritiska,moram ga nositi u servis nema par sati rada.
 
Koju tecnos koristite za pranje masina?Gde ima da se nabavi ono sto jako peni?
 
Ja koristim Dimer. Video sam da ga šverceri koriste za odmašćivanje mašina i spremanje za prodaju. Oni nabavljaju iz Bosne, a ja sam uspeo pronaći samo u Zrenjaninu.
 
Ja koristim Dimer. Video sam da ga šverceri koriste za odmašćivanje mašina i spremanje za prodaju. Oni nabavljaju iz Bosne, a ja sam uspeo pronaći samo u Zrenjaninu.
Ja juče uzeo klasičan famin za jako masno i k2 sredstvo za bez kontaktno pranje.Nije baš nešto taj K2.
Gde si uzeo u ZR taj Dimer i kako se koristi?
 
Poslednja izmena:
Koristio sam i ja jednom taj K2 ali mi je smešan jer nije ništa baš skinuo od masnoće.
https://www.kupujemprodajem.com/ATA...n-2-kg-12028418-oglas.htm?filter_id=149230447
Ima uputstvo na njemu kako se koristi. Koristim ga i za pranje auta. Samo treba biti obazriv da ne dođe u dodir sa kožom, agresivan je, ruke su mi se smežurale katastrofa, mislio sam da će tako i ostati :haha: posle mi se perutala koža na tom mestu.
 
Ja sam taj Dimer iz Zrenjanina uzeo na vasaru u Debeljaci 2kg 1000dinara. Dobar je, lepo skida nečistoću, i treba paziti da ne dodje u kontakt sa rukama odmah počinje da pecka
 
Ja sam ovih dana prao neki motor pred generalnu, bio je sačuvaj bože, ulje i masnoće barem 1cm debljine. probao sa K2 i ništa. Onda sam uzeo 1kg žive sode i rastvorio u 10 litra baštensku prskalicu u mlakoj vodi i poprskao. Posle par minuta sam prošao mašinom za pranje, znači sija se. Opasna stvar , samo sam trljao kasnije stakla na ttraktoru bez rukvica i isperutala mi se koža, znači raditi sa rukavicama.
 
Ja oblacim kada perem,ali kada je ladno napolju,leti nema problema posto se osusis za 5min....Od kada imam perac sa toplom vodom ne koristim sredstva za odmascivanje,tako da...
 
Meni je riknuo moj Lavor LW 3000. Motor radi ali ne gura pritisak.

Prvo je počeo ovako da zeza: uključim ga, stisnem prekidač (ventil) na puški a on ništa, samo krene tanki mlaz vode sa pritiskom iz vodovoda. Tako malo držim i puromat krene da gura pritisak. Tad sam zalepio prekidač na puški izolirkom da bude stalno uključen jer mi je rečeno da zbog tog prekidača crkava puromat. Puromat je tako radio neko vreme pa je onda jedan period radio lepo do prvog gašenja i posle neće da krene. Kad se sutradan koristi opet radi do prvog gašenja i onda više neće. Sad više neće uopšte da krene.

Taj puromat sam kupio polovan za male novce na Limundu (20e) pa mi ga nešto mnogo nije ni žao, isplatio se već više puta. Srećom izdržao je dok nisam oprao traktore pred zimski san, dušu je ispustio posle toga. Sad bi do sledeće sezone trebalo nešto drugo kupiti (najviše zbog druge puške i creva, sam puromat bi možda mogao i da se opravi jer ima mesinganu glavu), pa ako ima neko neki predlog (za ne velike novce)...
 
Jel ima neko predlog koje sredstvo kupiti za pranje prikolice za stajnjak?prvo bih normalno ostrugao sve sto se da,al treba mi nesto za posle posto imam mali perac kerker 330,pa ne moze mlazom sve da skine.
 
Jel ima neko predlog koje sredstvo kupiti za pranje prikolice za stajnjak?prvo bih normalno ostrugao sve sto se da,al treba mi nesto za posle posto imam mali perac kerker 330,pa ne moze mlazom sve da skine.
Srbobrance sam video da kombajn peru pored kanala, sa Tomos pumpom i vatrogasnim crevom i velikom diznom.Ako imaš uslova, to bi bilo verovatno najbrže i najlakše .
 
Nazad
Vrh