Hersonec

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470
Dali neko zna nesto o ovim beracima ja znam samo da su ruske proizvodnje a imam u ponudi jedan ovakav berac pa neznam dali da ga uzmem
2427t4h.jpg
ofapub.jpg
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Bio je u Bašaidskoj zadruzi jedan takav, ne znam da li je baš isti. Brao je čisto i jako brzo. Treba mu dobar prevoz.
Imao je neke specifične osobine, npr mali motor benzinac je palio na anlaser,pa on onda pali veliki motor. Imao je navodjenje za pravac (pipalice na hederu) koje je samo pomeralo volan. Imao je nazad vitlo na hidropogon kojim je privlačio prikolicu.
Radio je nekoliko godina, brao je semenski kukuruz i uslužno po selu merkantilni. Zadruga je propala i on je prodat na kile...
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

ja sam imao jedan na slici koji je radio silažu mislim da je 6 redi,sakuljan ako se ne varam taj heder nije njegov on ima sasvim drugačiji
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Ipak je sve original na njemu pa i adapter.Meni se ne sviđa jer nema bunker(koš)nego vuče prikolicu za sobom što je malo nezgodno.
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Koliko moze da kosta ovakav berac i kakav je njegov ucinak za jedan sat :sta:
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Bilo ih je u Rumuniji ranije dosta, dok se još išlo u Rumuniju u šoping.
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

За господина САКУЉАНА:
У Његушеву имају такав самоходни берач са мерцедесовим мотором, ако није продат а цене га 8000евра
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

ovaj berac je slikan u njegosevu,kod mog komsije
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Nasao sam na netu da se i dan danas proizvode novi.
15czng6.jpg

a rade i vucene berace od tri reda
zufbit.jpg
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

da silira svu kukuruzovino sto tarup isece samo sto treba prikolica crnoj zemlji tesko.
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

dnas pala trgovina,kupio sam ovaj berac :ppozdrav: pa izvolte
 
Odg: HERSONEC BERAC KUKURUZA

Hvala,ne ovaj samo bere ali mu je skinuta oprema za silazu,nismo ga doterali jos u toku nedelje cemo da ga preteramo nekih 120 km ima da bude veselo.
Post je spojen: [time]1289653710[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
A pošto je bilo to čudo ruske tehnike?
Cudo ruske tehnike 7000 ::novac::
Post je spojen: [time]1289679041[/time]
_________________________________________________
Danas smo ga probali tamo kod tog gazde,otisli smo ujutru u pola 8 na njivu a u pola 10 smo dosli kuci,obrali smo malo jace od 3 jutra i to kermesa
 
Nazad
Vrh