Kaki

Španiju sam pomenuo kao primer, jeste daleko i nisam upoznat sa birokratijom oko uvoza a sortu Rojo Brillante jer hanza reče da je to najukusniji kaki, najtraženiji i sa najvišom cenom. Još razmišljam oko sadnje, prvo da prikupim informacije i vaša iskustva iz prakse :ppozdrav:
 
Od svih kakija koje ja poznajem Rojo brillante je "kralj" ko ga jednom proba hoće smo njega, ma da i drugi nisu loši.
Kao što sam već pisao u okolini Brežica u Sloveniji ima čovek manju plantažu, tamo je klima možda oštrija nego naša, ali mu uspeva.
Video sam da i Italijani sade tu sortu, možda je ugodnije ih nabaviti u Italiji, Ali u stvari može se, verovatno naručiti i u Mađarskoj, jer među Evropske zemlje nemaju nikakva ograničenja.
Hoću samo da kažem da postoje različite varijante, da ne bude mnogo skupo.
 
Kakije sam omotao, nadam se da nije prekasno.
Evo sada sam pročitao da u drevesnici Bilje u Sloveniji imaju Royo brillante.
Na proleće odoh ja da ih nabavim.
 
hanza je napisao(la):
Kakije sam omotao, nadam se da nije prekasno.
Evo sada sam pročitao da u drevesnici Bilje u Sloveniji imaju Royo brillante.
Na proleće odoh ja da ih nabavim.
:D

Nadam se da nije :sta: Ta drevesnica je u Gorici kraj Trsta,to mi nije usput,pogledo sam i ja šta imaju,svašta bi trebalo.. :cao:
 
ja moje kakije nisam ni stitio videcu kako ce da podnesu zimu ako se osuse znam da sam trebao da ih zastitim :udri: a ako prezive onda super ne moram da ih kupujem opet :D a planiram u svakom slucaju da kupim bar jednu kalemljenu sadnicu jel ove 3 moje nisu kalemljene :zli:
 
futurefarming je napisao(la):
hanza je napisao(la):
Kakije sam omotao, nadam se da nije prekasno.
Evo sada sam pročitao da u drevesnici Bilje u Sloveniji imaju Royo brillante.
Na proleće odoh ja da ih nabavim.

Ima ih svuda ali su cene šarene, koliko su u sloveniji? :ppozdrav:
13,5 eura ja Platio.
 
Od svi vrsta sorta typo moze da podnese -20.Ostale sorte su negdje od -10 do -16 stepeni.Prve dvije godine uz sadnicu samo par kukuruza,koji ce zastiti da ne izmrzne. :kisa:
 
hanza, znači ista cena za Rojo kao i za ostale. Previše je to ::novac::

Pitanje za sve, kada bi se sadilo na malo većoj površini, npr. 1ha, da li treba ići samo sa jednom sortom ili 2-3 na istoj parceli?

Druga stvar koja me zanima, pošto dosta plodova odpadne još pre berbe da li se mogu nekako iskoristiti ili obrati ranije da ne propada toliki rod :sta:
 
Trebao bi saditi 7-8 vrsta,jer ukusi potrosaca nisu isti,kao ni vrijeme dozrevanja.Od plodova sto otpadnu na zemlju,kao i kod ostalog voca,moze se raditi rakija,dzem,sok :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
:nono: Moji kakiji su otpadali kad su bili još zeleni,a kad su dosegli veličinu jajeta više nisu opadali :nono:,dapače ih nemožeš ni ubrati golim rukama bez škara. :zli: Adok su zeleni nisu za upotrebu :nono:,taka su moja iskustva :cao:
 
Dok je plod zelen kaki se sam prorijedi,jer kad bi ostala onolika kolicina koliko sadnica ponese plodova,sve grane bi se polomile.Biljka nosi na sebi onoliko ploda koliko grane mogu da izdrze.Plodovi koji otpadnu pri kraju sazrevanja mogu se upotrijebiti za preradjevine. :cool:
 
futurefarming je napisao(la):
hanza, znači ista cena za Rojo kao i za ostale. Previše je to ::novac::

Pitanje za sve, kada bi se sadilo na malo većoj površini, npr. 1ha, da li treba ići samo sa jednom sortom ili 2-3 na istoj parceli? koliko sam upoznat zreli kakiji ne otpadaju, i <<<<<seneka ima to iskustvo, a što se tiče sortimenta, mislim da bi dobro bilo posaditi manju količinu onog što može odmah da se jede kao što je "Jiro" a veću količinu onih kojima je potrebno dozrevanje.

Druga stvar koja me zanima, pošto dosta plodova odpadne još pre berbe da li se mogu nekako iskoristiti ili obrati ranije da ne propada toliki rod :sta:
Post je spojen: [time]1294336949[/time]
_________________________________________________
Koliko sam upoznat zreli kakiji ne otpadaju, i seneka ima to iskustvo.
Što se tiče sortimenta, možeš posaditi manju količinu stabala kakija koji je odmah za upotrebu, recimo " Jiro" jer "Royo" u svakom slučaju mora da odstoji.
Za rakiju nisam čuo ali pretpostavljam da može.
Prošle godine smo pekli od dinja, zašto ne bi od kakija?
Od kakija prave odlične marmelade.
Inače kaki se sadi na 6 metara u redu a i mislim da i između redova isto toliko, (pročitaj šta je " Goran" napisao).
 
Nemam sad slika da posaljem,ali otpadne zreli plodova kakija,kao i svakog voca.Ipak kod mene je ova biljka zastupljena na svakom koraku i ima je posadjene svako,tako da je mala potraznja za plodom.
 
УРЕДБА О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ПОДИЗАЊЕ ПРОИЗВОДНИХ ЗАСАДА ВОЋАКА ВИНОВЕ ЛОЗЕ И ХМЕЉА ЗА 2010. ГОДИНУ

....

23) осталих дрвенастих врста воћака потребно је да број примљених садница буде од 400 до 1.000 садница по хектару, с тим да се за стандардну садницу исплаћује до 80 динара, а за сертификовану садницу до 200 динара;

Moraće malo gušće da se sadi, 6x5 ili 5x5
 
Plodovi kakija koji su pali po zemlji=neupotrebljivi su. Najvise plodova padne tokom Jula meseca,a tada nisu tehnoloski zreli, tacnije-nemaju dovoljno secera, pa je i to jedan od razloga sto su neupotrebljivi. Kad padnu, za kratko vreme (dan-dva) postanu truli.Kad pocne zrejanje,(akumulacija secera)-tada ne otpadaju(osim ako se grana polomi)
Najbolji razmak je 7x7, a sve ispod 6x6 je nerazumno.
-Moze se praviti rakija-medjutim kazan mora imati duplo dno,posto je jako gusto i zapece se.
-Po meni-nije racionalno na povrsini od 1 Ha saditi razlicite sorte kakija(jednu manje-drugu vise) Astrengentne sorte imaju prednost da duze traju,a manu da moraju izgubiti tanin-ali tu se dobija u vremenu-imas puna dva meseca da nadjes kupca. Neastrengentne sorte se mogu odmah jesti-ali se moraju i odmah prodati.
 
Goran.B je napisao(la):
Plodovi kakija koji su pali po zemlji=neupotrebljivi su. Najvise plodova padne tokom Jula meseca,a tada nisu tehnoloski zreli, tacnije-nemaju dovoljno secera, pa je i to jedan od razloga sto su neupotrebljivi. Kad padnu, za kratko vreme (dan-dva) postanu truli.Kad pocne zrejanje,(akumulacija secera)-tada ne otpadaju(osim ako se grana polomi) Vidi se čovek sa iskustvom, nadam se da će drugar, što želi da ih posadi više biti zadovoljan i da ima potpuniju sliku
Najbolji razmak je 7x7, a sve ispod 6x6 je nerazumno.
-Moze se praviti rakija-medjutim kazan mora imati duplo dno,posto je jako gusto i zapece se.
-Po meni-nije racionalno na povrsini od 1 Ha saditi razlicite sorte kakija(jednu manje-drugu vise) Astrengentne sorte imaju prednost da duze traju,a manu da moraju izgubiti tanin-ali tu se dobija u vremenu-imas puna dva meseca da nadjes kupca. Neastrengentne sorte se mogu odmah jesti-ali se moraju i odmah prodati.
Post je spojen: [time]1294565638[/time]
_________________________________________________
E što ti je iskustvo, svaka čast Gorane.
 
dadoxxl je napisao(la):
U mom kraju kakija ima i previse,ali samo sorta typo.Rode svake godine ,dok biljka sama sebi ostavi bezbroj plodova,koji se moraju podupirati.J a sam sebi ove godine nakalemio na podlogu d.lotus vagnilu i chocolatino.

Kakav je Chocolatino po ukusu?

Goran.B, ja bih rado sadio 7x7 ali ni sa 6x6 ne može 400 sadnica da stane na hektar. Ova Hachiya koja se kod vas gaji, koliko je osetljiva na niske temperature?

Je li probao neko izraelski Sharon?
 
Nazad
Vrh