Kaki

Evo narode, nešto novo, za mene. kaki se još zove persimmon.
pa ako malo guglate naići ćete na lepe fotke ovog voća kao i proizvode od njega.
A možete da saznate da je kaki, pred toga što je sladak i ukusan i lekovit.
 
Ono sto je Vama poznato kako "kaki", dolazi od latinskog(botanickog)imena te biljke "Diospyros kaki". U prvodu "Dios":-Bog:"pyros"-hrana, znaci na grckom Diospyros zanci "hrana Bogova" isto je znacenje i reci "kaki"-koja na japanskom takodje znaci "hrana Bogova". Englesko govorno podrucje za istu biljku koristi termin"persimmon". U Makedoniji se koristi termin "Japonsko jabolko" a u Bugarskoj -"Rajska jabulka". Za trgovce na Zapadu persimon oznacava velike i krupne jabuke, dok -kaki-manje po velicini jabuke, posto su one slicnije Izraelskim jabukama od sorte "Trijumph",a Izraelci za svoje jabuke koriste termin "kaki". Izrael proizvodi oko 15.000 T kakija sorte Trijumph.
 
A ovako izgleda moj ::namigivanje::
2cr2cuq.jpg
::svaka cast::
 
Video sam na "svet biljaka" ima kaki "vagnila" 1000 dinara samo ne piše ko je proizvođač.
 
Ukoliko je kalemljen,cijena je ok.Malo sam pogledao i pise da je visok 60 cm.Obicno se kalemina visinu od 50 cm,i poslije kalemljena iste godine poraste preko 1.metra.
 
To je i meni sumnjivo, jer ove, sadnice, što sam ja kupio imaju minimum 1,5m.
 
moze li neko da kaze kako izgleda kvalitetna sadnica kakija ili kako treba d aizgleda sadnica prve klase posto sam i ja na netu nasao tog istog sto nudi sadnice od 60 cm pa mi nije bas delovalo kao prva klasa
 
Najvažnije kod sadnica je da imaju certifikat. treba da piše ko je proizvođač koja je sorta, a i vidi se da li je kalemljena ili nije, i uvek treba kupovati kod proverenog proizvođača.
Za male pare nema dobre robe.
 
Evo, ljudi kaki na -10 c. i sorta i proizvođač a i visina i kalem.
1555ls8.jpg

24b13pi.jpg
g[/IMG]i55.tinypic.com/nwmsd3[I
21oaiat.jpg
MG]http://i54.tinyp
2lihnht.jpg
ic.com/2il08ig.jpg[/IMG].jpg[/IMG]
Post je spojen: [time]1293727553[/time]
_________________________________________________
Što mi ne zakači ove slike?
14uxks2.jpg
2il08ig.jpg
 
:nono: to nije dobro :nono:.Hanza,odmah ga nečim zaštiti,prve 2 god.mora se zaštititi,meni je prije 6 godina isti takav smrzo :zli:,nasreću je bilo 2 pupa koji se nisu smrzli :D,ali sam ipak izgubio godinu :sta: >.Vjeruj mi to sam ja prošao :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1293727575[/time]
_________________________________________________
 
Kaki treba prve i druge zime zaštititi od mraza. Ja sam isto kao i Hanza ostavio poslije sadnje kaki nepokriven ::jako_besan::.U maju su mi nikla 2 najdonja pupa :sta: :sta:(vjerojatno zaštićeni snijegom),a sve drugo je pocrnilo pa sam odrezo :cao:.Do jeseni mi je iz jednog pupa izraslo stablo iste visine kako je bilo i lane :D.Slijedeće zime sam ga zamotao u papir(od vreća za kruh),na proljeće je sve bilo ok ::svaka cast::.Isto sam postupio druge zime,i onda ga više nisam štitio.Taj kaki možete vidjeti pun plodova na prethodnoj strani ove teme :D.Mogu da dođu i veći minusi i zato bi trebalo zaštitit kaki kako se nebi izgubila godina,a ako bi celi izmrzo ostala bi podloga koju bi trebalo onda kalemit :cao: :cao:
 
Hvala Seneka :ppozdrav: I mene kaki veoma zanima, samo da se dogovorimo koje bi sorte bile najpogodnije za ove naše krajeve. Ne stižem da mu posvetim više pažnje ali naleteo sam na ovo; rasadnik iz Valensije nudi Rojo Brillante po 3 evra za sadnice prve klase a 2,1$ za sadnice druge klase. Za preko 1000 kom. cena je oko 2.5 evra za prvu klasu. Mogu se kupiti po celoj Španiji ali me buni što piše da podnosi temperature do -5. Cene u nemačkoj su paprene (22evra) mada može biti da je to neki 3+1 gratis varijanta. Na njihovom sajtu piše da Rojo Brillante trpi do -18 :sta:
 
Koliko komada mislis saditi?Iz Spanije racunaj na jos toliko troskova,carine,pdv,prevoza,fotosanitarni pregled i opet ne znas sta si dobio.Mozes sam proizvesti podloge i kalemiti neke sorte koje su najpogodnije za tvoj kraj.Kod mene je vecinom sorta typo,a ima je posadjene i gdje temperature padaju i do minus 20 stepeni,ali to su stariji odrasli primjerci.
 
Nazad
Vrh